Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moj mały niejadek

Ma prawie 2 lata a nie mogę go przestawić na inne jedzenie....

Polecane posty

Gość moj mały niejadek

Mam synka który ma niecałe 22 miesiące. Cały czas martwię się o jego żywienie. Na śniadanie zjada talerz kaszki mleczno - owocowej, koło 10:00 bakusia, kolo 12:00 zupę bardzo dużo warzyw + mięsko, drugie danie w jego przypadku odpada bo nie chce jeść dorosłych rzeczy no chyba że kluski śląskie... najczęściej daję mu 2 raz zupę. Potem jakieś owoce, budyń i na kolację ugryzie ze 3 razy kromkę chleba z szynką i tyle. Najczęściej dokarmiam go kaszką wtedy. Problem w tym że nic innego nie chce jeść. Lubi jajecznicę ale nie mogę mu jej dawać codziennie! Sery nie, pomidor nie- nic nowego nie chce. Dość późno wyszły mu zęby bo dopiero po roku może ma to wpływ? Kiedy próbuję mu dać np makaron to się dławi, nawet jeśli jest mały. Nie wiem czy dobrze go karmię - czy tylko ja mam takie problemy z jedzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana twoje dziecko nie je źle. Mam znajomych których syn oprócz pulpetów w sosie pomidorowym nie je nic. Kotlety muszą być posypane przyprawą gyros. Nie je żadnych owoców, warzyw, słodyczy nic. Jak miał 8 miesięcy nie chciał pic mleka bo wymiotował je na żałowanie, żadnych kaszek nic. Jeśli je to co piszesz to połowa sukcesu. Pomału wprowadzaj nowości dzisiaj nie chce spróbuj za tydzień. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moj za tydzien skonczy 2 latka
Wiesz,moj tez byl niejadkiem.nie jadl nic poza owocami i zupami.Ale znalazlam na niego sposob. Po pierwsze:danie robie kolorowe..Czyli nie tylko warzywa takie jak marchew,kalafior.. Najbardziej lubi takie z wszystkich warzyw,ja robie swoje,ale mozesz dac mu warzywa na patelni,dodaj tylko ryz i piers z kurczaka-on to uwielbia.. Po drugie:jezeli dziecko zapcha sie soczkami typu bakus,kubus albo jogurcikami to normalne,ze nie bedzie chcial jesc. Po trzecie:zamiast najpierw kaszki to zrob mu rano np jajecznice.Moj syn nie dostaje rano mleka dopoki nie zje normalnego sniadania. Po czwarte:nie dawaj mu nic poza podstawowymi posilkami.Nie dawaj owocow,slodyczy.Wtedy nauczy sie jesc,naprawde-sprawdzone;) A jak juz bedzie umial to daj mu po obiedzie kawalek czekolady,ale nie duzo. Zapewniam Cie,ze tydzien,dwa i Twoje dziecko bedzie jadlo normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo jak sie szuka
po kolejne....jedz razem z dzieckiem i calym zastepem misiow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj mały niejadek
Dzieki dziewczyny :) Wlaśnie robię mu sosik miesny z kaszą jaglaną. Zobaczymy czy mu to podejdzie :) Może faktycznie nie dam mu nic innego to zacznie jeść :) Dzieki śliczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego jajecznicy
nie można jeść codziennie? oczywiście ze tak. mit o szkodliwości jajek i cholestelorze już dawno obalony. poza tym dzieci potrzebują dużo cholesterolu do rozwoju ukł nerwowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noco noco
to i tak je dobrze. Mam dziecko w tym samym wieku i je tylko jajka i parowki :O Jesli nie dostanie jajek lub parowej nie je NIC nawet przez caly dzien, owoce i warzywa, mieso, zupy i kanapki dla niego nie istnieja:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mit o cholestelorze
???? o czym???? a może tak cholesterolu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój synek ma 14 miesięcy i obawiam się że też się nie przestawi na normalne jedzenie, ponieważ już teraz nie chce niczego jeść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×