Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość martika:)
Jado, ja też mam straszne bóle brzucha, wiem że to wiązadła ale nawet jak leżę to mnie boli i ciągnie, chodzę taka zfilcowana, mam nadzieję że to minie jak już się porozciąga, ach takie uroki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
martika ja jestem w 23t5d i miałam do tej pory toxoplazmozę, wr , grupę krwi , glukozę w surowicy , i 2 razy krew i mocz. niby co miesiąc trzeba robić krew i mocz ale jak w grudniu robiłam to były super wyniki ,więc mój ginek darował zrobienie w styczniu krwi . także dopiero w lutym robiłam krew. zawsze możesz pójść prywatnie zrobić morfologię sama , i zobaczysz co z tą hemoglobiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martika:) ja od początku ciąży miałam robione badania 2 razy ( wszystkie podstawowe na początku plus toksoplazmoza i te inne szczegółowe). Wyniki jak to określił lekarz mam wzorcowe więc stweirdził,że częściej się badać nie muszę. Z kolei moja siostra też chodziła do niego w ciąży i zlecał jej badania co miesiąc. Nie wiem z czego to wynikało, być może chodziło o to,że ona miała trochę gorsze wyniki. Ale jeśli się martwisz to zrób badania na własną rękę- koszt jest niewielki, morfologia w granicach 8 zł , a mocz chyba 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny dzęki za życzenia dziwnie tak w ta 4 dziesiątkę wkraczać;) No ale pasuje do mych siwych włosów:) Jado ja tez dołączam do zazdrośnic ;) Te góry ehh moge sobie tylko pomarzyć. Mały klocuszek rośnie życzę Ci by 4kg nie przekroczył :) martolinka jakbym coletto miała kupić to taki kolor jak ty;) W ogóle uwielbiam czarny a w Jedo są super czarne ze srebrnym odblaskami:) Pięknie taki wózek wygląda. W piekarniku piecze się ciacho, ja z odzywka na głowie bo te pasemka to mi siano robią nie dość że moje sianowate to jeszcze gorzej jest. Muszę skoczyć do hurtowni fryzjerskiej po maski jakieś bo wszystko mi wyszło. Po południu mam teściów a na obiad chłopaki do restauracji mnie zabierają. Jeszcze znajomym biszkopta idę upiec bo obiecałam cholerka ostatni raz;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o ból to do dzisiejszej nocy było ok :) a dziś obudził mnie taki potworny ból, jakby mi się wszystko z brzuchu rozrywało. Miałam wrażenie,że brakuje mi już tam miejsca. Teraz też mnie strasznie ciągnie. Dziwne uczucie, ale chyba im dalej tym gorzej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Wam gór nie zazdroszczę . Mam ich aż nadto :D mój mąż jest góralem, pochodzi spod Zakopanego, więc każdą wolną chwilę spędzaliśmy tam. Jakoś gór mi wystarczy póki co. On za to twierdzi,że odżył w Wielkopolsce i w góry by nie wrócił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika:)
Mam pytanko i Daria, dzięki wielkie za odpowiedż, zrobię z pewnością te badania bo uważam że raz na początku ciąży to za mało, sporo czasu już zresztą minęło a poza tym to oni chyba oszczędzają jak mogą bo na toksoplazmozę nie miałam ani na hiv co ponoć powinno się robić, moja siostra np miała tylko że ona we Wrocku mieszka, co kraj to obyczaj. A ja dziś mam strasznego doła i ryczeć mi się chce w sumie bez powodu a jak się tak czuję to zaraz się zaczynam o wszystko martwić, pewnie wiecie jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! No ja od rana załatwianie spraw, u mnie taka zima, że nic się nie chce. palusia sto lat, sto lat! Wszystkiego najpiękniejszego dla Ciebie Kochana! Pięknego, zdrowego bobaska!;) Kobietki ale moje maleństwo szaleje