Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dodi78

2,5 latek nie chce robić kupki na nocnik

Polecane posty

Gość Dodi78

Proszę pomóżcie mój synek ma 2,5 latek i za groma nie mogę go przekonać aby zrobił kupkę na nocnik czy na toaletę mam podkładkę. Z siusianiem jakoś poszło robi na nocnik czasami na kibelek ale też muszę tego ja pilnować sam nie woła chyba że już zrobi w majty. Najbardziej mnie dręcz ta jego kupa bo potrafi już całkiem zdrowo narobić, trwa to już jakieś cztery miesiące i na początku myślałam że z czasem się nauczy a tu nic. Próbowaliśmy już różnie a to że misiu też robi, chwaleniem, zachęcaniem a tu nic a mnie to już zaczyna denerwować. Pomóżcie co robić, czy ktoś miał podobną sytuację ze swoimi maluchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko kochana !!! Dziecko 2.5 roku i on jeszcze na nocnik nie siada??? Moj ma 14m i od niedawna sam (!) sobie nocnik przynosi jak chce siku albo kupe. Ne chodzi nawet w pieluszce tylko na noc mu zakladam. Cos Ty kobieto do tej pory robila ze syna nie nauczylas czystosci??? Len jestes i tyle. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każde dziecko
jest inne mój ma 2 lata i woła, ale z kupką zdarza się wpadka, pampersy tylko na noc ale znajoma ma 4 latka który do dziś na noc ma pieluchę a oprócz tego doi smoczek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A prubowałaś z nagrodami moze to pomoze:) Dzieci sa różne kolezanka ma dwóch synów i pierwszy jak mial rok to juz na nocnik robil a drugi jak mial ponad dwa a uczyla ich tak samo. Jagoda -> jaki len przeciez sikac umie na nocnik tylko kupy nie chce zrobic,wiec nie zarzucaj dziewczynie lenistwa bo go nauczyla ,czytaj ze zrozumieniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dodi78
Właśnie z siusianiem nie ma większego problemu robi na nocnik do kibelka w ciągu dnia chodzi bez pampersów tylko na noc i często jest tak że rano jest sucha i zrobi siusiu na nocnik tylko jak go przekonać aby zrobił kupkę do nocnika. Próbowałam również z nagrodami ale widzę że i to nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak córka nie chciała siadać na nocnik (był płacz) to odpuszczaliśmy jej i za miesiąc ponawialiśmy próby. Nic na siłe bo tylko go zniechęcisz a 2,5 latek to z przekory potrafi nie usiąść na nocniku. może jak zobaczy, że wam nie zależy sam zacznie siadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dodi78
Do Jagody Proponuję najpierw dobrze przeczytać tekst zanim się kogoś zacznie oczerniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dodi78
Tylko że on siada na nocnik nie płacze nie protestuję muszę mu o tym przypominać to znaczy często pytam czy chcę siusiu albo kupkę. Nie rozumiem dlaczego nie chce zrobić tej kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina318
nie przejmuj się tak, moja córka ma 1,5 roku i korzysta z podkładki, ale na to nie ma reguły. Nie dojrzał jeszcze i tyle. Ja bym takiemu założyła pampersa (żeby mi nie srał po dywanach) i zachęcała, kiedyś się nauczy, zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dodi78
Z wysadzaniem na nocnik zaczeliśmy około 15 miesiąca i wtedy było różnie płakał i protestował więc go schowaliśmy i co jakiś czas próbowaliśmy aż przyszedł taki dzień że bez problemu usiadł i zrobił siku natomiast z kupą jest do dziś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zazdroszcze
ja późno zaczynaliscie to i pozno sie nauczy proste musisz byc cierpliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj niedlugo bedzie mial 2 lata i od pol roku robi sam,w nocy tez nie ma pampersa,ale uwazam,ze u kazdego dziecka to jest kwestia indywidualna. Przeciez dzieci nawet zaczynaja siadac na kibelek dopiero po 3 roku zycia,ma jeszcze czas.. Z nagrodami odradzam,bo bedziesz miala przerąbana. Wyrażaj aplauz jak zrobi,bij brawo-u mnie to poskutkowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha! I pragnę dodać,że mam koleżankę,której syn ma 7 lat i nie chce robić kupy do kibelka..Nawet wybrała sie z nim do psychologa..Siku robi normalnie,ale kupy nie zrobi..Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to go przyklej kropelką
glupie pytanie glupia odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dodi78
Dzięki , będę dalej próbowała zachęcała ale widzę że ciężka sprawa będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obserwuj go,gdy bedziesz widziala,ze maly juz za chwilke bedzie robil kupe wtedy go szybko posadz na nocnik i przytrzymaj,niech zrobi,potem famfary,oklaski,moze ciacho w nagrode,zobaczy,ze mama dumna to zalapie,ze sie oplaca na nocnik robic;)musisz go tylko zlapac w ostatnim momencie,jak juz nie da rady wstrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×