Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość madzia1285
Lolo1990 podaj mi maila bo mam problem z tamtym mailem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia1285
ok wyslewam wszytkim w piatek wieczorem bo w tedy bede miala dostep do komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli bede zdawac 11 egzaminow w lutym to moge zdac mature w tym samym roku? bede wdzieczna za szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Tak, ale pod dwoma warunkami: 1) zdanie wszystkich egzaminów eksternistycznych w lutym 2) złożenie deklaracji maturalnej do 31.12.2014roku. Po własnym przykładzie wiem, że spoko można zdać maturę po ekstremach oraz dostać się na dobre studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez bym prosil o te materialy: bloodbathkm@gmail.com Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak, udalo sie komus otrzymac te materialy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa2235
Witam ma ktoś materiały z fizyki ,chemii,matematyki ,j.angielski i informatyki? Mam dużo materiałów z pozostałych przedmiotów i mogę przesłać jak ktoś w potrzebie. Jeśli ktoś ma to proszę przesłać mi na email justa2235@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)studia i tak nieczego w zyciu nie przynosza no po co to komu 999 www.youtube.com/watch?v=2DUpkLLyS0Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Z reguły tak się wypowiadają osoby bez matury(możliwości podjęcia studiów). Ale to jest nie ważne. Nigdzie nie spotkam tylu ludzi z branży jak na studiach. Na moim wydziale bez przerwy są spotkania z różnymi przedstawicielami firm informatycznych. Wydział ma podpisane różne umowy o współpracy w celu pozyskiwania środków finansowych np. z UE. Na pewno takich kontaktów w szkole policealnej nie wyrobię sobie, po drugie na studiach mam możliwość uzyskania tytułu zawodowego inżynier, po trzecie możliwość dostania się do pracy już na studiach i zarabiania pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminowany śmiać mi się chce jak czytam twoje posty. To że zdałeś maturę i dostałeś się na studia wszyscy wiedzą ale nie musisz się tak przechwalać na każdym kroku jaki to jesteś super i jakie te studia dają ci "ogromne możliwości". Przechwalasz się tymi studiami jak byś Boga za nogi złapał. Jesteś jeszcze szczyl co mało w życiu widział i to że będziesz studiował na tej twojej renomowanej uczelni o niczym nie świadczy. Jak zdobędziesz pracę taką żeby utrzymać siebie rodzinę i mieszkanie po tych studiach to wtedy pogadamy. Bo same studia i papierek z inżynierem ci nic nie dają. Nie mówię ci tego złośliwie tylko trzeba cię do pionu sprowadzić bo troszkę pan obrosłeś w piórka i robisz z siebie jakiegoś śmiesznego bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa powyżej. Zgadzam się z Tobą, Egzaminowany to leszcz jak zdawał eksterny to miał nasrane w majtach a teraz jak zdał i zrobił maturę to robi z siebie nie wiadomo kogo. Co do tych testów o które wszyscy się tak wypytują i proszą o przesłanie na email. Nie uczcie się w ten sposób bo to wam nic nie da a po drugie może zaszkodzić. Wiedzę najlepiej zdobywajcie legalnie systematycznie z materiałów ogólnodostępnych jest ich dużo w internecie. Każdy egzamin jest inny, w październiku trafią się jedne działy w lutym jeszcze inne. Materiału jest sporo więc lepiej przyswajać go na spokojnie w domu uczyć się pilnie i gwarantuję wam że zdacie. Najgorzej to uczenie się testów które trafiły do neta bo uczycie się ich na pamięć i potem nic nie wiecie. Na teście może paść to samo pytanie tylko inaczej sformułowane/opisane/przedstawione i w tym momencie nic nie napiszecie. Ja się uczyłem z materiałów w internecie a na parę przedmiotów zapisałem się na kurs do jednej z szkół które przygotowują do takich egzaminów i spokojnie zdałem w trzech sesjach. Od roku mam średnie wykształcenie a od września wybieram się na studium policealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa2235
