Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HOORHE

darmowy dentysta w ciąży

Polecane posty

Dziewczyny! Właśnie się dowiedzialam, że przez całą ciąże i 6 tygodni po przysługuje nam darmowe leczeine stomatologiczne (mam tu na mysli plomby światłoutwardzalne, znieczulenie etc. u lekarza który ma umowę z NFZ). Podobno trzeba mieć zaświadczenie od lekarza, że jest się w ciąży i tyle. Czy wiecie cos więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ćma goni
Czytałam o tym w przychodni ze cięzarna ma opieke za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... w normalnym stnie wizyta też jest darmowa, ale jeżeli chce sie znieczulenie lub plombe swiatłoutwardzalna, płaci się za materiał. Nie wiesz, czy będąc w ciąży i to ma się za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie boisz sie w ciazy zabiegow dentystycznych?? w miare mozliwosci zeby nalezy wyleczyc przed ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak....................
w dupach wam sie przewraca panie cieżarne wszystko byscie chciały za darmo? dostaniesz plomby owszem ale te najgorszej jakosci ciemnie w kolorze metalu i nie łudz sie ........... moze jeszcze porcelanki bys chciała za free? teraz ciezarne to zmory społeczeństwa tez byłam w ciąży i do głowy by mi nie przyszło zeby łazic i prosic sie o darmowe usługi ba wstyd i honor nie pozwolił by mi na to ciąża to nie choroba ani powód na naciągactwo kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co się bać. Znieczulenie mozna stosowac, tylko trzeba powiedziec lekarzowi, że się jest ciężarną, nie da takiego, co obkurcza naczynia krwionośne. Jeśli chodzi o sam zabieg, nie jest to w żaden sposób powiązane z plodem, a nie mając wyleczonych zębów, cesarki nie będą chcieli zrobić (występuje ryzyko zakażenia od zęba wtedy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt nie mówi o naciąganiu kraju.... robi to ten, kto siedzi przez ten cały czas na l4 bo costam go strzyknęło czy bo ma takie widzi misie. Płacę składki, takze jeżeli mi się cos należy, to mam zamiar z tego korzystać a nie pchać w NFZ kasy, która zostanie przeznaczona na wypłaty jakiś gogusiów tam pracujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w imię czego
Znieczulenie może bezpłatnie dostać każdy ubezpieczony. W tym co słyszałaś, to chodzi o to, że ciężarne, które nie są ubezpieczone mają taką samą opiekę stomatologiczną, jak osoby ubezpieczone. I nic ponadto. :) Jestem dentystą i na NFZ również przyjmuje, więc znam te przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w imię czego
O przepraszam. Jest jedna różnica. W pewnych przypadkach cieżarna ma takie przywileje, jak osoby do lat 18, tzn. - leczenie kanałowe tylnych i bocznych zębów bezpłatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajasne
"m a d z - a nie boisz sie w ciazy zabiegow dentystycznych?? w miare mozliwosci zeby nalezy wyleczyc przed ciaza" a czego tu sie bac?... jak sie nie zdąży przed albo jak sie ząb np złamie w ciąży to mam czekac az do porodu z naprawa?? nie przesadzajmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMAWSTY
Dentysta w ciązy obowiązkowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoorhe, wim, że od zepsutych zebów można dostać zakażenia, ale jak Ty to widzisz w zwiazku z cc? Imaginuj sobie- akcja porodowa i nagle okazuje się, że potrzebna cc- zaglądają rodzącej w buzię i widząc próchnicę odwołują operację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dredowa
To prawda, zepsute zęby nie mają nic wspólnego z odmową CC. Moja siostra miała kilka zpesutych zębów - dwa nawet bardzo i miała robioną cesarkę - nikt jej w buzię nie zaglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety w ciąży, przy porodzie i w połogu (42 dni po porodzie) mają bezpłatną opiekę medyczną, w tym samym zakresie w jakim mają ją osoby ubezpieczone. Więc u dentysty też, z tego co wiem na przednich zębach i tak przysługują jaśniejsze plomby (ale nie światłoutwardzalne). Dodatkowo wiem że kobieta w ciąży ma prawo dwukrotnie w ciągu roku bezpłatnie usuwać kamień nazębny (poza ciążą- raz na rok). Podstawą udzielenia świadczeń jest karta ciąży lub zaświadczenie o ciąży wydane przez lekarza i dokument tożsamości. W przypadku odmowy udzielenia świadczeń bądź przedstawienia rachunku należy domagać się potwierdzenia tego na piśmie i złożyć skargę w oddziale NFZ. Uwaga, w tym drugim przypadku nie należy podpisywać rachunku ze stwierdzeniem "dobrowolny wybór płatnej usługi medycznej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podziwiam jeżeli ktoś-ktokolwiek bo nie mówię już o samych ciężarnych, idzie do dentysty na NFZ. Ja jestem w trakcie leczenia i nie wyobrażam sobie iść na kasę chorych (może dlatego, że stać mnie na prywatne wizyty póki co- punkt widzenia ponoć zależy od punktu siedzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś tam pisał o wyleczeniu zębów przed ciąża... Ja przed ząbki miała wzorowe a w ciąży co?? Kanałowe, 3 plomby w innych, jadłam przez pewien czas tylko papki!! A i kanałowe jest za darmo, ale już ze lepsze wypełnienie kanałów (tzw, gutaperką na ciepło) już płacisz... Znieczulenie za darmo, ale plomby światłoutwardzalne już nie..A jeżeli coś sie z zębami dzieje to trzeba iść i tyle!! To nie leczenie może mieć poważne konsekwencje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Kara Ja mam wspaniałego dentystę na NFZ! Dopłacasz tylko za lepszą plombę i tyle!! A stać mnie prywatnie tylko po co, skoro on sam tak ustala wizyty żeby na NFZ były i za plombę kasuje? Jemu się to opłaca i mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominik707
Wpadnij do Omnidentu na Powstańców Śląskich albo na Ślężnej, zaopiekowali się bardzo fajnie moją żoną kiedy była w ciąży z naszym synkiem. Bardzo ludzkie podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Student stomatologii
Dentysta w ciąży obowiązkowo! 1 wizyta na każdy trymestr (gdzie najwięcej zabiegów można bezpiecznie wykonać w II trymestrze). Ciężarne panie mają też poszerzony zakres refundowanych zabiegów - szczególnie w dziedzinie leczenia kanałowego i higienizacji jamy ustnej ;) Lecząc się na NFZ proszę tylko pamiętać o zabraniu karty ciąży czy innego zaświadczenia od ginekologa. Także warto chodzić do stomatologa w tym czasie - naukowo rzecz biorąc zły stan jamy ustnej zwiększa ryzyko (broń Boże) poronienia i innych powikłań, nie mówiąc o tym, że wbrew pozorom przekłada się on ogólnie na cały stan zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuz
Dnia 25.08.2010 o 10:35, Gość a jak.................... napisał:

