Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gerber1

Czy dostane alimenta na dzieci z wina bez orzeszenia?

Polecane posty

Jesli chcemy sie razem rozejsc bez winy orzeszenia i mam 2 malych dzieci i nie moge w tej chwili pracowac to czy dostane alimenta na dzieci i sama siebie gdyby moj maz stracil prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płaczący
Chcecie się rozwieść, żeby brać alimenty z funduszu? Odradzam. Zamkną ci chłopa, a cały majątek (jeśli jakiś macie) zabiorą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my musimy sie rozwiesc bo nie potrafimy z dnia na dzien zyc ze soba!maz zdradza mnie,nie ma szacunku do mnie i ubliza mi.Maz pracuje ma stala prace od 6 lat i mi grozi ze jak bede chciala sciagnac od niego alimenta to on rzuci prace tylko po to by mi nie placic bym ja jemu placila..........prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płaczący
Alimenty na dzieci należą się niezależnie od tego czy mąż ma pracę czy nie. Ich wysokość zależy od potrzeb dzieci i MOŻLIWOŚĆI zarobkowych i majątkowych zobowiązanego. Alimenty na ciebie będą przysługiwały jeśli z "powodów obiektywnie zasługujących na usprawiedliwienie" znajdziesz się w niedostatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dzieki bardzo za info;) boje sie ze sobie nie poradze bez pracy majac przy sobie 2 dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płaczący
To co napisałem, to prawo polskie. W innym wątku piszesz, że mieszkasz za granicą. A jak mówi prawo na te tematy w kraju w którym mieszkasz, to ja nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alvia
I podpowiem - to nie "orzeszenie" tylko "orzeczenie". Myślałam, ze to literówka, ale dwa razy zrobiłaś ten sam błąd. I nie "alimenta" tylko "alimenty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to nie jest tak, że sąd przyznaje alimenty tylko osobie, która ma właśnie tą winę? Bo bez orzeczenia to trochę lipa, skoro Cię zdradza to możesz mu udowodnić, że to przez jego winę nastąpił rozpad rodziny. I koszta sądowe rozprawy on będzie musiał zapłacić, a tak to wy razem po połowie :) Potrzebne są Ci teraz wydatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego malżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego dostarczenia środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego małżonka oraz jego możliwościom zarobkowym i majątkowym. Obowiązek dostarczenia środków utrzymania małżonkowi rozwiedzionemu wygaśnie jednak w razie zawarcia przez tego małżonka drugiego małżeństwa. Jednakże gdy zobowiązanym jest małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za winnego rozkładu pożycia, obowiązek ten wygasa także z upływem pięciu lat od orzeczenia rozwodu, chyba że ze względu na wyjątkowe okoliczności sąd, na żądanie uprawnionego przedłuży ten termin. Przedłużenie tego 5-letniego terminu może nastąpić tylko wtedy, gdy wyjątkowe okoliczności powstały przed upływem 5 lat od orzeczenia rozwodu. Z przedstawionej sytuacji wynika więc, że Pana była żona będzie mogła co do zasady domagać się od Pana dostarczenia środków utrzymania. W związku z tym, że rozwód nastąpił bez orzekania o winie obowiązek ten wygaśnie jednak z upływem 5 lat od orzeczenia rozwodu, chyba że ze wzgledu na wyjątkowe okoliczności na żądanie Pana byłej żony sąd przedłuży ten termin. Orzekajac o przyznaniu środków utrzymania sąd będzie musiał zbadać ponadto, czy Pana była żona znajduje sie w niedostatku. Orzeczenie więc o przyznaniu byłemu małżonkowi środków utrzymania od drugiego z małżonków będzie zależało od decyzji sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To już chyba wiesz co robić :) Zrobić wszystko, żeby było z jego winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×