w nocy, zaczyna od rana i kończy buszowanie o 2,3 w nocy. Co za cudowne uczucie;) Buziaki!;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie palusia wszystkiego najlepszego i szczęśliwego rozwiązania 🌼 co do koloru wózka to mi bardzo podoba się soczysty zielony taki jak np sałata ale moj M woli coś spokojniejszego, nie możemy się zgodzić z kolorem :) mnie też bolą wiązadła po lewej stronie, najbardziej jak leżę i mam się podnieść lub jak muszę ubrać np majtki na stojąco. No i co do glukozy to lekarz zlecił też 75g i do tego napisał 0-6-120 to chyba będę miała pobieraną krew 3 razy i w laboratorium posiedzę ze 2 godziny. Przedwczoraj pierwszy raz było widać jak się brzuch porusza śmiesznie to wygląda. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzewczyny ja za zielonym nie przepadam jedynie jakis tam oliwkowy wchodzi w grę a czytałam ze jak ktoś zielonego nie lubi to ma coś z głowa nie tak;) za to uwielbiam czerń i różne odcienie czerwieni taki koralowy kocham ;) Mój młody tez tłuczek i brzuch faluje i czuć tak fajnie jego ciałko jak sie przekręca, już nie mogę się doczekać kiedy tego mojego skarba wyściskam choć z drugiej strony te kopniaczki sa boskie i jak dla mnie ostatni raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek :D Palusia wszystkiego naj najlepsiejszego!!! Dużo zdrówka, mało kłopotów i przedwszystkim zdrowj dzidzi i lekkiego porodu!! Nie mart sie dla mnie tez dziewne było i wsumie troszke jest nadal jak sobie pomyslałam ze juz mam 30 na karku. Jedyne co mnie pociesza to to że nikt mi tyle nie daje :P zawsze mowią że wygladam max na 23 hehe :P Ja nocki przesypaiem dobrze. ale wieczorkiem ze wzgledu na to ze mała szleje czasem mam problem zasnąć a za to rano sie podnieść nie umie. Co do kolorów wózka to ja na poczatku chciałam jakis ciemny ale mezul zaczął oponować ze on chce kolorowy no i uległam :) margolka - gratulacje synusia :) Jado - duzy juz ten Twój chopek :) ale najwważniejsze ze wszystko oki. Kurcze chyba musze mezula wyciagnać w jakis dzień wolny na wycieczke w góry bo ostatni raz bylismy we wrześniu i juz mi sie troszke steskniło a daleko nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
witam dziewczyny Palusia sto lat, zdrówka i pieknego zdrowego bobasa tak sobie podglądam te linki co przesyłacie i ten wózeczek baby merc Q7 jest naprawdę fajny bardzo zgrabny... czy on ma aluminiową ramę ??? Jak ja miałam problemy ze spaniem to godzinkę przed snem robiłam sobie kubek ciepłego mleka i ksiązkę do wyrka ( mała lampka nocna zapalona) i tak mój problem znikł chodzi głownie o wyciszenie przed snem co do bólow pod brzuchem tez wydaje mi sie ze to kolki... badania krew mocz takze wykonywałam jedynie raz ginek widział ze są ok i nie ma sensu wykonywać je co chwila teraz mi dał skierowanie zeby powtórzyć ale muszę wam powiedzieć ze podoba mi sie ze śnieg powrócił lubie zimę... co prawda juz dzisiaj wywinełam orła ale miałam miekkie lądowanie na pupie ;-) Jado duzego masz dzidzusia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomi:) a dokąd się w góry zawsze wybieracie? Ja jestem zakochana w miejscowości Murzasichle, piękna wioseczka, te domki, widoki, naprawdę super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martika troszke mało badań miałaś, jak Ci teraz gin nie dał skierowania na mocz i krew to zrób sobie sama. Ja w sumie od poczatku ciazy robiłam co miesiac de badania, dodatkowo glukoze na czczo dwa razy, grupe krwi i na wirusa watroby typu B. Nie miałam natomiast na