w dupach wam sie przewraca panie cieżarne wszystko byscie chciały za darmo? dostaniesz plomby owszem ale te najgorszej jakosci ciemnie w kolorze metalu i nie łudz sie ........... moze jeszcze porcelanki bys chciała za free? teraz ciezarne to zmory społeczeństwa tez byłam w ciąży i do głowy by mi nie przyszło zeby łazic i prosic sie o darmowe usługi ba wstyd i honor nie pozwolił by mi na to ciąża to nie choroba ani powód na naciągactwo kraju

Jeżeli coś się należy to czemu nie skorzystać? Nie rozumiem bulwersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaa
Dnia 25.08.2010 o 10:35, Gość a jak.................... napisał:

w dupach wam sie przewraca panie cieżarne wszystko byscie chciały za darmo? dostaniesz plomby owszem ale te najgorszej jakosci ciemnie w kolorze metalu i nie łudz sie ........... moze jeszcze porcelanki bys chciała za free? teraz ciezarne to zmory społeczeństwa tez byłam w ciąży i do głowy by mi nie przyszło zeby łazic i prosic sie o darmowe usługi ba wstyd i honor nie pozwolił by mi na to ciąża to nie choroba ani powód na naciągactwo kraju

A w Tobie skad tyle nienawisci ??? Rozumiem ze kobiety w ciazy w kolejce nie przepuszczasz... Hmm jakie to dziwne zeby kobieta do kobiety miala tyle nienawisci Tym bardziej ze sama byla juz w ciazy. Honor i wstyd hmm noo widac wstydu brak po takim komentarzu z Twojej strony 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×