Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ramses.......

Kto to byl Ramzes 2, a kto to byl Ramzes 3?

Polecane posty

Gość ramses.......

jade na urlop do Egiptu i chcialabym sie wiecej dowiedziec --bo mamy odwiedzic tez tempel gdzie jest postument Ramzesa 2 ale wyczytalam , ze jest tez ramses 3 i sie pogubilam. zna sie ktos na mitologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramzes...
nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia takasia
Ramzes II, zwany Wielkim (w źródłach greckich także jako Ozymandias) faraon, władca starożytnego Egiptu, z XIX dynastii, z okresu Nowego Państwa. Kontynuował, wyznaczone przez ojca Setiego I dążenie do odbudowy i rozbudowy Imperium, wzorując się na swych poprzednikach, głównie budowniczym podwalin Imperium Ahmosem oraz Totmesie III i Amenhotepie III głównych władcach szczytowego rozkwitu XVIII dynastii. Działalność budowlana Ramzesa przewyższyła wszystkich jego poprzedników, wypełniając Egipt budowlami i posągami bogów, wznoszonymi na chwałę państwa. W zgodnej opinii wielu badaczy, czasy jego panowania były okresem dobrobytu i stabilizacji. Faraon panował ponad 66 lat, spłodził około 100 synów i 50 córek. Miał około 183185 cm wzrostu i rudo-blond włosy. Żył ponad 91 lat. Jako pierwszy w historii, był współtwórcą traktatu pokojowego, zawartego pomiędzy dwiema ówczesnymi potęgami militarnymi Egiptem i Hatti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia takasia
Ramzes III faraon, władca starożytnego Egiptu z XX dynastii, z okresu Nowego Państwa. Syn Setnachta i królowej TiymerenIset (Teje ukochana przez Izydę). Panował prawdopodobnie w latach 11831152 p.n.e. (lub 1187/11861156/1155 p.n.e.). Wstąpił na tron w dniu III Szemu 26 dniu. Według papirusu Harris I, panował 31 lat i 41 dni. Ramzes III od początku swego panowania naśladował swego wielkiego imiennika, Ramzesa II. Przejawiało się to w tytulaturze jaką przyjął, w nadawaniu swym synom imion synów Ramzesa II, dążeniu do dorównania Ramzesowi II w przedsięwzięciach budowlanych oraz akcjach militarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×