Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
aleś Ty odkrywczy, bardzo pomogłeś nie ma co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Konkretnie podaj z jakiego lub jakich przedmiotów potrzebujesz wskazówki. Jutro jak wrócę z inauguracji wydziałowej to coś postaram się napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminowany litości hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Do: Gość 2014.10.03 g. 19:29. Jak masz do mnie jakieś zastrzeżenia to napisz. Trudno abym opisywał wszystkie 11 egzaminów eksternistycznych. Szczególnie jak mam ograniczony czas na opisywanie egzaminów. Ogólne wskazówki mogę udzielić, na każdy egzamin, więcej pisałem wcześniej tak od 160 strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to już się robi forum... jak egzaminowany dostał się na studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Ja tak nie uważam, dla mnie najważniejsze jest udzielić konkretnych wskazówek, które mogą się przydać na egzaminie. A nie czepianie się o to, że napisałem po jakim wydarzeniu będę miał czas na odpowiedź jak najlepiej przygotować się do egzaminu. Już to pisałem wcześniej, jak odpowiedziała portierka do swojej koleżanki na pytanie "co to za egzaminy?". Odpowiedziała: takie egzaminy aby można zdawać maturę. Do czego prowadzi matura wszyscy wiedzą. Człowiek z natury dąży do rozwoju, również na uczelniach wyższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko bo "takie egzaminy" prowadzą przede wszystkim do tego aby, otrzymać wykształcenie średnie. Jak się otrzyma to można podejść do Matury, ale nie trzeba bo nie jest to obowiązkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna941
Egzaminowany mam pytanie ty się najlepiej orientujesz. Eksternistyczne z lo zdałam w sesji zimowej 2014. Czy mam jeszcze szanse zapisać się na maturę 2015? Na stronach pisze że deklaracje trzeba złożyć do 30 września ale na stronie http:// www.c ke.edu.pl/files/file/Matura-2015/Informatory-2015/Informator-Czesc-ogolna.pdf w drugiej tabeli jest taki mały podpunkt że osoby które uzyskały świadectwo na podstawie eksternistycznych egzaminów składają deklarację do 31 grudnia. To oznacza że jest szansa że się załapię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna941
hej. już doczytałam mam czas do 31 grudnia. Zaskoczyło mnie, że na egzamin ustny z polskiego mam wybrać temat z roku 2013/2014 czyli to jeszcze będzie "stara" prezentacja. Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Spokojnie, masz czas do 31 grudnia, ale załatw to wcześniej. Ja załatwiałem tak mniej więcej w połowie grudnia 2013. Po egzaminach eksternistycznych obecnie jesteśmy na nowych zasadach. Czyli już prezentacji nie przygotowujemy, tylko zdajemy ustny polski na nowych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Czy we Wrocławiu jest szkoła, która prowadzi kurs eksternistyczny, ale za darmo? Znalazłem taki kurs, jednak kosztuje on 800 zł za semestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toyo
egzaminowany Po egzaminach eksternistycznych obecnie jesteśmy na nowych zasadach. Czyli już prezentacji nie przygotowujemy, tylko zdajemy ustny polski na nowych zasadach. No nie do końca>>Czy osoby, które ukończyły szkołe przed 2015 r.,przystępują do egzaminu maturalnego w "starej" czy w "nowej" formule?>>przystępują do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015 zgodnie z przepisami obowiązującymi w roku szkolnym 2013/2014 . Powyższa zasada dotyczy również: osób, które uzyskały świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego na podstawie egzaminów eksternistycznych, absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy dotychczas nie przystępowali do egzaminu maturalnego oraz absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w 2002 r. przystąpili do egzaminu maturalnego w nowej formule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
