Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość misiula99

20 TYDZ. CIĄŻY lub TERMIN NA GRUDZIEN - zapraszam !

Polecane posty

zimowamama - uspokoiłaś mnie to może na dniach poczuje u mnie 19 t.c wiec maluch ma czas na kopanie:) Lilu0101- tak już po wizycie- wszystko z dzidzią w porządku słuchałam bicia serduszka, maluch rozwija się dobrze. 30 będę miała połowkowe to dowiem się więcej.... nie mogę się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimowamama - uspokoiłaś mnie to może na dniach poczuje u mnie 19 t.c wiec maluch ma czas na kopanie:) Lilu0101- tak już po wizycie- wszystko z dzidzią w porządku słuchałam bicia serduszka, maluch rozwija się dobrze. 30 będę miała połowkowe to dowiem się więcej.... nie mogę się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama845 to dobrze że wszystko z dzidzią ok:)a kopniaczki na pewno poczujesz w najbliższym czasie:) znajoma właśnie urodziła córeczke w 8 mc przez cc mała waży 3800 a z usg wychodziło że 2800 to wychodzi na to że usg nie zawsze pokazuje prawdziwą wage dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalune22
a miała już może któraś z was usg połówkowe? czym to się różni od zwykłego usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szalune22 Pierwsze (dopochwowe) robi się między 8. a 14. tygodniem ciąży. Lekarz określa, który to tydzień ciąży i czy ciąża jest pojedyncza, czy biją w tobie więcej niż jedno serce. Lekarz poda ci też przewidywany termin porodu. W 12. tygodniu można już wykluczyć niektóre wady genetyczne i rozwojowe, dzięki zmierzeniu grubości fałdu karkowego dziecka. Drugie USG, tzw. Połówkowe przez brzuch - robi się między 18. a 24. tygodniem ciąży (dokładny termin ustala lekarz). Lekarz sprawdza, jak rozwijają się narządy wewnętrzne (m.in. serce, nerki), a także rączki, nóżki. Zobaczysz całkiem wyraźnie swoje dziecko. Będziesz mogła nawet policzyć paluszki u rąk i stóp. Wtedy też można z dużym prawdopodobieństwem określić, czy masz dziewczynkę czy chłopca. W tym okresie lekarz ogląda czaszkę dziecka, jego kręgosłup oraz serce, żeby wykluczyć wady wrodzone. Ich wczesne wykrycie jest dlatego takie ważne, bo niektóre z nich mogą być leczone w łonie matki. Trzecie USG (badanie brzucha) robi się między 28. a 32. tygodniem ciąży. Lekarz ocenia wtedy stan łożyska, ilość wód płodowych, potrafi podać przybliżoną wagę dziecka (i prognozowaną na datę porodu) oraz ułożenie dziecka. Widać, czy dziecko jest ułożone prawidłowo, czyli główką w dół, czy też odwrócone jest pupą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalune22
dziękuję ślicznie,już nie mogę się doczekać żeby się dowiedzieć czy to chłopiec czy dziewczynka. mam tylko nadzieję że okaże się że z dzidzią wszystko w porządku i rozwija się prawidłowo.... to usg to jest to które robią też w 3d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka46
Witajcie...ja miałam USG 3D tydzień temu i efekt jest niesamowity...Jak ktoś nie żałuje pieniążków bo jest to badanie drogie (ok. 200zł) to polecam. Ja dziś byłam u lekarza i okazało się, że skraca mi się szyjka więc nie wiem jak dalej to będzie, bo jak narazie za bardzo z pracy nie chce rezygnować. A poza tym z dzidzią chyba jest ok. Choć chyba nie szaleje tak jak zazwyczaj. Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również jestem mamą z grudnia 2009:) Trzymajcie się Wszystkie Przyszłe Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szalune22 Tak!!!! z dzidzą na pewno wszystko ok:)a usg tylko to potwierdzi:) gwiazdeczka46 co to znaczy że skraca Ci się szyjka? bo jak masz 4 lub 5 cm to jest ok!bo jak mniej to myśle że powinnaś często ją kontrolować bo jak coś zaczęłoby się dziać to lepiej być pod stałą kontrolą lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka46
Lilu dokładnie nie wiem ile wynosi długość szyjki. Byłam wczoraj na badaniu u ginekologa i przy pobieraniu cytologii zbadała mi też szyjkę. POwiedziała, że szyjka jest krótka i narazie nie mogę nic dźwigać i za miesiąc do kontroli. Bardzo się wystraszyłam bo nie mogę sobie pozwolić na polegiwanie bo jestem na etapie zaczętego przewodu doktorskiego i choćby przysłowiowo "żabami rzucało" muszę oddać napisaną pracę do powiedzmy połowy września, bo w przeciwnym razie całe moje 4 letnie prace pójdą na marne. Czy samemu można poznać, że szyjka skraca się jeszcze bardziej? Czy np z założonym Pesarem (chyba tak sie nazywa taki szew na szyjce) można w miarę normalnie funkcjonować czy trzeba leżeć? Miał ktoś takie problemu lub o nich może coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdeczka nie można sprawdzić,poznać samemu czy szyjka się skraca radziłabym iść do ginekologa