Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mila10025

zastanawiam się czy w moim wieku

Polecane posty

czyli 21 lat dziewczyny mają zakładaną spiralę bo ja taką posiadam. czy to prawda, że powinno się ją zakładaću kobiet które już rodziły? dlaczego więc mi ją założono skoro jeszcze nie rodziłam? byłam rok temu u gin i na zabiegu. pani doktor zapytała co bym chciała czy plastry, tabletki...przecież to nie sklep aby wybierać co się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam pogląd, że po wyciągnięciu spirali może być problem z zajściem w ciążę, kobiety które już urodziły dzieci i nie chcą mieć więcej często sobie ją zakładają. Z drugiej strony znam osiemnastoletnią dziewczynę, która nie może brać pigułek ze względu na jakieś problemy zdrowotne i założyła sobie spiralę bez problemu, prywatnie u ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciwwskazania Niestety, wkładka wewnątrzmaciczna nie może być stosowana przez wszystkie kobiety. Odradza się je głównie tym, które jeszcze nie rodziły. Wkładka polecana jest przede wszystkim tym paniom, które mają już dzieci i nie planują kolejnych w ciągu najbliższych kilku lat. Wady i zalety Wkładka wewnątrzmaciczna jest dość skuteczną metodą. Indeks Pearla wkładek niezawierających hormonów wynosi ok. 0,32, a hormonalnych ok. 0,2-0,8. Jej zaletą jest również fakt, iż wystarcza na kilka lat. Mimo iż jej cena jest dość wysoka, to w przeliczeniu na lata, na jakie wystarcza, okazuje się tanim środkiem zapobiegającym niechcianej ciąży. Niestety, wkładka ma też wiele wad, o których warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na ten rodzaj antykoncepcji. Jedną z nich jest fakt, iż założenie spirali łączy się z niebezpieczeństwem uszkodzenia macicy, a co za tym idzie nawet bezpłodnością. Niefachowo założona wkładka może się przesunąć i utracić działanie antykoncepcyjne. Na szczęście wkładka, nawet jeśli utraci działanie zapobiegania ciąży, nie jest groźna dla płodu i nie zaleca się jej usuwania podczas ciąży gdyż zabieg usunięcia jest groźniejszy dla dziecka niż założona spirala. Jej stosowanie może również prowadzić do zaburzeń w płodności i trudności z zajściem w ciąży po jej usunięciu. Na początku stosowania wkładka może także powodować bolesne i długotrwałe miesiączki, a także bardzo bolesne orgazmy. W trakcie jej stosowania nie poleca się także stosowania tamponów. Wkładka, jak każda metoda antykoncepcyjna, wymaga wcześniejszej konsultacji medycznej. Jej stosowania należy dokładnie przemyśleć i zastanowić się, czy przeważają „za czy „przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorsze jest to, że nie mogę się kochać z facetem bo po prostu mnie to bardzo boli i praktycznie już tego wcale nie robimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli zamierzony efekt
antykoncepcyjny osiągnęłaś, powinnaś zatem się cieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz odradzał spiralę bo powiedział że zna przypadki że spirala zwyczajnie zardzewiała w pochwie, że to się może zdarzyć no i w wieku 21lat na pewno by jej nie założył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież nie chodzi o to, żeby tego nie robić do końca życia BO BOLI...no ludzie, chciałam się zabezpieczyć aby zmniejszyć prawdopodobieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, jakaś reakcja zaszła. Mówiła o pacjentkach które są uczulone na jakiś składnik z którego spirala jest zrobiona. Pewnie organizm broniąc się przed alergenem zakwaszał się... nie znam się za bardzo, tylko tyle pamiętam z tego co mówiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×