Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Anita

Gość Kiko to chyba  masz teraz większą nadzieję , że zdałeś matmę skoro wymagane jest 12 pkt, a nie 15?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logarytm
3 godziny temu, Gość Kiko napisał:

Hmm, jakie 12 punktów? Zrobiłem sobie przerwę w sesjach i jak pisałem wcześniej zdawałem teraz matematykę (został mi ten przedmiot tylko do zdania) i jeszcze 2 lata temu, trzeba było mieć 15 punktów (30%) by zdać. Coś się zmieniło? Zdziwiło mnie też to, że nie miałem tym razem karty odpowiedzi tylko wszystkie odpowiedzi ABCD zaznaczało się bezpośrednio pod pytaniem. Chyba, że wcześniej też tak było tylko już zapomniałem. 😄

Nie wiem jak bylo wczesniej, ale teraz trzeba miec 12 punktow takze mozesz sie pozytywnie zaskoczyc 🙂 Zdawalam by the way tez w Bytomiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiko

Ciut większą bo skoro wcześniej przy wymaganych 15 punktach brakowało mi 2-3 punktów tak może teraz będzie lepiej i w końcu się uda. Zaskoczyło mnie to, że się zmieniło a 12 punktów no to jest faktycznie bardzo mało do zdobycia. Hmm zbyt mała była zdawalność i zrobili ciut mniej punktów do zdobycia na dwóję? Chyba tak, ostatnio widziałem wykresy i matematyka była bardzo małym słupkiem wśród innych przedmiotów. Mam teraz ciut większą nadzieję ale i tak wolę nastawić się na to, że nie zdałem a ewentualnie mieć niespodziankę niż myśleć ''eee 12 punktów to na pewno zdobyłem'' a potem się rozczarować. Tak czy inaczej, dzięki za informację. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oke Łódź
18 godzin temu, Gość Kiko napisał:

Ciut większą bo skoro wcześniej przy wymaganych 15 punktach brakowało mi 2-3 punktów tak może teraz będzie lepiej i w końcu się uda. Zaskoczyło mnie to, że się zmieniło a 12 punktów no to jest faktycznie bardzo mało do zdobycia. Hmm zbyt mała była zdawalność i zrobili ciut mniej punktów do zdobycia na dwóję? Chyba tak, ostatnio widziałem wykresy i matematyka była bardzo małym słupkiem wśród innych przedmiotów. Mam teraz ciut większą nadzieję ale i tak wolę nastawić się na to, że nie zdałem a ewentualnie mieć niespodziankę niż myśleć ''eee 12 punktów to na pewno zdobyłem'' a potem się rozczarować. Tak czy inaczej, dzięki za informację. 🙂

Teraz również jest 30% aby zdać, więc nie obniżyli wymagań tylko zmniejszyli liczbę maksymalną punktów do uzyskania. Nie wiem skąd to wynika, prawdopodobnie jest mniej zadań, lub są oceniane na mniejszą ilość punktów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

W tej sesji mam jeszcze do zdania angielski. Niby prosty przedmiot, ale niestety nie miałam go w szkole.

Obym zrozumiała teksty po angielsku, bo do nich są pytania.Znajomość słówek jest wazna.  Będę się intensywnie uczyć przez te ostatnie kilka dni, które zostały. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksternistka
16 godzin temu, Gość Anita napisał:

W tej sesji mam jeszcze do zdania angielski. Niby prosty przedmiot, ale niestety nie miałam go w szkole.

Obym zrozumiała teksty po angielsku, bo do nich są pytania.Znajomość słówek jest wazna.  Będę się intensywnie uczyć przez te ostatnie kilka dni, które zostały. 

 

Dla mnie angielski jest najprostszy, nawet się do niego nie uczyłam. Jak robiłam przykładowy arkusz, to miałam ponad 80%, a nie czułam się nigdy bogiem angielskiego. ;)) Mimo wszystko lata oglądania seriali w tym języku się opłaciło i te podstawy są opanowane.

Zaskoczeniem dla mnie w tej sesji była geografia, którą myślałam że zdam bez większego wysiłku, a okazało się, że lepiej poszła mi historia, której nie lubię i myślałam, że pójdzie mi najgorzej...  Byleby tylko to zaliczyć jako tako i mieć z głowy. Nie wiem jeszcze, co będę zdawać w kolejnej sesji. Nie wiem, czy dam radę nauczyć się matmy, chemii i fizyki, chociaż bardzo bym chciała. 😞

Napiszecie w marcu, jakie z czego dostaliście oceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oke Łódź
5 godzin temu, Gość eksternistka napisał:

Dla mnie angielski jest najprostszy, nawet się do niego nie uczyłam. Jak robiłam przykładowy arkusz, to miałam ponad 80%, a nie czułam się nigdy bogiem angielskiego. ;)) Mimo wszystko lata oglądania seriali w tym języku się opłaciło i te podstawy są opanowane.

