Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 4788

Pomozcie!! Mieszkanie..

Polecane posty

Gość 4788

powiedzcie mi jak dzialaja biura nieruchomosci.. tzn znalazlam ostatnio mieszkanie do wynajecia w biurze nieruchomosci i umowilam sie na spotkanie ws obejrzenia tegoz mieszkania.. Jezeli mi sie spodoba to oczywiscie place wlascicielowi mieszkania odpowiednia sume ktora jest przedstawiona w ofercie . Ale teraz czy to ja bede musiala osobno zaplacic posrednikowi biura nieruchomosci czy taki agent ma umowe z wlascicielem i to oni pozniej miedzy soba sie rozliczaja ????????? Prosze pomozcie bo nie chce sie pozniej wpedzic w dodatkowe koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zaplacisz
tak placisz..ja ostatnio bylam i okazalo sie ze krzycza sobie 1 tysiac doatkowo:-o oczywiscie zrezygnowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esfesf
nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zaplacisz
czyli na wjazd do mieszkania musisz miec: tysiac- za pierwszy miesiac tysiac- kaucja w razie zniszczen tysiac- biuro nieruchomosci 3 tysiaki:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaammm
niestety wezma i od ciebie i od własciciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba podpisujesz z biurem
umowę, w któej są przedstawione wszytskie warunki? Więc przeczytaj ją dokładnie, a nie zadajesz głupie pytania na forum. Jeśłi ty udajesz się do agencji i oni ci znajdują mieszkanie, to oczywiste że im płacisz... I już cię nie obchodzi jak oni są dogadani z właścicielem, bo jeśli właściciel ma z nimi umowę to też płaci, a jak nie to nie. PRZECZYTAJ UMOWĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zaplacisz
chyba podpsujesz z biurem, kurde jak mnie wkurzaja takie wypowiedzi. Jezeli dziewczyna sie pyta to ropzestan sie madrzyc a odpowiedz na jej pytanie a nie pouczaj z czytaniem umow itd :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zaplacisz
a na tym forum jakbys nie zauwazyla to 99 procent to glupie pytania na ktore mozna znalezc odpowiedz googlujac wiec propnuje wejsc na akzy temet i oswiecic wszytskich :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zaplacisz
albo napisz podanie o likwidacje forum kafeteria:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie masz umowy z biurem to możesz ew samemu się skontaktować z właścicielem mieszkania. Jeżeli masz umowę to pewnie zawarli w niej karę za taki czyn. Zresztą w umowie jest też zawarta wysokosć prowizji. Ja za najem biura zapłaciłam kwotę jednego wynajmu miesięcznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zaplacisz
LU CYFERKA NIE LEPIEJ BYLO ZNALEZC OGLOSZENIE BEZPOSREDNIO OD WLASCICIELA NIZ PLACIC TYLE KASY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba podpisujesz z biurem
No ale dlaczego ona nie zapyta w tej agencji? Dlaczego łatwiej jest zadać na forum głupie pytanie, niż zajrzeć do umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zaplacisz
BO UMOWE PODPISUJESZ PRZED OGLADNIECIEM MAIESZKNAIA!!! JA TEZ TEGO NIE WIEDZILAM WCZESNIEJ WIEC DARUJ SOBIE BO NIE KAZDY JEST ALFA I OMEGA -PEWNIE SAMA DUZO RZECZY NIE WIEESZ I TEZ ZAKLADASZ "DURNE" TEMATY NA TYM FORUM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zaplacisz
PO TO JEST TAKIE FORUM MIEDZY INNYMI I TYLKO WKURZAJA TAKIE OSOBY KTORE ZARAZ KRYTYKUJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba podpisujesz z biurem
No ale jak zadzwoniła umówić się na spotkanie, to chyba mogła zapytać, prawda? Nikt by jej za to głowy nie urwał, ma prawo wiedzieć wcześniej, czy akurat ta agencja pobiera i w jakiej wysokości opłatę. Nie gorączkuj się tak, wiem, że jakby wszyscy trzeźwo myśleli, to to forum przestałoby istnieć, ale czasami już naprawdę przegina się tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpisując umowe z biurem masz pewność , że wszystko jest legalnie załatwione i , że właściciel ciebie nie oszuka ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zaplacisz
ALE TEN TEMAT AKURAT NIE EJST PRZEGIECIEM BO SAMA POSZLAM OGLADAC MIESZKANIE Z BIUREM I BYLAM PRZEKONANA ZE TO WLASCICIEL PLACI TAKIEMU POSREDNIKOWI WIEC MNIE ZATKALO JAK POWIEDZIAL ZA 1000 ZŁ DLA NIEGO:-O ALE POWIEDZ MI PO CO WCHODZISZ NA TEMAT KTORY UWAZASZ ZA DURNY??JESLI CIE TO DENERUJE TO ZNAJDZ BARDZIEJ AMBITNY TEMET

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba podpisujesz z biurem
To że Ty też tego nie wiedziałaś, to akurat świadczy nie najlepiej o Tobie. To chyba oczywiste, że jakktoś świadczy usługę, to raczej nie za darmo? Myślałaś, że z czego się utrzymują agencje nieruchomości? Chyba właśnie z tego, że znajdują ludziom mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zaplacisz
DLA MNIE LOGICZNE JEST ZE WLASCICIEL PROSI AGENCJE O ZNALEZIENIE KLIENTA WIEC TO ON POWINIEN PONOSIC KOSZTY.... ZAZDROSZCZE ZE TY TAKA MADRA JESTES I WSZYSTKO WIESZ....NAPRAWDE GRATULUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4788
Ja poprostu pytam.. bo niestety nie zdazylam zapytam w biurze o to o co pytam was. a chcialabym wiedziec poprostu i przygotowac sie zebym pozniej nie byla zaskoczona.. poprostu mnie to ciekawilo czy ja takze musze placic agencji czy tylko wlasciciel... a po to jest forum zeby wymienic swoje opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tak zapłacisz
Jeśli to agent znalazł ciebie, to teoretycznie nie powinnaś płacić :o Nie wiem co prawda jak jest przy wynajmie, ale jak kupowałam mieszkanie, to podpisałam umowę z agentką, ona znalazła mieszkanie ale właściciele nie zgłaszali go do agencji i tylko ja zapłaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bcjdgsvxkcc
biura nieruchomości zdzierają jak fiks i za wynajm i za sprzedaż lepiej znajdź jakąś gazetę z ogłoszeniami albo portal i szukaj bezpośrednio wyjdzie ci o wiele taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
a wiecie, że podpisywanie umowy przed oglądnieciem jakiegokolwiek mieszkania jest bezprawne? co roku wiele biur nierucomości płaci za to spore grzywny.... prawdziwe (tzw. profesjonalne) pośrednictwo nieruchomości umowę z najemcą mieszkania zawiera dopiero w momencie, kiedy ktoś zdecyduje się wynająć konkretne mieszkanie za pośrednictwej tej agencji! właściciel mieszkania nie płaci za to nic, albo są to jakieś symboliczne kwoty, a najemca płaci zazwyczaj kwotę 1 czynszu (prowizja dla agencji). Często się zdarza, że agencje nieruchomości podpisują umowę np. na udostępnienie kilku adresów mieszkań, ale nie umawiają na spotkania z właścicielem ani nie pośredniczą w podpisaniu umowy. Nie zgadzajcie się na takie coś, bo często te adresy są już nieaktualne, albo wzięte z ogłoszeń w necie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×