Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
lotus_lady

sposoby na jesienn膮 chandr臋?

Polecane posty

Jak zobaczy艂am dzi艣 pogod臋 za oknem to si臋 za艂ama艂am. Chmury, zimno, jesiennie...nieeee! Wsta艂am z 艂贸偶ka z misj膮, 偶eby za wszelk膮 cen臋 nie da膰 si臋 wp臋dzi膰 w deprech臋, wi臋c zak艂adam w膮tek, gdzie b臋dziemy wpisywa膰 nasze tajne babskie sposoby na polepszanie sobie nastroju jesienn膮 i zimow膮 por膮 zaj臋cia, zabiegi, kosmetyki, jedzonko Ja w艂a艣nie zrobi艂am sobie karmelowe cappuccino i ju偶 mi lepiej :)))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hey hey
wyjdz na spacer ja wychodze zawsze mimo deszczu wiatru itd biore parasol i ide podziwiac przyrode, jak szumi rzeka, jak krople deszczu dudnia w parasol-to tez swego rodzaju muzyka- jak ludzie sie spiesza itd a ja sobie moge spacerowac spokojnie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 JAK TYLKO MOG臉
id臋 na zakupy, kupuje ciuchy i kosmetyki, jak tylko wygospodaruj臋 troch臋 kasy, to jest m贸j spos贸b na chandre o ka偶dej porze roku je艣膰 za bardzo nie lubi臋, chocia偶 niekiedy mam ochot臋 na czekolad臋

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 piana maniana
wanna z du偶膮 ilo艣ci膮 piany a potem pod koc i popijac herbate po goralsku ogl膮daj膮c seks w wielkim miescie ;) niezawodne :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 napa_i_lona
NIe wiem jak wy ale ja tam bym chcia艂a 偶eby jaki艣 sexy brunet wieczorow膮 por膮 wymasowa艂 mi cia艂o pachn膮cym olejkiem ^_^ mrrrrraauuu :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 depresyjna na jesie艅
te偶 mi taki temat po g艂贸wce 艂azi艂 .... jak ja nie lubie takiej pogody.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hotchock
ja w tak膮 pogode marze o masa偶u czekoladowym raz by艂am na takim, w salonie cece i by艂o cudownie. Moim zdaniem czekolada to jest spos贸b na jesienn膮 handr臋. ju偶 sam zapach potrafi poprawi膰 cz艂owiekowi humor

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ehhhhhhhhhhhhh,..,,
a ja siedz臋 w pracy, w艂a艣nie si臋 ob偶ar艂am czekolad膮 i mi si臋 w g艂owie przez to kr臋ci, bo chyba za du偶o.....a ta pogoda dobija bleeeeeeeeeeeee. Ja bym mog艂a ca艂y dzie艅 przele偶e膰 z kubkiem herbaty z cukrem i cytryn膮 ogl膮daj膮c brzydule;) Albo gotowe na wszystko:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ehhhhhhhhhhhhh,..,,
i jeszce siedze tej parcy kt贸rej nie lubi臋(w艂a艣ciwie to na sta偶u) i tak sobie my艣l臋, jakie to bez sensu.....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 I JAK TAM
co robicie???

