Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakos mnie te nowe odcinki

Ile dwulatek powinien wypijac mleka ?

Polecane posty

Gość takajednamama:)
Śmieszne naprawdę ;) moje dziecko nie lubi mleka od urodzenia, zawsze piło go mało i tak jest do teraz.. dziennie pije maks. 250ml a ma 15mieś. i co na siłę mam zmuszać? mam włożyć lejek do gardła? jogurty i twarożki lubi to daję, ser jest za ciężki w tym wieku, więc nie dostaje. Nie idzie zmusić dziecka, jak nie chce to nie zje, a jak się da na siłę to wyrzyga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajednamama:)
Byłam taka mądra i zmuszałam dziecko do kaszki, bo przecież nie chciało jeść produktów mlecznych i zadowolona dawałam 150ml kaszki, owszem jadło a jak skończyło to cudownie wszystko wyrzygało, sytuacja powtórzyła się kilka razy i więcej nie zmuszam. Szkoda nerwów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajcarz27
http://www.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/mleko/mleko-z-koncernow-mleczarskich "o co chodzi z tym wapniem? - czy wyniki badań naukowych kłamią? Nie kłamią mówią prawdę, ale... niecałą. Otóż pasteryzacja mleka użytego do produkcji twarogu polega na jego podgrzaniu do temperatury, w której zostaje zniszczone wszelkie życie. Nie dziwota więc, że w procesie pasteryzacji zostają zniszczone także wrażliwe na działanie wysokiej temperatury organiczne sole wapnia. Nie oznacza to bynajmniej, że wapnia w mleku spasteryzowanym nie ma. On jest, ale jako nieorganiczny wolny pierwiastek, który łatwo łączy się z kazeiną, zaś wysoka temperatura pasteryzacji znacząco "poprawia" syntezę wapnia i kazeiny. Toteż istotnie - w badaniu laboratoryjnym można odnaleźć spore ilości wapnia zarówno w mleku spasteryzowanym (także UHT) jak i w twarogu wyprodukowanym z mleka spasteryzowanego, tylko że jest to bezużyteczny dla organizmu nieorganiczny pierwiastek, taki sam jak w kamieniu wapiennym czy wapnie budowlanym, ale tego badania naukowe już nie mówią nie kłamią, ale całej prawdy też nie powiedzą." zródło: http://www.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/mleko/sery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama oliwiera
moj dwuletni synek tez juz od pol roku nie pije wcale mleka i nadrabia to serkami, jogurtami, serami, budyniami itd. lekarz stwierdzil, ze nie mozna nic na sile i jesli nie chce pic mleka, to nie musi aby dostarczyc wapn w innej postaci. pozdrawiam wszystkie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×