toksoplazmoze i inne badania, ale mój poprzedni gin olewał takie badania, w piewrszej ciazy nawet nie dał mi na obiciazenie glukoza bo twierdził,l ze to bezsensu:( Teraz zmianiłam lekarza i dostałam jeszcze skierowanie na WR i HIV, bo lekarz twierdzi, ze to powinnam miec obowiązkowo zrobione. Czyli co lekarz to inna szkoła. Palusia ja za tydzień smigam na pasemka, a dzisiaj to imprezka jakas sie szykuje?? Ja w góry co roku jeżdzę do Kotliny Kłodzkiej, dokładnie do Stronia Śląskiego, na Czarną Góre. Mamy tam sprawdzone miejsce i nie mamy jeszcze tak daleko około 250km,ale przy mojej mega chorobie lokomocyjnej podróz i tak nie była lekka:) No mój dzidzius jakis duzy, nie wiem na czym on sie tak pasie, ale brzuszek naprawde mi nieźle wysadziło, a młody juz nie tylko kopie tylko fajnie przesuwa sie cały pod skóra. Zreszta kopie mnie bardzo wysoko, bo macicę tez juz mam wysoko, ale gin mówił, ze jest ok. Zrobie fotke na weekend, chyba pobiję was moim brzucholkiem:) A jak wasze pepki? Mój coraz bardziej zanika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmulek
dziewczyny, ja też mam termin na czerwiec, ale ten wątek jest tak rozrośnięty że juz nie chcę go dodatkowo zaśmiecać. Śledzę sobie po cichu co piszecie. Możecie mi tylko napisać ile wasze maluchy ważyły w 22 tyg - mnie wyszło 420g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
maja dzidzia w 22 tyg wazyła prawie 500 ale dzieci róznie sie rozwijają na tym etapie wiec 420 to dobra waga kosmulku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki!! ale napisałyście!! Najpierw póki pamiętam: Palusia- sto lat, spełnienia marzeń i szczęśliwego rozwiązania!!1 Ja byłam dziś na badaniach. Zrobiłam tylko mocz i morfologię. Miałam jeszcze zrobić badania na wykrycie nadciśnienia. Ale zgubiłam gdzieś kartkę od lekarki i nie wiedziałam jakie to mają być badania, a w laboratorium nie wiedziały te babki. Ja dziś sama,bo T. na służbie. Więc po południu wpadają koleżanki na ploty:-) Co do baby shower,jakoś mnie to nie przekonuje i chyba nie będę tego robiła i mam nadzieję,zę też nikt nie wpadnie na pomysł zrobienia tego dla mnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mój maluch wczoraj 21t6dz wazył 550gr, ale to nie ma sie co sugerować, waga jest obliczana na podstawie tych pomiarow glowki brzucha, a przeciez przy tych pomiarach jest duża granica błedu, nawet +/-14dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
co to dokładnie to baby shower?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.. ja jak byłam w zeszłym tygodniu u lekarza (20t5d) to Dzidzia miała 335 g, lekarza nic nie mówił,że mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
baby shower bociankowe to przyjęcie przed urodzeniem dzidzi spotykaja sie kumpele ty robisz jedzonko a one przynoszą prezenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu coś z Ameryki zaciągniete :D NIE! NIE! NIE! Absolutnie NIE! Jeju, czego to nie wymyślą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
to bezsensu jest . odwietki przed urodzeniem ? chore .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
