Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trąbka i organki

Czy mozna zrobic jajecznice z grzybami?

Polecane posty

Gość trąbka i organki

bylam wczoraj na grzybach. Wiekszosc udalo mi sie zabrac podgrzybkow, ale mam tez kilka prawdziwkow. Te pierwsze wlasnie susze ale co do tych drugich chcialabym o cos zapytac. Chcialabym je do czegos uzyc, mam ich niewiele i sie tak zastanawiam czy mozna zrobic jajecznice z prawdziwkami??Np podsmaze je na patelni i wbije jajka>>Czy to bedzie zjadliwe??Albo ma ktos moze jakies inne ciekawe przepisy z prawdziwkami np na kolacje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajecznicę jak najbardziej można zrobić ze świeżych grzybów robię tylko zupę,więc nie znam innych przepisów,moja mama robiła grzyby w śmietanie,coś podobnego jak gulasz,tylko dużo mniej sosu,kto lubi grzyby to takie danie jest b.smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdziwki właśnie najbardziej nadają sie do suszenia, najładniej pachą! do jajecznicy to kurki najbardziej pasują, ale jak chcesz, to możesz zrobić z prawdziwkami poroj je w miarę drobno, dodaj masła i na patelnię, jak nie puszczą odpowiedniej ilości wody, to podlej trochę wodą, posol i popieprz, duż ze 20 minut, potem odparuj i dodaj jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trąbka i organki
a bedzie to dobre??Zadko kedy jadam grzyby, nie przepadam jakos specjalni i tym bardziej prawie nie gotuje z grzybami. Ale dzis mam ochote na ta jejecznice z prawdziwkami, mam ich 2 takie dosyc duze i z 10 mniejszych. Amoze z tych 10 mniejszych cos innego???jakis przepis mi ktos poda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z 10 mniejszych to może makaron? najpierw zrób tak,jak na jajecznicę,jak pisała Ewa,a później wlej śmietanę 30% i ten sos wlej na ugotowany makaron,posypać pietruszką jak grzyby się będą dusić,to można dodać liść laurowy i ziele ja z grzybów to dobrowolnie tylko jem uszka na wigilię,jak się "w gościach" coś grzybowego trafi to zjem,ale ogólnie nie przepadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trąbka i organki
chmmm. dobra mysl z tym makaronem. Dziekuje. a taki sos mozna zrobic tez z suszonych grzybow??A smietana nie moze byc 18%??Czy musi byc koniecznie 30%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może być 18 %
ja zawsze robię z 18% a nawet z 12 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mailer daemon
można np z rydzami mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można zrobić z suszonych,tylko suszone przed smażeniem czy gotowaniem trzeba parę godzin moczyć śmietana w sumie to jaka chcesz,ja głownie używam słodkiej 30% z kartonika,bo nie muszę jej rozprowadzać z mąką,jak wlewam do sosu,zupy,czy też spokojnie duszę rybę w śmietanie i też się z nią nic nie dzieje (nie warzy się) ale co kto lubi i jak dba o linię czy zdrowie to pewnie chudsza śmietana lepsza :-),kremówka jest dla mnie wygodniejsza w użyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała kobietkaaaaaa
jajecznica z grzybami jest pycha :-) jadłam ostatnio taką, po grzybobraniu :-) ja robię tak: smaże pokrojone grzyby, jak sie lekko juz przypiekają to dodaje troche cebuli i to wszystko smaze, az widze ze jest ładnie przysmażone to dodaje jajka i już :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trąbka i organki
pysznie...dziekuje wszystkim za przepisy. Na pewno skorzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego, co wiem najbezpieczniej jest robić jajecznice z grzybami leśnymi, gdy grzyby ugotujemy( wrzucamy na wrzątek (osolny i gotujemy ok 15 minut) potem odsączmy i z cebulka przyprawami, na to jajka, pycha!! JA jadłam z podgrzybkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze wszystkich grzybów najbardziej polecam KURKI. Podsmażamy kurki na patelni z drobno pokrojoną cebulka az cebulka sie zeszkli dodajemy jajka przyprawy....i gotowe POLECAM BO PYSZNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mailer daemon
jak rydze(rosną obecnie ale w b.czystych lasach) to obsmażone na maśle i z solą potem do podsmażonych jajka ;) może być też cebulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jedliście rybę z sosem grzybowym? Poezja! nie myślałam,że to może być taki dobry zestaw.W zasadzie powinien być sandacz,ale jadłam z panierowanym mintajem.A do sosu dużo koperku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Mniam ja uwielbiam grzyby i dania z nimi. Mieszkam prawie w lesie gdzie grzybów jest mnóstwo, niestety ja do lasu nie wejdę bo się boję a mężowi się nie chciało nazbierać i mam dupe a nie grzyby. W tamtym roku nabierał ich tyle, że nie wiedziałam co z nimi robić ale do obiadów, do jajecznicy i na święta się przydały :) Teraz to nie mam ani trochę :( Rosną jeszcze w ogóle czy już za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opieńki rosną ale one się bardziej na sos nadają bo do jajecznicy kurki albo rydze + cebulka mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×