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 marzenkamarecka
Ja w tym momencie si臋gam zawsze po 艣rodki ostateczne, czyli zapisuj臋 si臋 do klubu fitness. Mo偶e p贸jdziesz do szko艂y ta艅ca, czy co艣 takiego. Ruch zawsze jest najlepszy w takich wypadkach. Mieszkasz mo偶e w Rzeszowie, bo tam s膮 super zaj臋cia w szkole fitness. Polecam co stron臋 z rabatem: http://www.fastdeal.pl/oferta/rzeszow. Sama tam chodz臋 i jest naprawd臋 super. Nie do艣c, 偶e nie mam czasu na smutki, to jeszcze czuj臋 si臋 coraz lepiej ze swoim cia艂em. Warto spr贸bowac. Gor膮co pozdrawiam!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
ooo ja jestem z rzesz :))) w艂a艣nie zastanawiam si臋 nad jakim aerobikeim, ale gdzies w pobli偶u domu najlepiej.....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 najlepiej zadbac o urode
polecam ta stronke http://www.groupon.pl/in/.Cw5MFQ mozna kupic bony za polowe ceny albo nawet taniej idea polega na tym iz np salon kosmetyczny daje upust na zabieg pod warunkiem ze z promocji skorzysta wieksza liczba osob. Ja np kupilam bon na mikrodermabrazje w salonie vis za 45 zl a normalnie koszt byl 120 zl. Oferty sa aktywne 1 lub 2 dni i codziennie pojawiaja sie nowe... nietylko do kosmetyczki (ale to najczesciej) czesto jest tez fryzjer, restauracja, kiedys byl paintball, w dodatku za kazda polecona osobe ktora kupi bon dostaje sie 10 zl. Ja narazie nazbieralam 20 zl, ale niecaly miesiac jestem zarejestrowana:) mozna wybrac dowolne interesujace nas miasto. Najwiecej ofert pojawia sie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wroc艂awiu, sa po 2-3 dziennie. W innych miastach po 1-2. Po zarejestrowaniu mozna dostawac na meila aktualne oferty z podanego przez nas miasta.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Alicja z Warszawy
Na mnie dzia艂a dobra pozytywna muzyka albo jaki艣 film - najlepiej komedia ale nie romantyczna!! Jaki艣 czas temu przeczyta艂am, 偶e suplementy z 偶e艅-szeniem poprawiaj膮 nastr贸j, pr贸bowa艂am i faktycznie mniej si臋 denerwowa艂am czy smuci艂am.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 SAD .
SAD - niedostatek 艣wiat艂a Ogromne zniech臋cenie Od kilku lat trwaj膮 badania nad syndromem cierpie艅 fizyczno-psychicznych, zwi膮zanych nie tylko ze 艣wi臋tami. Kulminacja tych cierpie艅 nast臋puje cz臋sto na prze艂omie grudnia i stycznia. Ich sprawcami nie jest 艣w. Miko艂aj czy brak miejsc na parkingu przed centrum handlowym. Nowe schorzenie znane jest od kilku lat jako sezonowe zak艂贸cenie r贸wnowagi ( po angielsku: seasonal affective discorder). W skr贸cie SAD, co w angielskim znaczy "smutny". O SAD wiadomo ju偶 niemal wszystko. Ludzie nauki rozpoznali ju偶, w jakim stopniu przypad艂o艣膰 ta r贸偶ni si臋 od depresji klinicznej lub te偶 od przeci臋tnego podniecenia lub depresji, wywo艂anej okresem 艣wi膮tecznym. Wiedz膮 r贸wnie偶, jak zapobiega膰 SAD i jak zwalcza膰 jego symptomy. SAD znany jest pod bardziej popularn膮 nazw膮 "depresji zimowej", co czasem mo偶e by膰 jednak terminem myl膮cym. Objawy tego syndromu s膮 cz臋sto zbli偶one do objaw贸w depresji klinicznej. Choroba zaczyna si臋 od uczucia zm臋czenia i oci臋偶a艂o艣ci, spadku energii oraz zainteresowania sprawami codziennymi, dotychczas sprawiaj膮cymi rado艣膰. Osoba cierpi膮ca na to schorzenie odczuwa wzmo偶on膮 potrzeb臋 snu, a wi臋c 艣pi o wiele d艂u偶ej ni偶 przeci臋tny cz艂owiek, wch艂ania w siebie przesadn膮 ilo艣膰 s艂odyczy i s艂odkich produkt贸w m膮cznych, a w rezultacie nadmiernie przybiera na wadze. Ma trudno艣ci z koncentracj膮 oraz wykonywaniem podstawowych obowi膮zk贸w w pracy i w domu. Na jej biurku ro艣nie stos odk艂adanych zada艅 i zam贸wie艅; w jej sypialni trudno przej艣膰 po pod艂odze zawalonej nie sprz膮tan膮 odzie偶膮. Brak dnia Klasyczny przypadek SAD zaczyna si臋 w p贸藕nym pa藕dzierniku, wraz z nastaniem pierwszych kr贸tkich dni, a ko艅czy si臋 w marcu lub kwietniu, gdy przybywa 艣wiat艂a