Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izabelll

Działka ROD

Polecane posty

Gość Izabelll
Amita. Działka na razie szału nie robi. Jest kilka drzewek i kilka krzewów i nic poza tym. Ale już patrzyłam na różne sadzonki.Nie chcę ogródka warzywnego,ewentualnie jakąś rzodkiewkę :P czy koperek hehe Chciałabym winogrono, maliny, inne owoce, no i kwiaty, jakieś oczko wodne. Pomyślę nad tym. A w tym tygodniu zaczynamy remont. Tylko nie wiem, z czego i jak zrobić kibelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm,albo dość spory dół,na to deska,jak w starych,dobrych sławojkach.Lub zakopać dużą beczkę,połączyć z kibelkiem ceramicznym.Oczywiście trzeba to jakoś ładnie obudować :) Jak się prezentuje trawnik? Acha,powiedz,czy rabaty Ci odpowiadają o ile jakieś są,czy wszystko zrobisz od podstaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
Trawa wygląda jak wyglądała, jeszcze nie jest obcięta.Ale może dziś,jak mój mąż przywiezie kosiarkę z wioski od teściów. Robię wszystko od podstaw, żadnych rabatek nie ma. Kompletnie nic. Ale z jednej strony to fajnie, bo zrobię wszystko jak będę chciała. No w tym roku na pewno domek trzeba wykończyć. Podobno drzewka czy krzewy można teraz zasadzić, tzn. jesienią, to się przez zimę ukorzenią,tak słyszałam. ale to też trzeba pomyśleć,żeby to jakoś wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
Dzięki Amita, chętnie poczytam i popytam,ale na razie sama nie wiem,o co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DolnoŚlązaczka.....
Kurcze, ale tanio. A u nas po 10 tys :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzewy i drzewka spokojnie można nawet późną jesienią.Tylko przemyśl,co posadzić żebyście zużyli.I w których miejscach żeby się komponowało.Najlepiej pooglądaj ogrody w necie w celu zainspirowania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
Nie no u nas też takich cen nie ma, takich niskich jak nasza działka. Są od 10 tys. w górę, a i tak znaleźć za 10 tys. trzeba mieć szczęście. Nie wiem, dlaczego koleś tak tanio sprzedał, ale może dlatego, że tam nic nie ma. Owoce chcę w sumie tylko na nasz użytek, do podjedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolnoślązaczka...
Ja właśnie szukam działki. Najtaniej znalazłam za 6 tys., tzn. barak- kiosk - do rozbiórki, działka nawet nie oddzielona od sąsiada. Odpuściłam :-) Ale szukam dalej, może jesienią będą tańsze... Trochę dużo 10 - 12 tys. nie uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
Też mi się wydaje dużo, bo zapłacisz tyle kasy i to w sumie nie jest Twoje tylko Zarządu.No ale co zrobić. Nam się udało taniej i mam nadzieję,że nie będę żałowała zakupu. Chociaż komary mnie pożarły strasznie,ale to chyba na deszcz, który spadł w dużych ilościach :) Może i będą tańsze jesienią. Poczekaj :) Ludzie jeszcze chcą plony zebrać i wtedy może taniej sprzedadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zarzeczanka
Witam i gratuluję zakupu działki w ROD! Ja taką nabyłam z ogłoszenia za 3.000 zł 2 lata temu w okolicach Olsztyna (Warmia) i jestem nią zachwycona! Zarząd nie robił żadnych problemów z przydziałem działki, dostałam roczną prenumeratę gazety "Działkowiec" w ramach wpisowego :)Działka ma 350m2 - jabłoń 30-letnią, gruszę,wiśnię, bzy, po 1 krzaku czarnej i czerwonej porzeczki oraz 30 letnią altankę z drewna 8,5m2. Reszta- chwasty, które wypleniłam w ciągu 1 m-ca-eko- widłami. Obok działki lasek sosnowy-cudo! 15 min do jeziora! Do domu autobus miejski 10 minut jazdy i taryfa miejska dla działkowców. Uważam, ze to bardzo korzystne warunki! Zakup w VIII'08., trawnik siany we IX.08 łącznie z nasadzeniami kwsitnących krzewów i truskawek. Następnej wiosny zilona łączka, zrywanie pady z dachu, położenie gontów bitumicznych i malowanie altany na zewn.Od wiosny siew ulubionych kwiatów, dalsze nasadzenia krzewów ozdobnych i obserwacja licznych gatunków ptaków - np. bociana spacerującego alejkami ogrodu! :) oraz wylęgających się sikorek w zawieszonej przeze mnie budce lęgowej :) w 2009, a 2x w 2010 - pleszki :) Niezsamowite wrażenia estetyczne związane z pielęgnację ogrodu i obserwacją przyrody, cudowny pretekst do przebywania na świeżym powietrzu bez względu na pogodę, bo - w cudnym otoczeniu! Zakup działki uważam za 3-cią najtrafniejszą decyzję w życiu i życzę wszystkim użytkownikom ogrodów takiej samej satysfacji z przebywania w nich! :) Przez 2 lata łącznie z zakupem wstępnym wydałam na wszystko- 7 tys. zł.Pozdrawiam! Anula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zarzeczanka
