Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość ..........tyhrfb
w czasie badań prenatalnych sprawdzają m.in. przezierność karkową. przezierność sprawdza się miedzy 12 a 14 tc, czyli podczas pierwszej "tury" badań prenatalnych, które mają równiez miejsce ok. 20 i 30 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganik ja też spódnic nie noszę zimą, bo nie lubię rajstop (choć jedna firma ma takie super że mnie nie wkurzają), ale na wiosnę czy jak się w ogóle ciepło zrobi będzie ok. Obcasów nie noszę choć mam 168 ale nie czuje się dobrze nogi mi się wykrzywiają i ogólnie mało wygodne. ja uwielbiam oficerki, balerinki a w lato japonki. U nas też zaczęło padać. W końcu i u nas śnieg. Mój pies oszalał z radości, bryka po śniegu jak wariatka. Mi mąż nakazał leżenie w łóżku więc leżę pod kocykiem obiadu nie gotuje bo zostały dla mnie pierogi a M zje w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
umnie tez zawieja wiecnie ruszamsie z domu zreszta czeka mnie prasowanie maz w domu to wykorzystam sytuacje i mala sie zajmie bo inaczej nie ma szans ja wlasnie jutro mam badanie przeziernosci karku przezirnosc karku czyli USG genetyczne a badania prenatalne czyli amonopunkcja zatem przeizernosc karku bada sie przez zwykle USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale bialo... jest pieknie tylko strasznie zimno. ponoc jutro ma byc ciut cieplej, wiec jutro idziemy na sanki :D Agnik- jestem tego samego wzrostu :) kompleksow z tego tytulu nie mam, ale obcasow nie nosze. pisalyscie niedawno o witaminach i kosztach. tutaj to dopiero kosmos, te same witaminy (biore Femibion) od 13tc tutaj kosztuja 25 a w Polsce (ten sam producent) 50zl. tesciowa mi zrobi zapas i przywiezie na swieta. czyli za tutejsza cene kupuje w PL 2 opakowania. nie rozumiem tego zupelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja obcasy lubie ale niestety nieza czesto mam okazje je nosic , zamala nie bede biegala w obcasach ,z reszta teraz w ciazy nie wskazane , przed 1 ciaza nosilam codziennie a teraz niestety od swieta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia bo są drogie suplementy. Moja mam chciała kupić w Niemczech wit na włosy i paznokcie i koszt miesięcznej kuracji 10E a u nas 2 miesiące za to będą. No ale nie ma co do końca tak porównywać, bo jednak zarobki w Niemczech wyższe. kasiunia u mnie też prasowanie leży ale czuję się fatalne więc leżę muszę się w końcu wykurować, bo o małego się boję. Kiepski ze mnie inkubator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia- tutaj tez od razu jak witaminy dla ciezarnych to kosztuja krocie. mam nadzieje, ze jak pojedziemy do PL na swieta to kupie sobie zwykly falvit. Czy to prawda, ze juz powio sie po 12tc przestac brac kwas foliowy? Mi tak powiedzieli w szpitalu. dziewczyny, ja wiem , ze pisze bez polskich znakow ale w nicku ma byc ziolka- od olka - nie ziółka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zimowo:) mnie zasypalo:( co do kwasu foliowego to mi kazal dalej brac do nastepnej wizyty a pozniej powiedzial ze przepisze mi inne witaminki, ale ja mam w karcie ciazy wpisany 10tc wiec nie wiem moze dlatego? jak u Was lekarze licza? od OM czy wg USG i czy w karcie ciazy macie wpisany inny tydzien niz wg OM bo ja juz sie gubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka linka - ja tez za kazdym razem mam dylemat. Moja polozna obliczyla od OM to powinine dzis byc 12tc 2d, a wg USG wychodzi 13tc 2d. Najpierw powiedzieli mi termin na 14.06 teraz zmienili na 10.06. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka-ja też się gubię, bo wg OM u mnie już15 tydz, wg USG zaczął się 14... I sama się dziś zastanawiałam w którym tyg tak naprawdę jestem ;-) A powiedzcie jak Wasi lekarze mierzyli dzidzie? Bo u mnie od główki do stópek po lini prostej... Ale te wymiary,które są na rożnych portalach, że np. w 13 tyg powinien mieć 6 cm. A u mnie w tej lini prostej bylo 5,4... I nie wiem czy to 6 to z uwzglednieniem nózek, kregoslupa itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganik ja ma w karcie wpisane włg OM i tak lekarze u których byłam liczą. Myślę że jeżeli jest duża rozpiętość między tymi terminami to wpisują z USG. U mnie to się pokrywa i mój gin policzył term na 5, ten który robił USG w 12t3d to na 4 a USG pokazało na 3 więc różnica między kalkulatorami. To niewielka różnica a dziecko i tak nie urodzi się w terminie bo tylko mały odsetek dzieci się tak rodzi. lekarz mi powiedział że beż różnicy bo termin ma rozpiętość na 3 tyg przed do 2 po. co do wymiarów ja miałam 6 cm od czubka głowy do dupki ( nóżek nie mierzą) odpowiadało to właśnie 12t3d tak jak mam na suwaczku. ziolka ja tez tak ciągle myślałam ;)że ty ziółka hihi inka linka ja biorę ten falvit i tam kwas jest nie biorę więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
