Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Linda McCartney

Jaki jest najrzadziej spotykany kolor oczu

Polecane posty

Gość gość
ja mam niebieską obwódkę następnie jest zieleń i w tedy żółto-brązowy .I zależnie od światła ten kolor się zmienia mam albo szare albo zielona lub niebieskie o czasami zółte przynajmniej tak mi dużo osób mówiło i każdy wymienia na początku że jest albo tak kolor a jak się przyjrzy to dochodzi do wniosku że jest taki jak napisałam na początku ,różnobarwny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzózzzka
zielony i czarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzózzzka
zielony i czarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba jednak granatowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba taki jak widziałam ostat
nio :) babka miała w środku braz na zewnątrz jasny niebieski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisica132
ja chcę mieć niebieskie oczy, a mam zielone :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raz widziałam oczy koloru jasnego ciepłego brązu, albo raczej miodu. Facet nie był atrakcyjny wizualnie, ale w takie oczy mogłabym patrzeć często z przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niebiesko brązowe :) Mój syn ma oczy niebiesko brązowe. Od źrenicy do połowy tęczówki ma brózowe, a reszta niebieskie. Ja mam oczy ciemnoniebieskie, mąż ma brązowe i wyszła mieszanka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwera
ja mam czysto niebieskie i wg mnie najrzadszym kolorem oczu jest szary i fioletowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAWEUU
Ja mam żółte oczy i jeszcze nikogo z takimi niewidzialem ale one sa brzytki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej pospolite -brązowe i czarne ponad 90% populacji globu . Murzyni i Azjaci mają tylko takie . Typowe dla rasy negroidalnej i mongoloidalnej. Rzadkie są każde inne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwięcej osób ma brazowe gały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje są szare z bardzo ciemno-szarą obwódką w okół tęczówek. Często słysze że mam "niespotykane i ładne oczy", bo ja wiem? Mój brat z kolei ma taki niebieskie aż "razi po oczach" . Paradoks :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Brązowy kolor oczu jest najbardziej powszechny (90%), zielony jest na drugim miejscu (7%), potem jest szary (2%), a niebieski jest najrzadszy (1%)" Zielonoocy, nie jesteście tacy wyjątkowi. Moje z kolei są nieźle zmutowane gdyż są szaro-niebiesko-zielone. Kiedy się denerwuję tylko ciemno niebieskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce: brazowe najrzadziej, niebieskie najczęściej na świecie: brązowe najczęściej, szare najrzadziej(podobnie jak wszystkie jasne kolory)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadetta34
Moim zdaniem zielone są najrzadsze u mnie w rodzinie od strony taty wszyscy mają niebieskie oczy od strony mamy mają piwne i brązowe, a tylko ja i moja siostra mamy zielone. A mam naprawdę dużą rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najrzadsze są oczy zielone mam bardzo dużą rodzinę zarówno od strony mamy jak i taty u mamy wszyscy maja oczy brązowe lub piwne a u taty niebieski tylko ja i moja siostra mamy zielone. Poza tym tylko ja w klasie mam zielone oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam jedno oko brązowe a jedno zielone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam jasnobrązowe oczy. Dokładnie to wpadają w żółto-pomarańczowy. Kolor nazywa się "bursztynowy" albo "miodowy" i w sumie jest rzadszy niż zielony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podobno zielone są najrzadsze na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

To zalezy gdzie. Na swiecie najczestsze sa brazowe, ale trzeba wziac pod uwage fakt, ze jesli mowi sie o swiecie to nie tylko o europejczykach, ale rowniez o azjatach(ktorych jest mnostwo) i populacjach afrykanskich oraz innej ciemniejszej ludnosci, ktora ze wzgledu na pigmentacje ma rowniez i ciemne oczy.
W polsce najpospolitsze sa na pewno oczy niebieskie i szare, czasem zielone, ogolnie wiekszosc populacji pochodzacej z polnocy ma jasne oczy. Brazowe i piwne sa u nas raczej dosc rzadko spotykane i sa wynikiem mieszanego pochodzenia, u slowian brazowe i piwne z poczatku nie wystepowaly. Jak pisalam, widac u nas tez zielone(uznane za najrzadsze i biorac procentowo to owszem, rzeczywiscie tak jest. Ale spotkanie zielonookiego osobnika w naszej szerokosci geograficznej wcale trudne nie jest, dokladnie tak samo jak oczy niebieskie sa uznawane na skale swiatowa za "rzadkie", a u nas jest ich zdecydowanie najwiecej). Jesli ktos ma kolor "morza" i slyszy, ze sa rzadkie, to albo mieszka w afryce, albo klamie, albo osoba ktora to mowi wychowala sie pod skala. Oczywiscie, nie mowie o tym ze niebieskie oczy nie sa ladne, bo sa(kazdy kolor oczu jest piekny moim zdaniem), ale rzadkie na pewno nie, przynajmniej u nas.
Trzeba tez wziac pod uwage fakt, ze kiedy podaje sie procentowo, to zazwyczaj nie bierze sie pod uwage innych kolorow oczu ktore wystepuja - zielony jest najrzadszy ale dalej popularne. Niepopularne sa natomiast zolte oraz fioletowe czy rozowe, ktore rowniez wystepuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×