dziennego. Zdaniem naukowc贸w, u podstawy tego cierpienia le偶y brak 艣wiat艂a dziennego. "Ci膮gle badamy przypadki tego schorzenia"- m贸wi gazecie "The Chicago Tribune" Michael Jung, psycholog i profesor w Illinois Institute of Technology - Mamy ju偶 jednak wszelkie dane by przypuszcza膰, 偶e jej g艂贸wn膮 przyczyn膮 jest skr贸cony okres mi臋dzy wschodem i zachodem s艂o艅ca. Ludzie cierpi膮 na brak dnia. Nie jest to wi臋c, jak przypuszczam, schorzenie wywo艂ane brakiem promieni s艂onecznych lub niskimi temperaturami." Kr贸tkie dni od p贸藕nej jesieni do wczesnej wiosny, powoduj膮 zwolnienie proces贸w wytwarzania w organizmie substancji zwanej serotonin膮, obecnego w m贸zgu zwi膮zku chemicznego, kt贸ry bierze udzia艂 w regulowaniu nastroju cz艂owieka. Nie wszyscy ludzie s膮 podatni na ten problem. W USA ocenia si臋 na przyk艂ad, 偶e ok. 5% ca艂ej populacji jest podatne we wspomnianym okresie na obni偶enie poziomu serotoniny, do tego stopnia, 偶e potrzebna jest pomoc lekarska. Kobiety s膮 bardziej podatne na cierpienia zwi膮zane z t膮 przypad艂o艣ci膮 ni偶 m臋偶czy藕ni i dzieci. W przypadku tych ostatnich niew膮tpliwym sygna艂em, 偶e co艣 jest nie w porz膮dku, mo偶e by膰 zbyt cz臋ste uskar偶anie si臋 dziecka na konieczno艣膰 wstawania i p贸j艣cia do szko艂y w grudniu zamiast na pocz膮tku wrze艣nia. Nie wszyscy, kt贸rzy zim膮 czuj膮 si臋 藕le musz膮 cierpie膰 na SAD. Wielu ludzi do艣wiadcza r贸偶nych, przewa偶nie niezbyt dokuczliwych, form zimowej depresji. Naukowcy dowodz膮, 偶e niemal ka偶dy w okresie zimowym zmienia sw贸j nawyk snu, od偶ywiania si臋 i wydatku energetycznego. Typowym przyk艂adem, 偶e co艣 jest nie tak, jest udawanie si臋 na spoczynek znacznie wcze艣niej ni偶 w ci膮gu ca艂ej reszty roku i wstawanie z oci臋偶a艂膮 g艂ow膮 i ze 艣wiadomo艣ci膮, i偶 z cz艂owieka gdzie艣 usz艂a energia. Zwykle te doznania, podobnie jak ca艂y syndrom SAD, ust臋puj膮 z nastaniem wiosny i d艂u偶szych dni. Na spacer o 6. rano Nauka ma na te przypad艂o艣ci ca艂kiem prost膮 rad臋. Je艣li cz艂owiek odczuwa symptomy zimowej ospa艂o艣ci i oci臋偶a艂o艣ci, nie ma lepszego sposobu, jak wyj艣cie z domu na 艣wie偶e powietrze. Pomaga nawet kr贸tki spacer. Natychmiast poprawia si臋 samopoczucie niezale偶nie od pory dnia i wieczoru. Lekarze podkre艣laj膮, 偶e najbardziej cenny dla ospa艂ego organizmu jest spacer wczesnym rankiem, w godzinach od sz贸stej do 贸smej. Jednak gdy cz艂owiek jest zbyt leniwy, by akurat o tej porze wsta膰 z 艂贸偶ka, zaleca si臋 kontakt z natur膮 i 艣wie偶ym powietrzem w艂a艣ciwie o ka偶dej porze doby i bez wi臋kszych ogranicze艅. W zwalczaniu zimowej ospa艂o艣ci pomaga r贸wnie偶 wpuszczenie rankiem jak najwi臋cej 艣wiat艂a dziennego do sypialni. Lekarze m贸wi膮 艣piochom i ludziom wra偶liwym na wszelkie bod藕ce o poranku, 偶e podniesienie kurtyn i zas艂on nie powinno przeszkadza膰 w dalszym wypoczynku w 艂贸偶ku. Mo偶na le偶e膰 nawet z zamkni臋tymi oczami. W tym czasie pod wp艂ywem 艣wiat艂a dziennego nast臋puje produkcja serotoniny. Ta strategia pomaga cz艂owiekowi w stopniowym i wcze艣niejszym przej艣ciu z fazy pe艂nego snu do snu na jawie, unikni臋ciu sp臋dzenia d艂ugich godzin w 艂贸偶ku i przywr贸ceniu r贸wnowagi ca艂ego zegara biologicznego. 艢wiat艂o w tunelu zimy Jak jednak post臋powa膰 maj膮 ludzie z klasyczn膮 form膮 SAD? Rada jest taka, by unikn膮膰 lek贸w antydepresyjnych, zawieraj膮cych serotonin臋, takich jak prozac, zoloit i paxil. Zamiast lek贸w uzale偶niaj膮cych z czasem organizm, lekarze zalecaj膮 rozpoczynanie zimowego dnia od sp臋dzenia co najmniej 45 minut przed 藕r贸d艂em 艣wiat艂a. Zaleca si臋 u偶ycie tak zwanego light box, leczniczej "skrzynki 艣wiat艂a", popularnej w USA w zwalczaniu depresji zimowych. Jest to urz膮dzenie zawieraj膮ce siln膮 偶ar贸wk臋 emituj膮c膮 pe艂n膮 wi膮zk臋 艣wiat艂a, znacznie silniejszego ni偶 艣wiat艂o fluoroscencyjne, pozbawione jednak szkodliwych promieni ultrafioletowych. Orygina艂 i wi臋cej mo偶na znale藕膰 w necie pod has艂em "Vademecum zdrowia -jak 偶y膰 偶eby 偶y膰" w temacie SAD

