Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość maja mała

takie pyt. odnośnie urządzania domu

Polecane posty

Gość maja mała

Mam takie pytanka bo żaden ze mnie expert w urządzaniach domu a wiem, że są osoby, które mają wyczucie więc.... Chcę urządzić dom w stylu raczej nowoczesnym jednak na podłogach mam panele. Mój mąż upiera się żeby koniecznie położyć w korytażu (przedpokoju) takie długie chodniki bo same panele wyglądają łyso. mi się jednak wydaje, że chodniki takie dywanowe nie bardzo pasują do nowoczesnego stylu czy tak? Co z kwiatami? Czy mogą być kwiaty doniczkowe na podłodze? Czy na skórzane kanapy dawać narzuty czy to raczej wygląda źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na czym polega nowoczesność twojego domu? Nie rozumiem dylematów, chodniczki w przedpokoju pasują w mieszkaniu babci, poza tym,są niepraktyczne, bo oprócz podłogi trzeba jeszcze dbać o chodniczek... podobnie okrywanie skórzanych kanap, wystarcz ze dbasz o skórę, taki szlachetny i co tu dużo mówić porządny materiał nie potrzebuje serwetek ani narzut. Wiec bez względu na styl oba pomysły są do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co dać na podłogi
żeby panele czy parkiet w przedpokoju się nie niszczył np od piachu na butach mimo wycieraczki przed drzwiami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajasne
i na ciemnych wbrew pzorom widac kazdy brudek :) chodniczki bym odradzała jesli wnętrze ma być nowoczesne. chyba że jakies tez takie nowoczesne :) narzuty na skórzanych kanapach to zbrodnia :) kwiaty na pododze - oczywiscie że mogą byc, tylko zainwestujcie w stylowe doniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co dać na podłogi
To mam przed drzwiami na wycieraczce zmieniać buty żeby wejść w kapciach do przedpokoju? I gościom też to nakazać? Mam w przedpokoju parkiet i położony chodnik a raczej dywanik, bo okropnie mi sięniszczył parkiet przed wejściem a mieszkam w bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co dać na podłogi
Zarty? Kapcie dla gości? Zawsze mnie śmieszyło zdejmowanie butów przez gości jeśli np pzyjdzie w garniturze i krawacie ichodzi w skarpetkach. A sama nie chciałąbym chodzić u kogoś w kapciach co inni je zakładali - to niehigieniczne. Czytaj dokładnie - mieszkam w bloku więc mój przedpokój jest korytarzem, a w nim mam parkiet i dywanik. A może na korytarzu klatki schodowej mam buty brć w rękę i dopiero wchodzić do domu? Ludzie, zastanówcie sięco piszecie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapcie są wstrętne
Layla, sama chyba nie założyłabyś akich kapci u kogoś, prawda? Wyobraź sobie jak one wyglądają po jakimś czasie. Obrzydlsitwo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie racje
łee a propos kapci to moja arcywredna tesciowa zaczeła łazić w biuciorach po chacie bo ona nie potrafi bez kapci a u mnie latem zawsze wszyscy chodzą po prostu boso lub w skarpetkach. Klapki czasem kupujemy na zimę. Dywaniki w przedpokoju są passe, włazi w nie piach i szarzeją szybko. Ewentualnie koło szafki na buty możesz położyć małe dywanik żeby nie roznosić piasku, są takie które można wrzucić do pralki i wyprać. Tak kwiaty doniczkowe moga stac na podłodze ale zwróć uwage zeby doniczki były ładne i najlepiej w jednym pomieszczeniu wszystkie z takiej samej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fela z wesela
Przy wejściu mam krótki chodnik, bo wkurzało mnie zgrzytanie piasku po płytkach :o fakt, że teraz ten piach idzie w chodnik, no ale trudno - nie ma zgrzytania. Przelecę odkurzaczem i jest ok. Na skórzanych kanapach - nieeee, nie pasują żadne narzuty, poza tym będą się zsuwac non stop. A stojące kwiatki - tak, jak najbardziej. Jak masz duży pokój, to będą super wyglądać, ładne doniczki do tego i pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pihpuio[
