Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość *****przyszla*****mama*****

35t3d ciąży mała waga dziecka

Polecane posty

Gość ****przyszła****mama****
już po lekarzu :) mały waży jednak 2593g ( przytyło mu sie przez te 2 dni czy jak ;)) no i nie ma hipotrofii brzuszek jest zaledwie tydzien do tyłu ale to wszystko w normie:) co za ulga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem i licze na jakas rade... do 19tc wszystko bylo w normie,w 19t5d po raz pierwszy pojawil sie problem niskiej wagi mojej corci..dr kontrolowal sprawe i robil usg co kilka tygodni,przyjeto,ze bedzie szczupla i dluga,jednak w 27t3d okazalo sie,ze mala wazy 913g i przyrost dlugosci rowniez sie nzahamowal,sprawdzono przeplywy...wykryto wade lozyska i IUGR...bledu w pomiarach nie przewiduje,gdyz w ciagu 8tygodni 4dr robilo usg na 4 roznych sprzetach...po ostatnim badaniu stwierdzono dobra kondycje fizyczna dziecka(nie liczac malej masy i wzrostu).. nastepne badanie mam za kilka dni,dopiero oswajam sie z tematem i mam mnustwo watpliwosci...najbardziej obawiam sie niedotlenienia mozgu...jednak czytalam,ze organizm w pierwszej kolejnosci dotlenia najwazniejsze organy(mozg,serce,nerki)kosztem innych mniej waznych..jesli tak to chyba nie powinnam sie martwic niedotlenieniem,gdyz organy mojej coreczki sa w dobrej formie...moze jest tu ktos,kto byl podobnej sytuacji lub wie wiecej ode mnie na ten temat...z gory dziekuje za odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ****przyszla****mama****
Sat z tego co czytałam to niedotlenienie sie zdarza ale to przy porodzie raczej , jesli jestes pod stała opieką lekarza to raczej nie musisz sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ci za odpowiedz,jutro mam wizyte u dr i jestem przerazona...juz sobie zrobilam liste pytan,by o niczym nie zapomniec.... a dlaczego niedotlenienie grozi przy porodzie? to moze lepiej jak cc zrobie? a jak twoja dzidzia? jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mamo po 1 nie czytaj tego co pisza w internecie mnie lekarz strasznie opierdzielil jak w szpitalu siedzialam i czytalam o hipotrofii bo moja coreczka tez urodzila sie jako hipotrofik w 38tc wazyla 2340g, po 1 nic zlego sie nie dzieje, to ze dzidzia jest mniejsza znaczy mniej wazy to nie znaczy ze dzieje sie cos zlego, dzieci sa rozne, nie wiem czemu dzieci mniejsze niz 2500g uwazane sa za chore a te ktore rodza sie ok 5 kg to nie?? Ja urodzilam normalnie, porod trwal pol godziny, mala dostala 10 pkt, wszystko jest z nia ok, przybiera ladnie na wadze i nie rozni sie niczym od innych dzieci, oprocz tego ze troche mniej wazy, naprawde nie czytaj tego co pisze w necie a przedeswszustkim nie zwracaj uwagi na to co jedna tu wkleila z wikipedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała urodziła się w 32tc i ważyła 1670g i 41cm nikt o żadnej hipotrofi nic nie mówił :) fakt mała dostała tylko 7 punktów ale w wyniku niedotlenienia zresztą czego chcemy od wcześniaka???? w tej chwili dogoniła już rówieśników bo jeszcze niedawno była sporo mniejsza od nich. a co do aparatów usg to zanim zaczniecie się przejmować to zapytajcie lekarza wykonującego badanie jaka jest tolerancja błędu danej maszyny :) średnio przyjmuje się że jest to +/- 350g :) chociaż ostatni aparat którym miałam robione (w klinice akademii medycznej) tolerancje miał +/- 500g :D:D:D nie ma jak sprzęt akademicki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi usg robia na naprawde dobrym sprzecie...nimal zdjecia do paszportu mozna malej zrobic :p poza tym w moim przypadku wykryto wade lozyska,wiec to juz troche inna historia..to nie jest tylko problem malej wagi,ale rowniez pomiarow poszczegolnych czesci ciala...moja dzidzia ma mniejszy brzuszek,gloke i udo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćola a
Hey. Wczoraj byłam na usg. Mam 35 tydzień i 4 dnii. Waga dziecka wynosi 2270g . Lekarz pO wiedział ze jeśli za tydzień mały nie bd miał 2500 g to dostane skierowanie do szpitala. Bo mały jest niby za mały do tyg ciazy. Coś ktoś wie na ten temat ? Martwię się. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×