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 SAD .
samo 艣wiat艂o to za ma艂o, proponuj臋 postudiowa膰 poni偶szy tekst i tre艣膰 pod linkami, no i膰 si臋 do wskaz贸wek: Notabene, nie ma lek贸w/sposob贸w cud na zdrowie, urod臋, normalny wygl膮d, zatem jedyn膮 rad膮, to realizacja 5. punkt贸w : 1.prawid艂owe od偶ywianie, postudiuj dok艂adnie t. 鈥濩hudnij bez wyrzecze艅, 鈥瀂asady dietetyczne, W walce z chorob膮 i w profilaktyce nale偶y wzmocni膰 organizm prawid艂owym od偶ywianiem - najlepiej diet膮 surow膮 warzywno-owocow膮 http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykul/jedzenie_ma_znaczenie/ 2.wysi艂ek fizyczny-rekreacyjny na poziomie potu i sauna sucha raz/tydz 3.higiena w pe艂nym tego s艂owa znaczeniu 4.pozytywne nastawienie psychiczne, w tym trening autogenny wg Mironskiego, szczeg贸艂owo postudiuj temat z www pn.STRES Je艣li idzie o Tw贸j przypadek, to najlepszym rozwi膮zaniem zamieszka膰 osobno i znale藕膰 oparcie w ch艂opaku, no i sko艅czy膰 szko艂臋 i p贸藕niej studia. 5. systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn, tu masz link do filmu http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 oczywista
偶e solarium!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 JJAA
A jakie s膮 suplementy z tym 偶e艅-szeniem? bo si臋 jeszcze nie spotka艂am.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ci膮gnijcie topik. Bardzo ciekawe rady. Prosz臋 o dalsze ciekawe propozycje. A jak Ty radzisz sobie z jesieni膮?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Elwirrka
Zdecydowanie 偶e艅-sze艅 - ja bior臋 tego od Plusssza. Dobry na stres, rozdra偶nienie i niepok贸j jest te偶 jod - ale sama jeszcze nie pr贸bowa艂am :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mi na chandr臋 jesienn膮 pomaga dobra herbata. Ja na przyk艂ad parz臋 sobie dilmah cynamonow膮 i dodaje do tego odrobin臋 imbiru i chilli normalnie rozgrzewa idealnie :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja od jakiego艣 czasu chodz臋 3 razy w tygodniu na si艂owni臋 :) a by艂 moment, 偶e nawet chodzi艂am 5 razy ! ;p wiem 偶e czasami znale藕膰 czas, ale jak kto艣 jest z Warszawy, to na warszawiance jest klub fitnesspark.pl, gdzie zaj臋cia s膮 prowadzone od 7-22 :P wi臋c nawet mimo pracy mo偶na znale藕膰 czas... jak si臋 ju偶 zacznie, to potem nabiera si臋 ochoty, mo偶na te偶 pozna膰 spoko kole偶anki :) no i nie wspominam o poprawieniu wygl膮du i kondycji ;p