mi tez ostatnio moerzył od glowy do pupci a codo tygodni ciazy to tez u mnie wg OM to 12 tydz i 5 dzien a wg USG 12 tydzien , j apatrze wg tego z usg bo jest bardzoiej realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zerknęłma na USG i też faktycznie pomierzone do pupy ;-) No i wyszedł 13 tydz. A jakie były u Was wartości tej przezierności karkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) z tego co wiem to malucha mierzy sie od glowy do pupy. nie bierze sie po uwage nózek. mój mały ma 8,5 cm od głowy do pupy. widze ze rozmawiacie sobie o bucikach :D slusznie ;) ja mam 170cm i lubie wysokie obcasy. W zeszłym roku cała zime przechodziłam w moich 10cm kozakach :D w tym roku przerzuciłam sie na płaskie bo nie chce z brzuchem orła wywinac :P czuje sie wygodniej i stabilniej. co do samopoczucia to super :D mam mase energii :) rano polecialam bo świeże pieczywko, posprzatałam kuchnie, poodkurzałam, pomylam podłogi... :P jeszcze 11 nie ma a ja juz prawie wszystko ogarnelam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka -jednym slowem wrocilas do zycia! :) Ja mam nadzieje jutro nasze gniazdko ogarnac + ustalic manu na sobote (mamy gosci) + wystawic na sprzedaz swoje rzeczy na ebayu. Znajac zycie to polowy tego nie zrobie :D agnik u mojego maluszka przeziernosc wyszla 1.31.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest wartość 0,11 ,wszystkie wartości są w cm więc ta pewnie tez... Więc 1,1 mm... Wczesniej tego na opisie nie zauwazyłam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala82848284
Witam wszystkich:) Też mam termin na czerwiec a dokładnie na 13:)Jurto idę na badania prenatalne...czy którejś z Was udało się poznać płeć maleństwa w 12 tygodniu ciązy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia- no tak zarobkow nie ma co porownywac, ale... dalej nie rozumiem... ten sam sklad, ten sam producent a roznica ogromna. wychodzi na to ze jak ktos wiecej zarabia to mozna z niego wiecej zedrzec hehe. co do skladu witamin to od 13 tygodnia powinna byc mniejsza ilosc kw. fioliowego. najwiecej go potrzeba w 1 trymestrze.ja biore te wit z DHA, bralam je cala poprzednia ciaze i jestem zadowolona. za 2 tygodnie mam usg, kurcze daleko jeszcze. wczoraj sie poklocilam z malzonem. ehhh chlopy, dzis popierdolka wylaczony tel ma, ale ma zrype za to, jak przyjdzie. no i te hormony...ehhh latwo sie wzruszam, wczoraj poprlakalam sie jak oglosili wyniki top model, po czym zlapalam dola, ze moje zycie takie ciekawe nie jest. ehhh i wez tu babie dogodz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mogę się dołączyć? jestem w 11 tc termin mam na 27 czerwca. Mam 27 lat i czytam was od jakiegoś czasu, od początku ciąży jestem na l4 ponieważ ciąża jest zagrożona, wczoraj miałam kolejną wizytę i wszystko jest dobrze. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja też jestem czerwcówka więc dołączę do Was dziewczyny,jestem w 12 tygodniu ciąży:) i termin porodu mam wyznaczony na 20 czerwca:) i juz mi się zaczął pojawiac malutki brzuszek, tzn jak ubieram obcisle bluzeczki,to mi odstaje hehe,ale czekam az tak sie fajnie ciązowo zaokragli,A wy macie juz brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala witaj u mnie ma być niby chłopak ale zobaczymy za 2 tyg czy się potwierdzi. martolinka zazdroszczę powera ja dogorywam dziś w łóżku, a tak już bym posprzątała i ładnie zrobiła. Tymi 10 cm obcasami mnie przerażasz ja bym obydwie nogi połamała i biodro;) ewcia wiem ceny z kosmosu ja mamie często przeciwbólowe wysyłam bo tam drożyzna. Chłopy to durne nie ma co się przejmować. Ja humorków nie mam ale w poprzedniej ciąży jak najbardziej witaj dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
troszeczke zaokraglony jest ale nie wyglada jak ciaza , zran aprawie nic a wieczorem wraz z wzdeciami wiekszy:) jeszcze zdaza nam urosnac za miesiac napeweno bedzie widac albo juz na swieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Doroty 83 Fajnie ze wszystko jest juz dobrze,bo to najwazniejsze:),ale jak to możliwe ze jestes w 11 tygodniu i masz termin na 27 czerwca hm ja jestem w 12 i mam termin na 20 czerwca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
co do humorkow ja wtej ciazy mam w 1 niemialam i tez bardzolatwo sie wzruszam , dzismaz zwrocil mi uwage to tez sie rozwylam , cos nei po mojej mysli mnie denerwuje juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy serdecznie nowe mamusie :) prosze wpiszcie sie do tabelki zwracajac uwage na termin porodu ;) brzuszek powolutku sie pojawia :) jednego dnia wiekszy drugiego mniejszy ale jest :) dzis mam równo 15tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja wg ostatniego usg jestem w12 i termin byl wtedy na 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
martolinka a w 15 od OM czy wg usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×