na usg dopochwowe i zobaczy ile ma cm tak jak pisałam wyżej jak ma 4,5 cm to jet ok .Po takiej wizycie będziesz spokojniejsza że wszystko jest z szyjką w porządku i będziesz mogła zająć się pracą a co do szwu to znajoma miała zakładany w 23tyg i lekarz zalecił oszczędzający tryb życia dużo odpoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdeczka46 ja mam bardzo krótką szyjkę, bo jestem po częściowej amputacji szyjki macicy. Nie mogę pracować i muszę się bardzo oszczędzać. Dużo leżę, ale mogę też chodzić. Lekarz na razie nie planuje u mnie szwu, bo dzięki temu, że się oszczędzam ten kawałak szyjki jak na razie nie skraca się bardziej. Pytałam lekarza czy sama mogę poznać, czy szyjka zacznie mi się skracać, ale można to stwierdzić tylko na podstawie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka46
Dziękluję Wam za udzielenie odpowiedzi. Będę pod kontrolą lekarza. A od pn. postanowiłam pójśc na zwolnienie na 2-3 tyg i w domu kontynuowac pisanie.Bardzo się niepokoję bo wiem że nie będę w stanie wyleżec 3 miesięcy. Pozdrawiam Was i dziękuję.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalune22
czy wy też macie takie dni że czujecie się jak babcia 70-cio letnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam takie dni:( wtedy nic się nie chce..... dziewczyny ile do przodu bo ja 4,5kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka46
Ja też w 23 tyg ciązy ważę o 4,5 kg więcej. Waże teraz 56,5kg. Chyba nie jest aż tak źle jak na rozpoczęty 6 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalune22
mi też przybyło 4,5 kg. wydaję mi się że to jak na razie całkiem nieźle. żona mojego brata przytyła w ciąży ponad 34 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam straszną noc dzisiaj:(zaczeły mi się skurcze łydek masakra ból nie do wytrzymania:( Wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalune22
jeśli dokuczają ci łydki wypróbuj podkładanie poduszki pod nogi żeby były wyżej niż reszta ciała lub lekki masaż- mi to pomagało. Pomocne bywa też zażywanie potasu z magnezem-ich niedobór często właśnie wywołuje skurcze i bóle łydek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też przytyłam ok. 4 kg. W środę minie mi 22 tydzień. Z rana czuję się jak skowronek, ale wieczorem padam, ze zmęczenia mimo tego, ze praktycznie nic nie robię, bo muszę się oszczędzać. Może to przez upały takie marne samopoczucie. W tym roku jak nigdy nie mogę się doczekać jesieni i niższych temperatur ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalune22
czy któraś z was robiła już test na glukozę? jakie powinny być prawidłowe wyniki??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka46
Witajcie...dlaczego taka cisza?? Mam nadzieje, że z Wami wszystko w porządku... U mnie jakoś leci. Jestem na zwolnieniu i powoli piszę pracę. Mam do Was pytanko. Czy jesteście zaszczepione na żółtaczkę? Ja nie jestem a mam planowaną cesarkę i o zgrozo mój lekarz wysyła mnie na szczepienia. Jak poszłam do przychodni i powiedziałam, że mam planowaną cesarkę i muszę być zaszczepiona to pielęgniarki za głowę się złapały. Jak narazie nie zaszczepiłam się. Zebrałam wywiad jeszcze u kilku lekarzy zabiegowców i odradzają bo może mieć to negatywny wpływ na dziecko. W sumie nie wiem co powinnam zrobić? W sumie przy naturalnym porodzie też używają narzędzi do nacinania więc też teoretycznie można się zarazić. Czy jesteście szczepione na WZW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiadeczka ja się nie szczepiłam na żółtaczke ale z tego co mi wiadomo żadna z moich koleżanek które rodziły przez cc nie miała szczepienia na WZW może zapytaj w szpitalu w którym będziesz rodziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka46
Dzięki Lilu za odpowiedź. Pewnie się nie zaszczepie chociaż mój gin mi kazał. Problem jest w tym, że jeszcze nie mam namierzonego szpitala, gdzie będę miała cesarkę, bo mój lekarz pracuje w przychodni tylko. Muszę czym prędzej poszukać lekarza, który pracuje w szpitalu i do niego zacząć chodzić. A tak w ogóle...Grudniowe Mamusie co u Was? Wszytkie zniknęły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy ktoras z Was robila prywatnie ten test na glukoze? Bo ja sobie ja kupilam.. a kompletnie nie wiem jak ja rozpuscic;/ w czym i w jakiej proporcji? Czy po wypiciu mozna isc do domu czy sie siedzi przez ta godzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgnieszkaW glukoze rozpuszcza się w pół szklanki przegotowanej wody (całe opakowanie) można dodać sok z cytyny wypijasz np. o 8 a punkt 9 jesteś w przychodni i pobierają krew:) No właśnie! Mamusie co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×