Do gościa wyżej nie posiadam testów tylko proponuję materiały z zakresu liceum do nauki. Zdobyłam te materiały gdyż zapisałam się nie potrzebnie do szkoły przygotowującej do egzaminów. Jak ktoś potrzebuje materiałów do nauki proszę pisać na email justa2235@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Coś mi się zdaje, że z tym brakiem matury trafiłem. Ale w majty nie miałem "nasrane", był jedynie lekki stres. Wracając do tematu, to aby zdać ekstremy należy posiadać wiedzę z każdego działu z jakiego jest napisana podstawa programowa. Szczególnie z fizyki, matematyki, chemii, biologii, języka polskiego oraz historii. Pytania mogą być różne oraz różnie sformułowane, podobnie jak na tegorocznej maturze. Należy też nauczyć się wykorzystywać wzory dostępne na egzaminach, aby ułatwić sobie rozwiązywanie zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś wie kiedy przysyłają list z oke z informacją o przyjęciu na egzamin? Bo wiem że do 15 trzeba wysłać im papiery jeśli się chce być zwolnionym z opłat. Ja dostarczyłem do oke dokumenty dwa tygodnie temu a listu nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
Witam. Egzaminowany pytanie kieruje konkretnie do Ciebie, gdyż zdawałam już egzaminy w zimowej 2013 i korzystałam tutaj wiele z twoich wskazówek. Mianowicie mam jedno pytanie, zdałam wtedy 6 egzaminów, teraz na jesienną w październiku chce zdać 5 pozostałych ale do czego dążę.. nie składam już prośby o przystąpienie do egz, tylko deklaracje jakie przedmioty chce zdawać (do 31sierpnia) łącznie ze zwolnieniem z opłat jeżeli chcę, czy dobrze myślę? bo nie chcę niczego przeoczyć a dawno temu z tym pracowałam. Aha, i co to jest ten wniosek o zaliczenie zdanych egzaminów? tutaj link: http://www.oke.poznan.pl/pliki/egzamin_eksternistyczny/procedury/procedury_eksternistyczny_zalacznik_2_9.pdf dzięki wielkie, czekam na odp! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Wnioskiem o zaliczenie zdanych przedmiotów się nie przejmuj się. Wniosek ten składa się jak ktoś chciałby zdawać egzaminy po terminie dopuszczenie do egzaminów(jest to trzy letni okres oraz dodatkowo można wnioskować o dwie sesje dodatkowe). Wszystko masz na decyzji o dopuszczeniu do egzaminów. Składasz deklarację, jak chcesz to wniosek o zwolnienie z opłat oraz zaświadczenie z UP lub oświadczenie o dochodach członków rodziny. Oczywiście wszystko składasz razem - czyli deklaracja przedmiotów, wniosek o zwolnienie oraz załączniki. Czyli wysyłasz to w jednej kopercie do OKE. W ciągu 14 dni powinno przyjść ci decyzja o zwolnieniu z opłat za egzaminy. Ogólnie rzecz biorą powtarzasz to samo co robiłaś przed sesją jesienną, jeśli chodzi o deklarowanie przedmiotów oraz zwolnienie z opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam napisać odręcznie takie zaświadczenie że nie pracuję i na ten moment znajduję się na utrzymaniu rodziców. Jak mam to sformułować? Ktoś może podpowiedzieć jeśli ktoś pisał coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Zaświadczenie, że jesteś zarejestrowany/a w UP wystawia Urząd Pracy. Z tego co wiem, wystarczy takie zaświadczenie oraz zaznaczyć(we wniosku), że się samemu gospodaruje i jest zwolnienie z całości opłat. Nawet jeżeli jest w domu/mieszkaniu zameldowanych więcej osób, można samotnie gospodarować, kiedyś już pisałem o takim "eksperymencie" i tam opisywałem jak takie samotne gospodarowanie może wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie tak wszystko. W urzędzie nie moge się zarejestrować do konca tego miesiąca bo zostałem wykreślony. Kobieta która przyjmowała papiery powiedziała że skoro nie jestem zarejestrowany to odręcznie mam napisać że nigdzie nie pracuję i jestem na utrzymaniu. Matka też ma jeden papier własnoręcznie napisać plus dać wycinek renty Żeby chodziło o papier z urzędu to nawet bym się nie pytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Jest to troszkę trudniejsza sprawa, ale zadzwoń do OKE i zapytaj się jak wyjść z tego problemu. Może