Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ramilla

dom czy mieszkanie?

Polecane posty

Gość ramilla

Gdybyście teraz musieli podjąć decyzję, czy zdecydować się na budowę domu czy zakup mieszkanie - co wybralibyście i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cafe Creme
To zalezy. Jesli dom w miescie to tak,ale jesli na jakiejs wiosce to mieszkanie w miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domm
tylko dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmffkdkdkdkks
tylko dom na wsi ale nie takiej zabitej deskami tylko cywilizowanej, gdzie blisko do miasta. My wybudowaliśmy z mężem dom na wsi, 6km od miasta więc blisko do pracy a także spokój i piękne widoki :) Mąż mieszkał w domu w mieście i zawsze marzył o domu na wsi, ja zaś mieszkałam w bloku i zdecydowanie wolę dom, własny, bez sąsiadów nad głową i hałasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fran
Wcale mieszkanie nie musi być tańsze i nie musisz się męczyć z budową przez lata. Ja postawiłam domek w 3 miesiące z frimą Budwesta. A finansowo wyszło mnie to porównywalnie, jak za mieszkanie w centrum miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już przeliczyłam wszystko i jeśli dom ma być ogrzany,dopieszczony,remontowany i utrzymywany w stanie dobrym to niewiele mniej wychodzi niż mieszkanie.I o wiele spraw musisz się zatroszczyć samemu zamiast wykonać telefon do spółdzielni.Ale i tak wolałabym dom.Ja akurat nigdy nie biorę pod uwagę,że może gdzieś jest taniej,uważam,że wszystko ma plusy i minusy i swój koszt utrzymania.Mój dom ma mieć ogród...więc tak do końca to mi nawet ten dom nie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli miałabym forsę na zakup działki to zdecydowanie domek najlepiej z bala, taki góralski. Póki co biorę kredyt na całe życie na zakup mieszkania, ale marzenie o domku jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakakakakaaa
okropieństwo- a co to są perypetie miasta :D ?? Bo ja słyszałam tylko o peryferiach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koloseum
Wypowiem się i ja... Mieszkałam i w domu i w mieszkaniu notabene w bloku. Więc początkowo sprzedaliśmy mieszkanie w bloku ,kupiliśmy okazyjne dom na peryferiach miasta z ogródeczkiem .Było super aż do czasu jak zaczął przeciekać dach ,zepsuł się piec co w zimie !!!! potem znowu coś i tak w kółko, a w końcu przeżylismy włamanie .Mając dom trzeba cały czas mieć gotówkę na nie przewidzaiane wydatki .Fajny jest ogród ale trzeba dbać cały czas o niego a jak się pracuje 12 godz ,czasu brak .W wolne weekendy zwalała nam się rodzina na grillka ,aby posiedzieć w ogrodzie bo tu tak pięknie u was!!!!Jak odmówić im gościny ???????? Po dwóch latach zdecydowaliśmy sprzedać dom i kupiliśmy czteropokojowe mieszkanie w..........bloku na 4 piętrze !!!!! I powiem wam że jestem mega zadowolona mam tylko dwóch sąsiadów idealną cisze i spokój a jak mi sie cos zepsuje dzwonię do spółdzielni,zjawiaja się migiem a ogródeczek mam w postaci działki i to mi wystarcza ,,,nie chciałabym juz żadnego domu z ogródkiem !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koloseum
A ..........i jak mieszkanie w bloku to wbrew temu co mówią inni na ostatnim piętrze bo jest idealny spokój !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koloseum
Ktoś napisał ze marzeniem jest domek z balii ,nie zdajesz sobie sprawy że to najgorszy z możliwych domów !!!!!!!!! Koleżanka z wielkim trudem sprzedała taki domek wymarzony i jest szczęśliwa że jej się to udało bo nie mogła już tam wytrzymać.Zimno,nieprzytulnie i nijako ale jak kto woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koloseum
Teraz nie martwię się czy jest ciepło bo już działa co.....przychodzę z pracy i nic mnie nie interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
Koleżanka z wielkim trudem sprzedała taki domek wymarzony i jest szczęśliwa że jej się to udało bo nie mogła już tam wytrzymać.Zimno,nieprzytulnie i nijako ale jak kto woli To chyba ta koleżnka się uderzyło o jedną z tych bali w głowę, jak jej było w takim domu zimno.... nie ma cieplekszego materiału niz drewno.... I latem jest fajnie chłodno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koloseum
Nie było tam wcale ciepło !!!!!!!!!!!!!!! Byłaś w takim domu ???????? Dogrzać go nie mogli !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koloseum
Rachunek za wegiel w bodajże zeszłym sezonie to wyszedł jej ok 900 zł na m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnbasbg
generalnie tzreba sie liczyc, ze opalt na 3 miesiace kosztuje min 1500zl jesli bylo im zimno w domu z drewna tzn ze dom byl zle postawiony, bo tak sie sklada, ze domz drewna jest cieplejszy niz dom z zcegly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnbasbg
no i ogolnie zalezy kto co lubi ja mieszkalam w wiezowcu i mam dosc, jesli pojde na swoje z mezem to chce tylko i wylacznie dom, chce miec swoj ogorodek, zadnych sasiadow za scianow, jakas przesten a nie dzialeczke gdzies tam. poki co nie straszne mi odsniezanie podjazdu dla auta czy dbanie o ogorb ja po rpostu to lubie, wiec nie widze innej opcji jak doemk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×