Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bolacy jajnik prawy

1 wizyta u ginekologa, czy konieczne badanie palcami gdy ja jeszcze niewspolzyla

Polecane posty

Gość bolacy jajnik prawy

Jak wyglada taka wizyta? Czy konieczne to badanie? Czy starczy usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z doświadczenia wiem, że badanie palcami odbywa się przy każdym badaniu ginekologicznym. Nie wiem dokładnie co ono daje, ale ja osobiście przy każdej wizycie dostaje od mojego ginekologa takie badanie. Jeżeli jesteś dziewicą możesz to powiedzieć, wtedy może zrobi to delikatniej. Po za tym, urządzenie do usg jest większe i grubsze niż zwykły palec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolacy jajnik prawy
mi chodzi o badanie usg na brzuchy, przeswietlenie...cholera boje sie troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie jak się robi jak jest się w ciąży? Że żel na brzuch i wtedy usg? Bo jest usg dopochwowe, i myślałam że właśnie o takie Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z czym idziesz do tego lekarza? co ci dolega i jakie badanie zalecił? daj jakies szczegóły to Ci odpowiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolacy jajnik prawy
wlasnie o te z zelem na brzuchu tak jak w ciazy... ja nie jestem w ciazy, nie wspolzyłam a musze isc do lekarza bo mam bole... i pytam sie czy lekarz mnie nie wysmieje jak zapytam go czy konieczne jest to badanie palcami? a z drugiej strony mam bole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli masz bóle jajników to lekarz będzie chciał je oglądnąć przez usg. Będzie to badanie dopochwowe. przy okazji sprawdzi macicę i szyjkę macicy badanie to jest bezbolesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolacy jajnik prawy
zawsze po okresie mam pole w okolicach jajnika, dziwne jest to gdzy zawsze z pracej strony, mam skurcze, bolą mnie więzły chłonne pod pachami, okres mi sie spoznia, jest mniejsze krwawienie, przed okresem plamienie takie brudne, barzowe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolacy jajnik prawy
na sama mysl mnie juz skreca normalnie, mam takiego stracha ponaddto zaczeły mi sie zbyt wlosy przetłuszczas, i wypadac... kobietki, nie wyobrazam sobie tego, ja jeszcze niegdy nie wspolzyłam i zastanawiam sie jak to jest przeciez tam jest błona dziewicza, to jak? on mi ja przerwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście ze Ci jej nie przerwie. błona dziewicza jest baaaardzo elastyczna. A badanie dopochwowe w takim wypadku jest konieczne moim zdaniem. Dla dziewicy może być odrobinę bolesne, ale nie sądzę żebyś miała zwijać się z bólu. Urządzeni do dopochwowego usg nie jest jakieś bardzo duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zz...tak tak tak...zz
przy kazdej wizycie i badaniu ginekologicznym lekarz bada wnetzre placami i uciska delikatnie brzuch, potem robi badanie wewnetrzne usg, pobiera wymaz itp,itd. a pozatym jak jestes dziewica i nie wspolzylas to lekarz zbada cie przez odbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zbada przez odbyt, bzdura jak jest dziewicą badanie może ograniczyć do wziernika usg dopochwowe nie przerwie błony podobnie jak aplikacja tamponu jej nie przerywa nie bój się, powiadom lekarza że jeszcze nigdy nie współżyłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolacy jajnik prawy
to juz sama nie wiem teraz, a czy piersi tez bada? jak to wyglada, cała do naga sie musze rozebrac? miałam kiedys zapalenie piersi ale nie byłam u lekarza, po kilku dniach mineło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ograniczyć do badania palcem nie wziernikiem miało być sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catie - W sumie masz chyba racje. Nie pamiętam mojej pierwszej wizyty jeszcze za czasów "dziewiczych" że tak powiem, więc nie pamiętam czy był wziernik. Ale wiem że teraz mają takie duuużo mniejsze wzierniki bo to że nie jest się dziewicą nie oznacza, że jest się rozwaloną jak wiadro. Co do piersi. Nie musisz rozbierać się do całkowitego naga. Możesz najpierw zdjąć dolną część do badania, potem ubrać dolną i zdjąc górę do badania piersi. Co jest wskazane PO, podkreślam PO okresie. Jeżeli jesteś przed lekarz nie musi wykonać badania. Tak przynajmniej mój lekarz mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pamiętam że jak jeszcze byłam dziewicą to lekarz ograniczył się do badania palcami ale najpierw sprawdził czy błona nie jest uszkodzona faktycznie teraz te wzierniki to malutkie mają więc może coś się zmieniło ubierz sobie na badanie spódnicę, nie będziesz się krępować, ściągniesz bieliznę ale będziesz ubrana co do piersi to nie musi cię badać no chyba że masz potrzebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolacy jajnik prawy
no wlanie ja miałam okres z poczatkiem miesiaca, zapisze sie na wizyte to bedzie to krotko przed okrsem wiec lipa, musze wybrac teramin na po okresie a jak znowu mi sie opozni i trafi jak wizyte bedzie?? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest tak, że MUSISZ iśc po okresie. Możesz iść przed (oby tylko nie w trakcie). To nie ma takiego znaczenia. Lekarz tak czy siak zapyta Cię kiedy ostatnio miesiączkowałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet jeśli jestes dziewicą lekarz palcami Cię tego dziewictwa nie pozbawi, spokojnie. To nic nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonka5555
ta nic nie boli. ja bylam w wieku 16 lat u gina 1 raz i przy badaniu sie poplakalam z bolu .. nie wiem moze zalezy duzo od tego czy ktos jest delikatny czy nie ale ta baba co mnie badała byls okropna.. pod koniec zaczelam sie drzec na mnie ze to przeciez nic nie boli po co wyprawiam jakies niestworzone rzeczy.. jaka poje*** pow. ze wiecej do niej nie pojde .. stara torba -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana lekarz bedzie widział jak jest zbudowana Twoja błona dziewicza i sam z pewością jej nie przerwie. Zbada Cię specjalnym wziernikiem i sam podejmie decyzję czy usg jest konieczne, niezbedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokokokok67u6y7ju6jhu
Powiem Ci, że ja też miałam takie same bóle, po prawej stronie na dole brzucha, również musiałam isć do lekarza i byłam badana pzrez odbyt niesttey, ponieważ jestem dziewicą :( Tylko, że nic mi nie wykryło i wtedy miałam usg :) Mnie nic nie bolało, miałam na prawdę delikatną panią ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolacy jajnik prawy
juz sama nie wiem, mam takiego stracha ze chyba nie pojde tak sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×