w oświadczeniu o dochodach wpisz tylko ------. We wniosku jest chyba imię nazwisko, stopień pokrewieństwa oraz gdzie pracuje czy się uczy. I w tą rubrykę wpisz kreskę. Możesz też napisać, że nie pracujesz jak oświadczenie do wniosku, możesz to napisać własnoręcznie, ale wtedy ujawnisz, że zostałeś wykreślony z rejestru bezrobotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to za różnica czy nie był bym w ogóle zarejestrowany czy teraz jestem wykreślony? Na jedno wychodzi. Czego ty człowieku nie rozumiesz? Ja powiedziałem przecież że mam odręcznie napisać oświadczenie że nie pracuję i jestem na utrzymaniu i poprosiłem tylko jak to sformułować... nie ogarniasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
W tym kraju liczy się dokument z pieczątką oraz podpisem jakiegoś urzędnika. Obywatel w tym kraju jest traktowany jak kłamca, oszust i wszystko co najgorsze. Jeden świstek podpisany przez urzędnika jest więcej wart jak tysiąc oświadczeń obywatela. Więc raczej wszystko ogarniam. Nie musisz się tak irytować. A treść oświadczenia napisałeś już w ostatniej swojej wypowiedzi na tym forum. A czy takie twoje "oświadczenie" OKE uzna to już nie moja sprawa. Kolega miał zaświadczenie z UP wydane w miesiącu, w którym składał wniosek o zwolnienie i musiał dodatkowo na piśmie wyjaśniać dlaczego nie dostarczył tak jak litera prawa tego wymaga zaświadczenia z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku o zwolnienie(takie przynajmniej było prawo w roku 2012).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A papier w którym jako bezrobotny sam gospodarujesz mając pieniądze chuj wie skąd to zaakceptują. Nie bądź śmieszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksternWAW
Odnośnie zwolnienia z opłaty za egzaminy: Rok temu zdawałem eksterny w Warszawie dostałem 100% zwolnienia z kosztów egzaminów, w domu zameldowane są dwie osoby, Moja Mam. jest prezesem w dużej firmie ale nie ma obowiązku sponsorowania mi, jako dorosłej osobie takich egzaminów. Dałem im zaświadczenie z urzędu pracy + na oddzielnej kartce oświadczenie, że jestem osobą samotnie gospodarującą i wytarczyło. Pozdrawiam i powodzenia na egzaminach cieszę się ze mam to za sobą, teraz czas na studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Magia papierka z pieczątką i podpisem urzędnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie , mam pytanie w właściwie kilka dotyczących kursu eksternistycznego w zakresie LO. Ukończyłam szkołe zawodową czy moge przystąpic do takich egzaminów? I czy muszę zapisać się do jakiejś szkoły ? Czy poprostu zapisuje sie na te egzaminy i gdzie mam to zrobić ... jak to wszystko wygląda.. Przepraszam że tyle pytań na raz ale nie mam o tym bladego pojęcia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Możesz zgłosić się na egzaminy bez wcześniejszego chodzenia na kurs eksternistyczny. Obecnie możesz złożyć wniosek o przystąpienie do sesji zimowej w lutym 2015 roku. Dokumenty składasz do OKE(Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej) właściwej dla twojego miejsca zamieszkania. Wniosek możesz pobrać ze strony OKE lub CKE. Po złożeniu wniosku dostaniesz decyzję o dopuszczeniu do egzaminów listem poleconym. Koszt jednego egzaminu to 171 zł egzaminów z zakresu liceum ogólnokształcącego jest 11. Możesz też wnioskować o zwolnienie z opłat w całości lub z części(50%). Jak masz jakieś pytania to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OKE Jaworzno, dostaliście już jakieś informacje o dopuszczeniu i harmonogram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Ale rozstrzygnięcie o dopuszczeniu do egzaminów powinno przyjść do dwóch tygodni po złożeniu wniosku. Harmonogram został już ogłoszony w sierpniu br. na stronie CKE oraz OKE Jaworzno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie w tym problem, że wniosek wysłałem w lipcu i do tej pory nie otrzymałem żadnego listu z oke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×