ja osobiście nie mam czasu na takie głupoty ale jak ktoś dysponuje czasem to dlaczego nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja baby schower też nie mam zamiaru robić. przesada jak dla mnie juz z tymi wsystkimi wysmyślnymi przyjeciami. Daria - ja wąłsnie uwielbiam Zakopane. Mogłabym tam zamieszkać ale nie w centrum absolutnie tylko gdzies z boczku. My zawsze zatrzymujemy sie na Olczy, mamy wypróbowany domek :)a kiedy ś zatrzymywaliśmy sie u Murańki ale od kiedy młody zaczał zawodowo skakać ciezko tam jakos o miejsce. Ostatnim razem byliśmy już w trójke o czym nie wiedzieliśmy :P Bardzo często jeżdzimy też na słowackie Orawice jeździć. można powiedziec ze dziura zabita dechami ale dla relaksu, połazikowania po górach jest rewelacyjna. A do tego mają ciepłe źródła. A tu blizej troszke to Ustroń, Wisła ale to tak sie czasem na 3-4 godziny wypuszczmy jak nam sie nudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomi :) ja też uwielbiam te wszystkie wioseczki i mieścinki wokół Zakopanego. Mają swój urok. Ale Murzasichle urzekło mnie najbardziej. Pięknie tam jest :) Ostatnio byliśmy w górach w zeszłym roku, teraz mieliśmy jechać w maju, no ale nie dam rady z brzuchem prawie 600 km 12 godzin siedzieć w pociągu. Ale cieszę się, bo Dzidzia zawsze będzie mogła pojechać do babci w góry na wakacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety w góry mam strasznie daleko i dopiero jakieś 3 lata temu odkryłam ich urok. I jak tylko mogliśmy to każdy urlop w górach... Teraz rok przerwy.Ale w przyszłym z Malą w nosidełku czemu nie? My za to nad morze mamy blisko. I lubię spacerki nad morzem. Ale nie cierpię latem,kiedy nie ma się jak ruszyć. Jak były te upały to jeździlismy nad morze dopiero pod wieczor i wtedy było bosko, woda super ciepła, mało ludzi i fajne zachody słońca. Super!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny paulusia wszystkiego najlepszego i spelnienia marzen co do badan to ja co 3 tyg tak jak wizyte mam marobione mrfologia imocz, plus w kazdyntrymestrze toxo , i po 1 wizycie hiv i jakies tam jeszcze, dopiero teraz dostalam na obciazenie glukoza no i mocz i krew Zuzia dalej wyzdrowiec nie moze , 3 tydzien zaraz choroby nastepny syrop no i do laryngologa , jak od stycznia zaczelismy znia chodzic to i skonczyc niemozemy , eh z tymi lekarzami\ moja mala w brzuszku jakas taka dzis spokojna, plecy to tragiczniemo bola nie wiem co to bedzie pod koniec wy macie problem z kolorem wozka a my z wybraniem jakiegokolwiek, maz nie chce zamwiac na allegro bo dlugo z reklamacja czekac a w białym tak jak pisalam wczesniej ,2 sklepy w 1 ceny kosmiczne a w 2 tylko na wielich kolach ehh:( nie wiem co to bedzie, znalezlismy w internecie jakis facet z domu sprzedaje wiec jakos si eprzejedziemy zoabczyc co on tam ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, ja zdycham od wczoraj, bol zoladka i caly caly czas mi sie odbija. Chyba przesadzilam z jedzeniem, albo zjadlam za pozno i takie skutki. Walcze, zeby nie wziasc tabletki i probuje domowe sposoby siemie lniane itp. jagna wspominala o baby shower. Ja sie chyba nie wywine, kolezanki sie dopytuja kiedy bedzie, ale w UK to standard, nie jakies wymysly. Powiem wam , ze moze byc calkiem zabawnie, bo organizuje sie rozne gry i konkursy, np przez caly czas trwania imprezy nikt nie moze powiedziec slowa dzicko/dzidzius, jak ktos sie zapomni to daje fanty. Albo trzeba za pomoca tasiemki/wloczki oszacowac jaki przyszla mama ma obwod brzucha, ten kto bedzie najblizej dostaje nagrode. Slyszalam tez o czekoladach w pampersie, gdzie odgaduje sie jakie nadzienie. Dobra zabawa i kupa smiechu. bomi- Ustron i Wisla to moje tereny, wszystkie gorki zaliczone, chociaz ja zdecydowanie wole morskie klimaty :) agnik, tez sobie marze, ze udas sie nam wyrwac z malym w nosidelku na jakis krotki odpoczynek, ale to sie zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×