Witam i gratuluję zakupu działki w ROD! Ja taką nabyłam z ogłoszenia za 3.000 zł 2 lata temu w okolicach Olsztyna (Warmia) i jestem nią zachwycona! Zarząd nie robił żadnych problemów z przydziałem działki, dostałam roczną prenumeratę gazety "Działkowiec" w ramach wpisowego :)Działka ma 350m2 - jabłoń 30-letnią, gruszę,wiśnię, bzy, po 1 krzaku czarnej i czerwonej porzeczki oraz 30 letnią altankę z drewna 8,5m2. Reszta- chwasty, które wypleniłam w ciągu 1 m-ca- sama eko- widłami. Obok działki lasek sosnowy-cudo! 15 min do jeziora! Do domu autobus miejski 10 minut jazdy i taryfa miejska dla działkowców. Uważam, ze to bardzo korzystne warunki mimo braku prądu, ale woda jest. Zakup w VIII'08., trawnik siany we IX.08 łącznie z nasadzeniami kwitnących krzewów i truskawek. Następnej wiosny zielona łączka, zrywanie pady z dachu, położenie gontów bitumicznych i malowanie altany na zewn.Od wiosny siew ulubionych kwiatów, dalsze nasadzenia krzewów ozdobnych i obserwacja licznych gatunków ptaków - np. bociana spacerującego alejkami ogrodu! :) oraz wylęgających się sikorek w zawieszonej przeze mnie budce lęgowej :) w 2009, a 2x w 2010 - pleszki :) Niezsamowite wrażenia estetyczne związane z pielęgnację ogrodu i obserwacją przyrody, cudowny pretekst do przebywania na świeżym powietrzu bez względu na pogodę, bo - w cudnym otoczeniu! Zakup działki uważam za 3-cią najtrafniejszą decyzję w życiu i życzę wszystkim użytkownikom ogrodów takiej samej satysfacji z przebywania w nich! :) Przez 2 lata łącznie z zakupem wstępnym wydałam na wszystko- 7 tys. zł.Pozdrawiam! Anula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak chcecie kupować tanio działki to chodzić i pytać się w zarządzie. Można kupić tanio działkę którą zarząd zabrał za nie płacenie lub ktoś nie uprawiał. Minus tylko jeden że to są działki zaniedbane z dużą ilością chwastów. Jak będziecie mieć działkę to w świetlicy można wypożyczyć np kosiarkę czy drabinę. Zazwyczaj nic nie płaci za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak kupujecie działkę to radzę też sprawdzić czy jest prąd. Dociągnięcie prądu może trochę kasy kosztować oraz czy jest wodomierz. Brak wodomierza to zarząd liczy od metra działki i ludzie potem płacą za wodę po 200 czy 300zł. Można też sprawdzić czy poprzedni właściciel z niczym nie zalegał np opłaty za prąd czy wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wodą to jest różnie,ja płacę ryczałt za cały rok w kwocie coś ok 15 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gałązka karłowatej jabłoni
Często Zarządy mają działki na sprzedaż za symboliczne pieniądze. Najlepiej tam zapytać. Zapraszam: http://kszemale61.blogspot.com/ i serdecznie pozdrawiam, miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale zazdroszczę...........
Ci,że za taka cene kupiłaś:) Ja w zeszłym roku dałam 13 tys za działkę ok 500 m2 w Bytomiu a rewelacji tam nie było. Ale tak sie napaliłam na "swój" kawałek ogródka ,że kupiliśmy. teraz tylko wkładamy kase ,ale ile radości mamy z tego:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez to temat
sprzed ponad 2 lat! wtedy ceny byly inne jeszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta tanie działki od zarządu to często działki zabrane z powodu nie uprawiania przez parę lat. Często zwykłe ruiny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta tanie działki od zarządu to często działki zabrane z powodu nie uprawiania przez parę lat. Często zwykłe ruiny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta tanie działki od zarządu to często działki zabrane z powodu nie uprawiania przez parę lat. Często zwykłe ruiny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta tanie działki od zarządu to często działki zabrane z powodu nie uprawiania przez parę lat. Często zwykłe ruiny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poznań , strzeszyn
niedaleko jeziora , mikroklimat działka 320m cena 55000zł i to była okazja poniewaz działka bez własnej studni ,woda tylko działkowa.Wtej chwili gdybym szukała kupca ceny idą od 70.000 nie wiem dlaczego w innych miastach sa takie smieszne ceny cos mi sie wierzyc nie chce w działki za 3000zł wystarczy spojrzec na allegro jakie sa ceny nawet na dziurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzies w okolicach szczecina? ma ktos namiary na dzialki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzialkowicz
Na wielkich Panów lub Panie prezesa. Bo są mondrzejsi nie przepisy i paragrafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.03.19 polecam dzialki w Kobylance! Namiary znajdziecie na http://dzialki-szczecin.com/ - swietna opcja! Bardzo polecam! To prawda mają tam naprawdę ładne działki! DO tego w wyjątkowo dobrych cenach! Bardzo polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja zdecydowanie wolęmieszkania. Nie trzeba palić ani ogarniac podworka ;) Świetne osiedle maja w http://osiedlebotanika.pl/ i piekne mieszkania:) ja polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam dziś jechać na działeczkę i nici z tego, bo wczoraj mi się samochód rozkraczył na amen smutno mi, ptaszków nie nakarmię, pomidorków nie pozrywam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×