Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

activeee

jakie badania...

Polecane posty

Może napiszecie mi jakie powinnam zrobić badania, mam problemy z @ i zajściem w ciąże, mam też objawy nadmiernego owłosienia, wyczytałam że powinno się przebadać m.in: - prolaktynę, - FSH, - LH, - progesteron, - estradiol, - testosteron, - hormony tarczycy czy coś jeszcze, jeżeli pójdę do lekarza na prywatną wizytę to czy dostanę skierowanie na badania czy będę musiała je wykonać sama za własne pieniądze, wybieram sie do Luxmedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hormony ok., jeszcze radziłabym zrobić porządny monitoring. A jeśli chodzi o płatność, to lux nie ma umowy z nfz, więc za wszystko płacisz- około 30zł za hormon. Nawet gdyby miał umowę, to są duże ograniczenia(jeden hormon na miesiąc), więc warto zapłacić. No i badanie nasienia :) teraz coraz częściej "wina" leży po stronie mężczyzny i szybko kierują na badania. Kiedyś dopiero po zmaglowaniu kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeżeli chodzi o badanie tarczycy to jaki hormon, na stronie Luxmedu piszę: Diagnostyka chorób tarczycy: * FT 3 * FT 4 * Przeciwciała anty TG * Przeciwciała anty TPO * TSH 3-cia generacja * Tyreoglobulina Wystarczy przebadać tsh czy jeszcze coś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanko badanko
oprócz tsh zbadaj jeszcze ft3,ft4:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanko badanko
tsh czasem wychodzi dobrze a problem z tarczycą istnieje więc jesli już robisz dokładny przegląd to zrób dodatkowo te 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melly
Nadmierne owłosienie ? tzn ? Jakie masz problemy z miesiączką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadmierne owłosienie znaczy ze mam włoski w miejscach w których nie powinnam mieć, tzn. brzuch, wąsik, szyja, a @ mam nie regularny, zwykle tylko wywoływany luteiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melly
JA od lipca mam nie regularny i bardzo sie martwię. Teraz powinnam dostac okres 20.09.10 i do dziś jeszcze go nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm kierunek ginekolog i endokrynolog niech fachowcy ocenią czy i jakie hormony należy zrobić a mając skierowanie od takich specjalnistów to płacić nie powinnaś przynajmniej tam gdzie jest kontrakt z nfz ja się też wybierałam do endokrynologa porobić hormony bo miałam identyczne problemy ale narazie muszę się wstrzymać (33 tydzień ciąży) :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melly
Też miałaś nieregularny okres ? I mimo to zaszłaś w ciążę ? Jak bardzo miałaś nieregularny okres ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mami82 gratuluję. Wybieram się do ginekologa-endokrynologa w Luxmedzie, do tej pory leczyłam się w publicznej przychodni, ale stwierdziłam ze to nie ma sensu, jedyne badania jakie miałam to FSH i dwa lata temu prolaktyna, pani dr stwierdziła ze nie mam owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melly wachania długości cyklu 20-45 dni :D:D:D ale dopiero po pierwszej ciąży mi tak to się rozrególowało mam nadzieję że ta druga to unormuje :) a zajść zaszłam tylko nam to trochę czasu zajęło (1,5 lat) activee jeśli to jest prywatna przychodnia bez podpisanego kontraktu z nfz to pewnie będziesz płacić i już ktos pisał że to około 30zł za hormon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udało się chociaż nie ukrywam że już zaczynałam wątpić i chciałam iść po wspomagacze ale mówiliśmy sobie z meżem że skoro jedno się udało to i drugie się uda bez hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo specyficzne
Objawy masz specyficzne dla Zespołu Jajników Policystycznych. Miałaś USG jajników ostatnio robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halina

Moja córka miłam duże problemy z okresem, dostawała go co 2 lub 3 mś . Chodziłyśmy po różnych ginekologach ale leczyli ja tabletkami, nie stwierdzając do końca co może być przyczyna. Dopiero trafiłyśmy na dobrego specjalistę w placówce Prima Med w Krakowie przy ul. Cieszyńska 16 tam lekarz znalazł przyczynę i teraz zaczął leczenie. Możemy tego lekarza jak najbardziej polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×