Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mingin77

wzmożone napięcie mięśni

Polecane posty

Gość mingin77

Witam wszystkich jestem yu pierwszy raz mój synek urodził się w 38 tygodniu przez cc od początku jest bardzo spokojny ładnie ssie butle i choć ma 2,5 miesiąca w nocy nawet raz nie płakał a i w dzień mało jest wesoły i bardzo ruchliwy moja pediatra na pierwszej wizycie zaobserwowała drżenie rąk i asymetrie ułożeniową ale nie kazała iść do neyurologa mały miał wtedy 6 tygodni poszłam na własną rękę neurolog powiedziała że mięśnie są napięte ale troszkę i żebym delikatnie ćwiczyła z nim w domu głównie tak zwany rowerek na nogi i delikatne odginanie rączek w góre i w dół i pilnowała żeby maluch prosto leżał całkowicie samo przeszło odginanie się do tyłu asymetria ułożeniowa też prowie już nie występuje ale niepokoją mnie jego rączki i nóżki bo rączki ma zgięte w łokciach ściśle przy tłowiu i nie bardzo można je podnieść do góry chyba że jest wyspany to wtedy można z nimi robić so się chce ale w innym przypadku jakakolwiek próba wyprostowania rączki napotyka na opór to samo z nóżkami czasami chodzą leciutko a czasami jak się denerwuje albo ekscytuje to zgina i prostuje ale tak sztywno mam kuzynke w Kanadzie i tam w takich przypadkach jakiekolwiek ćwiczenia zaczynają się po 4 miesiącu bo podobno tyle może rozwijać się układ nerwowy i w tym czasie tylko niepotrzebnie dziecko naraż się na stres bo być może do 4 miesiąca sam by sobie poradził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×