Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Animia

książki fantasy z wątkami miłosnymi, erotycznymi, dobrym dowcipem/sarkazmem

Polecane posty

Gość Monika Migow
Tu masz coś w takim stylu to sobie zobacz na listę i na pewno wybierzesz coś interesującego :) http://www.book24.waw.pl/katalog,5223,fantasy.xhtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moniki-sriki
Możesz przestac wklejac wszedzie ten goovniany spam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaaaa
Kochana, sprawdź sobie serie Uroboros. myślę, że Ci przypadną do gustu jak lubisz taki klimat ;) na razie wyszły: - "Tancerze burzy" Jay Kristoff - "Król kruków" Maggie Stiefvater - "Szklany tron" Sarah J. Maas - "Wilki Lokiego" Kelly Armstrong, Melissa Marr - "Bogowie i wojownicy" Michelle Paver nie czytałam tylko ostatniej, reszta jak dla mnie mega fajowa! Najbardziej "szklany tron" mi się podobał :) w necie jest sporo recenzji, opisów etc więc sobie poczytasz. ;] ja polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalinakar
oooo popieram :) czytałam z powyższych tylko "Bogowie i Wojownicy" i 'Wilki Lokiego", ale książki naprawdę fajne! przymierzam się do pozostałych, ale te dwie polecam :) są naprawdę wciągające. "Bogowie i wojownicy" to pierwszy z pięciu tomów (pozostałych jeszcze nie ma). Akcja dzieje się w epoce brązu. "Bohater opowieści, dwunastoletni Hylas, jest Osobnym – wykluczonym ze swojej społeczności. Mało komu ufa, nie cofa się przed kłamstwami i kradzieżą. Ścigają go wojownicy zwani Krukami. To przez nich uciekła jego młodsza siostra. Chłopiec nie ma pojęcia, co się z nią dzieje, ale wie jedno: za wszelką cenę musi ją odnaleźć. Decyduje się wypłynąć na morze, cudem unika śmierci i trafia na niezwykłą wyspę. Na miejscu spotyka Pirrę – córkę despotycznej kapłanki, swoją rówieśniczkę, która również znalazła się tam przypadkowo. Różnią się niemal wszystkim. Wspólnie jednak muszą się zmierzyć z potęgą przyrody, gniewem bogów, wielką polityką – a także z własnymi słabościami i sobą nawzajem. A pomaga im w tym dobry duch… A właściwie Duch." ;) a tutaj opis Wilków Lokiego: "W Blackwell w Południowej Dakocie wszyscy mają coś wspólnego z bohaterami podań wikingów. Każdy z mieszkańców jest bezpośredni spokrewniony z Thorem albo Lokim. Nie inaczej jest w przypadku Matta Thorsena, nastolatka z prawdziwą pasją do rodzinnych historii. Mitologia nordycka nie ma przed nim tajemnic – chłopak wie wszystko o wikingach, sagach, bóstwach i całej armii pobocznych postaci z legend. Podobnie jak jego dwaj przyjaciele z tej samej klasy, Fen i Laurie, doskonale zna podanie o Ragnarok – zmierzchu bogów, podczas którego stoczona zostanie walka pomiędzy bogami i olbrzymami, dowodzonymi przez Lokiego. Koniec świata mogą powstrzymać tylko bogowie, a jeśli przegrają walkę, ziemia spłonie, gwiazdy zgasną, a świat zaleje morze. I oto pewnego dnia chłopcy zdają sobie sprawę, że runy mówią jednoznacznie: Ragnarok się zbliża. Bez względu na to, jak nieprawdopodobne się to wydaje, legenda spełnia się na ich oczach. W dodatku to oni będą musieli stoczyć walkę o losy świata. Trzej przyjaciele zostaną rzuceni na głęboką wodę, ale jednego mogą być pewni: to będzie największa przygoda ich życia, niezależnie od tego, jaki będzie finał." :) niektórzy mówią, że Wilki Lokiego to powieść dla trochę młodszych czytelników, ale ja się z tym kompletnie nie zgadzam i uważam, że przypadnie do gustu nawet dorosłym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki3246
Ja osobiście polecam trylogię Amandy Hocking- Trylle Tom 1- Zamieniona Tom 2 - Rozdarta Tom 3- Przywrócona Streszczenie: Kiedy Wendy Neverly miała sześć lat, jej matka, przekonana, że Wendy jest potworem, próbowała ją zabić. Jedenaście lat później Wendy usiłuje zgłębić swoją tajemnicę. Kim jest? Do jakiego świata należy? I dlaczego jest inna? W kolejnym nowym mieście i w nowym liceum Wendy znowu jest wyobcowana. Nie umie się z nikim zaprzyjaźnić. I nikomu nie może zdradzić swojego sekretu: że potrafi wpływać na ludzkie umysły, narzucać im swoją wolę... Pewnej nocy za jej oknem zjawia się nieoczekiwanie tajemniczy chłopak. Zna odpowiedzi na jej pytania, zagadkę jej przeszłości, źródło jej daru i drogę do miejsca, którego istnienia nawet nie podejrzewała... ta trylogia bardzo mnie wciągnęła, pochłonęła bez reszty. Czyta się ja błyskawicznie, naprawdę polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Gra o tron" - jest fantasy, jest miłość i erotyka, sarkazm i dobry dowcip też się znajdzie. W zasadzie to cała saga Pieśń Lodu i Ognia, ale dopiero pierwszą część przeczytałam i polecam. www.aisinom.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczkarnia
Olga Gromyko - seria Wiedźma. Ubaw po pachy, miłość, tylko erotyki brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galowy
Powiem, że raczej rzadko czytam fantasy, ale od czasu do czasu się skuszę ;) Wczoraj na przykład skończyłem czytać Kryształy Czasu – Saga o Katanie i powiem, że dobra rzecz. Polecam, właśnie nie tylko fanom fantasy, ale też ludziom, którzy lubią sensację, czy kryminały, bo elementy jednego i drugiego się w tej książce znajdują. Ja zamawiałem dwie części ze strony www.paladynat.pl . Na pewno jest to rzecz na dłuższą poczytkę, bo w sumie do ogarnięcia 1500 stron, ale łatwo się czyta. Ciągle coś się dzieje w akcji, także nie sposób się nudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niedawno pojawiła się książka Anny Todd After. Tam jest sporo scen erotycznych, są wątki miłosne bardzo dobrze czyta się tę książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieśń ognia i lodu. Składa się bz paru części. Jak nie chcesz czytać to możesz obejrzeć serial na podstawie książek gra o tron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perełką łączącą wszystkie interesujące cię wątki jest cykl Jacka Piekary o inkwizytorze Mortimerze Medderdin. Doskonała znajomość realiów późnego średniowiecza,błyskotliwy humor,ciekawe przygody, intrygujące romanse, styl pisania zachęcający do sięgnięcia po następną pozycję autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam - "Uśmiech Losu", autor: Wiktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×