Zaskoczeniem dla mnie w tej sesji była geografia, którą myślałam że zdam bez większego wysiłku, a okazało się, że lepiej poszła mi historia, której nie lubię i myślałam, że pójdzie mi najgorzej...  Byleby tylko to zaliczyć jako tako i mieć z głowy. Nie wiem jeszcze, co będę zdawać w kolejnej sesji. Nie wiem, czy dam radę nauczyć się matmy, chemii i fizyki, chociaż bardzo bym chciała. 😞

Napiszecie w marcu, jakie z czego dostaliście oceny?

Jeśli chodzi o matmę i chemię, to jeszcze pamiętam i mogę podzielić się informacjami co było w sesji zimowej w tym roku. 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, podjęłam dość spontanicznie decyzje o kursie "Liceum w 1 rok" i teraz mówiąc brzydko "... po gaciach". Zaczynam kurs 18 lutego, 6 przedmiotów zdaje w październiku i 5 w lutym. Gimnazjum kończyłam 12 lat temu. Nie wiem za co się zabrać, każdy temat dla mnie jest jak czarna magia ;/ Czy jest tu ktoś kto był w podobnej sytuacji albo ma jakieś rady, wskazówki?

Właśnie zaczęłam czytać to forum, 300 stron do nadrobienia 😮 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

Do osoby @coja robię

Nie wiem czy jaja sobie robisz pisząc, że zapisałaś się na jakiś kurs... Pewnie żart, bo trolli tu nie brakuje ....

Jeżeli to prawda i nie kłamiesz to nie pytaj się za co się zabrać, bo na kursie ci powiedzą.

Nawiasem mówiąc jakby ktoś nie wiedział i dopiero teraz wszedł na te forum.... Nie trzeba się zapisywać do żadnej szkoły, ani na kursy. Do egzaminów eksternistycznych każdy uczy się na własną rękę. Na tym polega własnie urok zdobywania w ten sposób wykształcenia.

Każdy uczy się we własnym tempie i decyduje jakie chce zdawać egzaminy, czy wszystkie 11, czy też rozłoży je sobie na kilka sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksternistka

Skoro zapisalas się na kurs, to na kursie powinni ci powiedzieć, co masz robić, dać jakieś materialy... Ja, jak większość osób tutaj, uczyłam się sama w domu według podstawy programowej dostępnej na stronie OKE. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktorpl

Chciałbym się zapytać Was czy zaliczone przedmioty eksternitycznie honorują w szkołach np żak nova cosinus.Gdybym zdał np 6 przdmiotów i chciałbym isc do zaocznego liceum to zalicza mi te przedmioty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andz
49 minut temu, Gość wiktorpl napisał:

Chciałbym się zapytać Was czy zaliczone przedmioty eksternitycznie honorują w szkołach np żak nova cosinus.Gdybym zdał np 6 przdmiotów i chciałbym isc do zaocznego liceum to zalicza mi te przedmioty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia
49 minut temu, Gość wiktorpl napisał:

Chciałbym się zapytać Was czy zaliczone przedmioty eksternitycznie honorują w szkołach np żak nova cosinus.Gdybym zdał np 6 przdmiotów i chciałbym isc do zaocznego liceum to zalicza mi te przedmioty?

proste zadzwon i sie zaptaj juz teraz 🙂  raczej honoruja tak ssamo jak z technikum dziennego i licueum dziennego i innch zaocznych jak kts chce sie przensies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona
14 godzin temu, Gość andz napisał:

 

Nie wydaje mi sie .. jak sie dowiesz to daj znać  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oke Łódź

Jak nastroje po Fizyce? U mnie na pewno zdane, chociaż zaskoczyło mnie, że tak dużo było zadań otwartych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

Angieski... Tekst o kocie zachęcał do adopcji zwierzaków ? Dałam że tak, strzelałam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksternistka

Nie, nie zachęcał. Jedyna wzmianka o schronisku, jaka tam była, to że autor myślał o adopcji zwierzęcia ze schroniska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

A inne pytania o kocie...