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Desireno
Ja na si艂ownie chodz臋 do pure w blue city. bardzo sobie chwal臋 to miejsce :) a co do treningu to trzeba si臋 du偶o nawadnia膰 bo tracimy w jego trakcie bardzo du偶o wody. Ja na przyk艂ad robi臋 sobie drinka z herbaty. Dodaje do limonkowo - cytrynowej herbaty dilmah odrobin臋 miodku i imbiru i sch艂adzam idealnie nawadnia polecam :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 chandrowa
radz臋 zerkn膮膰 tutaj -> http://www.drbeta.pl/ i uleczy膰 swoj膮 dolegliwo艣膰 zapachem :0 a ju偶 w szczeg贸lno艣ci olejkiem cyprysowym

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Z tym ruchem 艣wietny pomys艂, dzi臋ki za podes艂anie fajnego artyku艂u

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mysza_87
Hmmm nie dawa膰 si臋 jej. Rusza膰 si臋 i od偶ywia膰 lekko a po偶ywnie:) Ja jestem od miesi膮ca na specjalnie dopasowanej do mnie diecie z oryginalneprzepisy.pl i mnie jesienna chandra nie dopadnie na pewno:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Dobre, dobre..
ja chyba tez sie tylko juz tak moge pocieszac, bo o sposobach na chandre wole nie myslec, czekolady mi nie wolno od 5 m-cy, poczytac nie mam kiedy, na zakupy nie mam kiedy i za co... i kolejna chandra gotowa聽馃槈

My艣l臋, ze ka偶dy powinien sobie znale藕膰 sw贸j w艂asny spos贸b. Je艣艂i chandra dopada Was co roku i nie przechodzi przez d艂ugie tygodnie, polecam olejek cbd

https://konopnysklep.com.pl/olej-cbd

Jest polecany w takich lekkich stanach depresyjnych.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Jak mam chandr臋 a nie mog臋 z domu wyj艣膰, to otwieram butelk臋 bia艂ego wina, siadam na tarasie i popijam. Gorzej jak jestem sama z dzie膰mi. Wtedy modl臋 si臋 zeby posz艂y spa膰 a ja... wyci膮gam druty i co艣 sobie dziergam - ewentualnie czytam ksi膮偶k臋.

Co do cbd to s艂ysza艂am, ze susz konopny dzia艂a

https://cbdmed.pl/produkty/susz-konopny-cbd-1kg/

Ale czy ktos napisze z w艂asnego do艣wiadczenia?聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×