To tyczy się osób, które skończyły szkołę w roku szkolnym 2013/2014, obecnie jest rok szkolny 2014/2015 więc się nie tyczy obecnie zdających egzaminy w sesji jesiennej 2014 czy zimowej 2015. Jak ktoś skończył LO do sesji zimowej 2014 i przystąpił bądź nie do matury zdaje po staremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz zaraz. Mówicie o ustnym polskim na eksternistycznym, czy maturze? Czy na eksternistycznych zdaje się jakiś przedmiot ustnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Piszemy ogólnie o egzaminach maturalnych, "nowych" i "starych" zasadach ich przeprowadzania. Na egzaminach eksternistycznych niema ustnych egzaminów. Kiedyś były ale już dawno ich niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dokładniej jest to opisane w części III (fioletowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące materiałów do egzaminów eksternistycznych. Czy ktoś z was korzystał z materiałów wykupionych w internecie (platforma e-learning) i może się podzielić opinią na temat którejś z nich? Ewentualnie posiada materiały w tym filmiki, wykresy, schematy itp. z całego zakresu dla wszystkich 11 przedmiotów z całego cyklu liceum i mógłby się nimi podzielić bądź też odsprzedać za przystępną cenę? Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest sens korzystania z repetytoriów od Grega do nauki na egzaminy eksternistyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi oczywiście o repetytorium maturzysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Tutaj jest to już konkretnie napisane. Ale wcześniej było napisane tylko o roku szkolnym 2013/2014, to osoby będą mieć łatwiej. Chociaż wiadomości z LO na studiach są mało przydatne. Same podstawy na studiach to wiadomości z LO. Jak w tym roku pisałem maturę rozszerzoną z maty to nie było całki a dziś na ćwiczeniach z fizyki profesor powiedział, że w tym miesiącu będziemy przerabiać całkę na fizyce. Dopiero w zreformowane maturze wreszcie na rozszerzeniu będzie coś ze studiów. Dlatego uważam, że matura musi mieć poziom i zmiany idą w dobrym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecicie strony z materiałami do nauki na egzamin eksternistyczny? Bardzo proszę i dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaM5
Czy technologia informacyjna jest ciężka do zdania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
Witam. Egzaminowany co najlepiej powtórzyć na szybko z matmy? Mam 10 dni i wiem że to musi być matemaks ale co dokładnie jeszcze muszę zahaczyć bo ciężko przeanalizować wszystko. I co do historii, to twoja wypowiedź z przed kilku stron: "Gdybym się przygotowywałem się do egzaminu eksternistycznego z historii, skupiłem się szczególnie na historii Polski, również przygotowywałem się z wiedzy o starożytnym Egipcie oraz Rzymie. Też przeczytałem o historii Grecji, Europy oraz USA. Głównie uczyłem się z historii Polski(powstanie listopadowe, styczniowe, XX lecie międzywojenne, itd.)." dodałbyś coś jeszcze?:) czekam na odp. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Mata to jeśli chodzi o ekstremy to funkcja kwadratowa, linowa logarytmiczna. Geometria czyli kąty sin i cos, geometria analityczna. Ciągi liczbowe, arytmetyczne i geometryczne. Wielomiany, zadania raczej z grupowania wyrazów nie jakieś bardziej wymagające. Przesuwanie wykresów funkcji, narysowana funkcja i jak ją przesunąć. Z historii trudno coś napisać więcej, bo to temat bardzo obszerny. Należy dużo czytać zapamiętywać. Lecz ja bym postawił na historię Polski, ale na pewno bym się tylko do historii Polski nie ograniczył. Jak zdawałem historię było ze wszystkiego po trochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda egzaminowy ale jak ktoś sie sam uczy do matury to nie ważne czy zdaje starą czy nową, jeśli idzie na studia i mu na nich zależy to sam sie przegotuje z materiału który jest potrzebny, nawet jeśli nie ma tego na maturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na biologię trzeba przygotować się z makroelementów , mikroelementów i ich roli w organizmach żywych? Bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z biologi na pewno cały układ kostny, mały i duzy obieg krwi umieć opisać gdzie w jakiej kolejności trafia krew + opisać rysunek, budowa i funkcje narządów, więcej nie pamiętam, ale te zagadnienia chyba się co roku powtarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×