Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa, 33

delikatna zalewa octowa do grzybów

Polecane posty

mam krótkie pytanko - prosze o przepis za zalewę octową do grzybów, ale taką delikatną, nie ostrą, że potem tylko ocet czujesz, a grzybka nie za bardzo wszystkie składniki mam, ocet, cebulkę, czosnek, ziele ang. do tej pory robiłam wg przepisu mamy, ale to dla mnie zawsze za mocne było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja jest pyszna
1/3 szkl octu, 1 szklanka wody, 1 łyżka cukru, pół łyżki soli, cebulka, ziele ang, gorczyca - do gara i zagotować, włożyć do tego ugotowane grzyby, gotować 25 min i gorące wkładać do słoików i zakręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robilam kilka razy taka zalewe. Do grzybow albo do ryby. Szczerze mowiac robie ja na oko. Robiac zalewe dodaje wszystko oprocz octu. Ten wlewam malymi porcjami, probuje i ewentualnie dolewam octu. Nie lubie mocnych octowych zalewanek i moje sa zawsze delikatne w smaku. Potrawy w octowej zalewie jadam bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiadomo, ze to nie są główne dania, tylko dodatki w niewielkiej ilości od czasu do czasu gotuje się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już gotowe, a skutek poznam... może za kilka dni, jeszcze mam z tamtego roku, ale jeden nowy sie otworzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
degustuję grzybki, są świetne (trochę zmodyfikowałam Twój przepis) moja jest pyszna 1/3 szkl octu, 1 szklanka wody, 1 łyżka cukru, pół łyżki soli, cebulka, ziele ang, gorczyca - do gara i zagotować, włożyć do tego ugotowane grzyby, gotować 25 min i gorące wkładać do słoików i zakręcać. nie dałam cebuli i gorczycy, za to po 1 ząbku czosnku na słoiczek i gotowałam krócej pycha dzięki za przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesady...zmu
OMG, tego octu jest o dużo za dużo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×