Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mila10025

czy na umowie zlecenie

Polecane posty

powinno być napisane w jakim dokładnie wymiarze godzin jest się zatrudnionym? bo ja na mojej umowie tego nie mam a jestem na 3/4 etatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka Ania
Dziwne,że nie masz w umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawencjaaaa$
uwazam z epowinnas miec to na umowie przeczytaj dokladniej powinoo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że umowa zlecenie a umowa o pracę to dwie różne rzeczy ale nie znam się na tym dokładnie. napewno ta pierwsza daje mniejsze zabezpieczenie pracownikowi jeśli chodzi o jego prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawencjaaaa$
szczerze Ci powiem ze tez sie na tym tak dokladniej nie znam a moze sprobuj poszukac na jakims forum prawnym czy cos tam moze cos bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musi być. Umowa zlecenie nie musi określać ilości godzin do przepracowania. Na pewno musi zawierać czas, na jaki jest zawarta (tydzień, miesiąc, rok itd), ale nie ilość godzin, jakie każdego dnia masz spędzić w pracy. Generalnie to umowa zlecenie polega na tym, że zleceniodawca zleca wykonanie konkretnej pracy. Tyle przepisy, a rzeczywistość to już inna bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dla jasności - oczywiście może być taka informacja i najczęściej jest. Ale nie ma konkretnego wymogu w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umowa zlecenie to jest
zobowiazanie do wykonania okreslonej czynnosci wez w lape kodeks cywilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc jaka gwarancja że będę mieć zapłacone tyle ile mi się należy? w umowie mam napisane, że mam 6 zł netto za godzinę. pomijam fakt, że tak mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy P
Umowa zlecenie została uregulowana w art. 734 - 751 Kodeksu Cywilnego i według znajdującego się tam zapisu polega na tym, że przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonych czynności dla dającego zlecenie, za których ostatecznie efekt nie jest odpowiedzialny (odmiennie od umowy o dzieło, która jest tzw. umową rezultatu). - nie masz ubezbieczenia - nie masz prawa do urlopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolę nie truć dupy bo ta umowa jest na 3 mce a potem na umowę o pracę oczywiscie o ile. max rok i spadam na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masz podaną stawkę za godzinę. Za tyle godzin ile przepracujesz, tyle kasy dostaniesz. Przepracujesz 10 godzin, dostaniesz 60 zł, przepracujesz 100 to 600. Proste i logiczne chyba, nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawencjaaaa$
wysle to tak Zasady pracy na umowę - zlecenie Jeśli pracujesz na umowę-zlecenie, pamiętaj, że jest umowa cywilnoprawna, dlatego w stosunku do osób zatrudnionych na zlecenie nie mają zastosowania przepisy kodeksu pracy, ale kodeksu cywilnego. Pracując w ten sposób nie możesz liczyć na takie korzyści i taką ochronę, jak w przypadku pracy na etacie. Na czym polega Podejmując pracę na tej zasadzie, stajesz się zleceniobiorcą - zobowiązujesz się do wykonania określonych czynności na rzecz zleceniodawcy (czyli zatrudniającego). Umawiacie się na termin i wynagrodzenie, możesz wykonywać pracę w siedzibie firmy lub poza nią, np. w domu. Dla pracodawców zatrudnianie na umowę-zlecenie oznacza mniejsze koszty. Dlatego firmy często proponują ten rodzaj umowy, choć pracownik faktycznie pracuje tak, jak na etacie. Jest to niezgodne z prawem! Zwykle jednak nie mamy wyjścia - potrzebujemy pracy i decydujemy się na mniej korzystne warunki. Pamiętaj jednak, że jeśli firma niesłusznie zatrudnia cię na takiej zasadzie, możesz wystąpić do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli lub do sądu pracy z powództwem o ustalenie stosunku pracy. Jeżeli sąd uzna, że zawarta umowa powinna być umową o pracę, możesz dochodzić wynagrodzenia za w nadgodziny oraz ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Co z ubezpieczeniem? Jeśli posiadasz jakiś tytuł do ubezpieczenia, np. studiujesz, jesteś zatrudniona w innej firmie, zleceniodawca nie ma obowiązku płacić za ciebie składek. Jeśli tak nie jest, od dnia rozpoczęcia wykonywania zlecenia do dnia jej rozwiązania lub wygaśnięcia, podlegasz ubezpieczeniu emerytalnemu, rentownemu i zdrowotnemu. Ubezpieczenie chorobowe osób zatrudnionych na zlecenie jest zaś dobrowolne i firma zwykle go nie opłaca. Natomiast obowiązek ubezpieczenia wypadkowego istnieje tylko wtedy, gdy wykonujesz pracę w siedzibie zleceniodawcy. Jeżeli pracujesz poza nią - w terenie czy w domu - nie podlegasz ubezpieczeniu wypadkowemu. Plusy i minusy - Nieopłacanie składki chorobowej oznacza, że nie otrzymujesz wynagrodzenia z tytułu choroby. Ponadto, jeśli pracujesz wyłącznie na zlecenie, nie masz gwarancji minimalnego wynagrodzenia, nie przysługują ci pieniądze za pracę w nadgodzinach ani prawo do urlopu wypoczynkowego (gdy umowa jest długotrwała, warto ustalić w niej kwestię dni wolnych!), urlopu macierzyńskiego i wychowawczego. Nie jesteś chroniona przed wypowiedzeniem - umowa-zlecenie może być zerwana z dnia na dzień (chyba, że w konkretnej umowie ustalone zostaną okresy wypowiedzenia). Okres przepracowany na podstawie umowy-zlecenia nie wlicza się do stażu pracy. Zleceniobiorcom trudniej też o kredyt. Ta forma zatrudnienia ma i zalety. Umożliwia wykonywanie kilku zleceń jednocześnie, np. robienie korekty w kilku wydawnictwach, prowadzenie księgowości kilku firm itp. To dobre rozwiązanie dla osób zatrudnionych na umowę o pracę, które chcą gdzieś dorobić. W zamian za to, że firma nie opłaca za ciebie części składek (ponosi mniejsze koszty), więcej pieniędzy trafi do twojej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×