Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jajajajajajajaj

ciasto kajmakowe, potrzebuje rady

Polecane posty

Gość jajajajajajajaj

kiedys pracowalam w cukierni i mielismy takie przepyszne ciasto kajmakowe...byl biszkopt, na to jakas masa budyniowa i na to kajmak taki gesty, ciagnacy posypany orzeszkami. To ciacho bylo cudowne. Chcialabym zrobic podobne sama i mam kilka pytan. 1. Czy na mase budyniowa moze byc zwykly budyn wdl przepisu??Czy moze dodac margaryny czy czegos innego zeby bylo bardziej zwarte??? 2. Kupilam taki kajmak w puszze i teraz nie wiem....Mam ta puszke zagotowac tak jak sie robi z mlekiem skondensowanym czy ono moze jest juz gotowe?? \Szukalam przepisow ale dokladnie takiego jaki szukam nie znalazlam. Wiekszosc bylo podobnym do tego ciacha KROWKA z paczki.... poradzcie. A moze znacie dokladny przepis???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajajaj
najbardziej to mnie interesuje co z ta puszka...czy ten kajmak w niej jest juz gotowy i mozna od razu uzyc czy najpierw wygotowac??Bo na puszcze nic nie jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do puszki nie wiem
ale kremu bydyniowego nie robi sie z budyniu masło , mleko , mąka , żółtka , cukier - tak mniej więcej , może o czymś zapomniałam , poszukaj poprostu przepisu. życze udanego ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajajaj
ten przepis tez znalazlam ale jednak to nie o taki zupelnie mi chodzilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajajaj
a moze byc taka masa jak do karpatki w proszku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w proszku to tak naprawde
chemia, nie możesz sama zrobić kremu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość be nice!
jesli masz w puszce mase kajmakowa, to nie musisz juz gotowac. gotuje sie puszke, jesli w srodku jest mleko skondensowane slodzone. na puszce powinno byc napisane czy to mleko skondensowane, czy masa kajmakowa/krowkowa. jesli nie jestes pewna, to potrzasnij puszka, mleko bedzie chlupotac, masa jest gesta, wiec nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajajaj
otworzylam, jest gesta juz gotowa do uzycia. Ale ja bym chciala zrobic z niej taka ciagnaca sie, a ona ciegnie sie ale bardzo niewiele, moze jakas ja rozzedzic, moze jakbym dodala masla???Co myslicie??Biszkopt juz zrobilam, mase karpatkowa zrobilam, nie chcialo mi sie babrac samej robic. Wiem ze chemia ale duzo prosciej...no tylko co z tym kajmakiem??Jak myslicie, dodac masla zeby byla troszke zadsza??Bo teraz normalnie moge ja lyzeczka wybierac, nie ciagnie sie....a nie chce popsuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dodawaj masła
Po dodaniu masła nie będzie się ciąnąć. Ja bym dała do garnka cukru, ok1/3 szkl i zwilżyła wodą, podgrzewać do uzyskania lekko ciągnącego się syropu i dopiero wtedy do tej masy dodać kajmak z puszki, dobrze podgrzać. Na koniec, po zestawieniu możesz dodać k 1/2 kostki masła, będzie gładsza i mniej słodka. Ale równie dobrze będzie bez masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajaa
chm...a jak zrobie tak jak piszeszz tym cukrem to nie bedzie za slodka??Ona sama w sobie jest dosc slodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dodawaj masła
jest sama w sobie, ale nie unikniesz słodkości. jeśli się obawiasz tospróbuj ją jeszcze podgrzać by się ciągnęłą, ale uważaj bo się przypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajaa
podgrzalam mase w kapieli wodnej w otwartej juz puszcze, troszke zrobila sie mniej gesta i bardziej ciagnaca, moze byc....ciacho zrobione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajaa
dzieki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×