Czy chcieli go dotykać? Dałam nie.

Czy dali mu  jeść w pierwszym dniu ? Tak

Pytania O balonach...

Dlaczego loty balonów były porażką? Zaznaczyłam z powodu sztormu.

O czym jest tekst o balonach?

O biciu rekordów...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksternistka

Do tej pory szczerze powiedziawszy nie pamiętam już za bardzo jak dokładnie brzmiały pytania, część z tych, o których piszesz, zapamiętałam inaczej - a może to po prostu pamięć płata mi figle. I tak ci to już nie pomoże. 😛 Masz chyba troszkę problem z czytaniem ze zrozumieniem po angielsku i potrzebujesz praktyki. Jak nie do egzaminu to chociaż sama dla siebie trochę poćwicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ang

To jak w końcu było z tym kotem. Ja tak się zakrecilam że dalam:

Prawda 

Fałsz

Prawda

Prawda.

I teraz pytanie dobrze czy źle?

 

A o tych balkonach; 

Chyba 3 pytanie. 

Dałam że ludzie i coś tam o pieniądzach że wątpia w cel charytatywny.  O ile dobrze zrozumiałam.  

 

 A o studiach coś pamiętacie?  

B że szuka żeby ktoś zapłacił czy coś na pewno  z pieniędzmi to do 2 tekstów było? 

Bo były 3 tekstu A 4 te krótkie zdania tak ?  

Ostatni tekst był o szukaniu informacji o akademiku i że nie poleca się to? 

Coś takiego czy  z tego stresu nawymyslalam ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

Do anqu

O studiach - finansach pasowały dwa teksty, zaznaczyłam jak ty, więc może dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ang

Do gość anita: 

To już chyba mamy 2 punkty 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

Na angielskim bardzo łatwo zdobyć te minimum 12 punktów, bo jest  dużo pytań. Poza tym za email jest dużo punktów, coś tam zawsze można napisać... Sądzę że zaliczyłam angielski.

Jak ktoś miał w szkole angielski i jest to powinien za tę łatwiznę dostać minimum czwórkę, wstyd  dostać mierny.

Ja niestety nie uczyłam się angielskiego w szkole, tylko sama miesiąc przed egzaminem. Jestem z siebie dumna, że sobie poradziłam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ang

Ja angielskiego uczyłam się tylko w podstawówce . 12 lat temu . A teraz też sama. A pytam było 8 czy 9 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Ja o kocie zaznaczylam fałsz, prawda,prawda, fałsz. Pierwsze pytanie to było czy autor wziął kota ze schroniska. Oczywiście fałsz. Drugie, ze nie dotykają kota prawda, trzecie, ze pewnego dnia nakarmili kota, prawda i czwarte, ze namawia by brać ze schroniska fałsz. 

O studentach to tekst pierwszy pasował do dwóch odpowiedzi czyli A. Bo były pytania, ze może założyć zbiórkę na studia i to pasowało do A, drugie to czy mieszkanie gdzieś tam nie musi być drogie też A i jedno o wyszukiwaniu informacji o studiach to było bodajże C. Jednego już nie pamiętam.

W pytaniu tym ja chyba wybrałam  ostatnia odpowiedź. Dosyć proste było o Pierce Brosnanie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Ja pamiętam 7 pytań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ang

A jakie tam były odpowiedzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

Zgadzam się, że zadanie z  Pierce Brosnanem było proste... 

Pamiętam zdanie, że Brosnan był człowiekiem o wielu talentów - łatwo było odnaleźć odpowiedni tekst do połączenia.

Było  też zdanie: nie widać go a słychać... Połączyłam je z tekstem w którym pisało że Brosnan podkładał swój głos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

Najtrudniejsze było dla mnie zadanie z Facebookiem czyli uzpełnianie zdań wyrazami. 

Pamiętam, że zaznaczyłam  słowa work i frends, ale raczej strzelałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

* friends , miało być...

Zjadłam "i", poprawiam się, bo zaraz zarozumiała gość eksternistka zacznie się wymądrzać, że powinnam się bardziej uczyć  angielskiego. 

Irytują mnie osoby, które są zarozumiałe i wywyższają się nad innymi, bo coś lepiej potrafią. Ciekawe jak gość eksternistka będzie śpiewać na matematyce. Ja ją zaliczyłam bez trudu... Mam za sobą 11 egzaminów. W marcu okaże się czy dostanę świadectwo czy też mam jedną poprawkę z informatyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×