ja mam wszędzie panele i mam tylko dywanik taki nowoczesny w salonie pod stolikiem, bo tak łyso było bez niego. W przedpokoju normalnie wchodzę ściągam buty i kladę do szafki, albo na taką wycieraczkę obok szafki. Możesz też mieć takadywanową wycieraczkę na klatce schodowej, żeby w zimie nie nanieść śniegu do mieszkania. Jak sięzabrudzi to sprzątamy, jak sięporysuje to wymienimy za jakisczas - dom to nie muzeum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja mała
O ale super, że tyle osób się wypowiedziało. no jednak zrezygnuję z tych narzutek na kanapy żałuję, ze nie zrobiłam płytek w przedpokoju tylko panele na dodatek jasne i niezbyt nowoczesny wzór. aha i wyrzuciłam ceratę z kuchni :-) wiem, że ceraty są straszne lecz bardzo praktyczne. Teraz mam podkładki, które mnie wkurzały na początku a teraz .... no może już mniej. Nie szkoda mi stołu po prostu nie podoba mi się stół bez przykrycia jakiś taki łysy był. Muszę jeszcze znaleźć jakieś fajne firanki do salonu ( mam duże okna) i chciałabym takie jakieś nowoczesne nietypowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście wszystko pięknie
goła podłoga w przedpokoju itp ale względy praktyczne dotyczące naszego klimatu podpowiadają rozsąek - gdzieś trzeba te mokre czy ubrudzone buty odstawić gdy się wchodzi do domu, nie można też nakazaćgościom zdejmowania butów, a tym bardziej zmuszać do nakładania "przechodnich" kapci - to jest obrzydliwe Chyba ze ktoś chce, dla stałych moich gości mam ich stałe kapcie i nikt ich więcej nie używa. wg mnie, jesli nie ma tzw przedsionak do odstawiania butów powinien być jakiś dywanik w przedpokoju, nie musi być przecież jakimś archaicznym obrzydlistwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy pytanie na forum o takie rzeczy ma jakiś sens... lepiej przejrzyj sieć i sama zastanów się, co Ci się podoba :) od siebie mogę polecić zaglądanie na http://www.facebook.com/MyinPL - na tej stronce pokazują jak nadać charakteru pomieszczeniu drobiazgami - nie trzeba jakichś niesamowitych zmian żeby sobie odświeżyć mieszkanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszesz,że podłoga łysa,stół łysy...czy Tobie naprawdę podoba się taki nowoczesny styl? Czy tylko podążasz za modą? Jeśli tak to możesz się źe czuć w takim otoczeniu.Nic na siłę,to Tobie ma się podobać i być wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Budujesz-Kupujesz.pl
No cóż... nowoczesność wiąże się z minimalizmem, a to nie zawsze jest praktyczne. Każdy powinien znaleźć swój złoty środek. Co do paneli w przedpokoju... to solidna wycieraczka przed drzwiami + wycieraczka w środku, tuż przy drzwiach (są takie dywanikowe, proste, jednokolorowe do wnętrz) + szafka na buty, gdyby jednak gość chciał je zdjąć (np. zimą). Co do skórzanej kanapy... żadnych narzutek! Co do stołu... rozwiązaniem mogą być małe maty, albo jedna większa, np. bambusowa mata - zastępuje obrus/ceratę i chroni stół. Co do firanek... przypominam, że nowoczesność to umiar więc żadnych kwiecistych wzorów, gęstych falban, itp. Okno z prostą firanką może nabrać wyrazu dzięki zasłonkom w intensywnych kolorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co myślicie o elementach betonu we wnętrzu? Widziałam takie płyty architektoniczne u producenta VHCT.PL i myślę, że to jest nietypowy element dekoracyjny, który zechcę wykorzystać w moim mieszkaniu :) Jestem przed remontem i nie mogę się już doczekać na te zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do urzadzenia polecam takze mniejsze dodatki jak www.artmeb.pl naprawde mozna dodac fajnego smaczku swoim wnetrzom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W temacie dywanów to najlepiej moim zdaniem uderzyć do 7 Krolestw Dywanow, na https://7kd.pl/ jest ich sklep internetowy. Mają porządne dywany na lata w fajnym designie, można sobie rzeczywiście pokombinować z urządzeniem wnętrz na ich dywanach. Ciekawe wzory, ładne kolory i jakościowo wszystko jest w porządku z samym materiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do przedpokoju z czystym sumieniem polecam dywany z JarmarkEurope.pl które dodatkowo mają spód antypoślizgowy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×