Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość onaaaaaaaaaaaaaa

nauka szycia

Polecane posty

Gość onaaaaaaaaaaaaaa

poszukuje jakis ebookow-poradnikow do nauki krawiectwa, szycia na maszynie, ewentualnie jakis linkow przydatnych. pozdrawiam z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaaaa
Dziękuje, bardzo ciekawy i przydatny link;) Nie trafiłam na to forum wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaaaa
fajne wykroje ale do tego jeszcze długa droga ;) zaczynam od podstaw podstaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marancianki bazują na forum Osinek czy to w szyciu czy w drutach czy szydełkowaniu :)sama tam często jestem i w większości wzorów pochodzi od osinek lub z chińskiego forum ,ale ten drugi mam tylko zapisany z wzorami na druty i szydełko a że chińskiego nie rozumiem to nie wiem jak odczytać gdzie jest część z szyciem a szkoda bo pewnie niezłe perełki tam są :)ostatnio jak przeglądałam swetry to mi kopara opadła :D coś pięknego i co najważniejsze nie babcine z wyglądu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można sie przylaczyc
można sie przylaczyc? tez zaczynam przygode z maszyna, chcialabym sama cos zdzialać, zawsze to taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można sie przylaczyc
A może już możecie się czymś pochwalić? Teraz mam zamiar uszyć sobie tunikę jak czas pozwoli na razie najprostszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jedynie robię co chwila przróbki,typu.skracanie spodni,spódnic,sukienek itp.Uszyłam sobie 2spódnice,wszywałam lamówki do firan-woal,zasłon,a teraz myślę nad sukienką z tafty taką do kolan,wyjściową na jkąś impreze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu jest na chińskie http://www.6diy.com/thread.php?fid=59 :) dla mnie same kwadraty tam są :D ale jak się najedzie kursorem na temat czyt,ciąg kwadratów :D to widać co jest w temacie ,jakieś swetry ,czasem same wzory do wrabiania ,no ale perełki to są na 100 procent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można sie przylaczyc
ja uszyłam zwykła spódniczkę midi ale na gumce i sukieneczkę dla córci, ale wiadomo, rewelacji to nie ma, teraz właśnie tunikę-kimono chcę stworzyć , będę do was zaglądała dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaaaa
Witam ponownie ;) ciesze się, że topik się rozwinął ;) Nadziejo, nie wiem czy pamiętasz ale to Ty mi polecałaś swojego łucznika kornelie :) Pamiętasz?:) Wcześniej pytałam o maszyne do szycia godną polecenia ;) Teraz szukam różnych wskazówek w necie co do tego jak stworzyć coś fajnego :) Linki ode mnie, może komuś się przydadzą: http://www.superdomek.pl/teksty/szycie/ http://papavero.pl/wykroje-do-pobrania.html pod tym linkiem też wykroje do pobrania za free (wybiera się tam wersje jezykowa, jest tez polska ale nie wiem czy w kazdym) http://www.burdastyle.de/schnittmuster/easyfashion/#c574d89d97ab1cd44bea89abbdd9a698--0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A witam:)Tak pamiętam Cię:)I co,upatrzyłaś sobie jakąś maszynę?A może coś kupiłaś już?Zerknę zaraz na te linki co podałaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam taka książkę dla początkujących "proste i modne szycie"z Klubu Dla ciebie!Jest tam o maszynach,jak założyć nitkę do maszyny,o tkaninach jaki materiał,na jakie ubranie się nadaje,jak wszyć zamek,kieszeń,rękawy,dekolty,jest o ściegach,tabele rozmiarów itp.można coś się nauczyć z tej książki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można sie przylaczyc
nadzieja piękny ten wazon, ja niestety na razie nie mam miejsca na takie cuda, ale to nie znaczy że niemożna go zrobić :) i firany przepiękne, ja się jednak boję że nie zdołam uszyć niczego co by firanę przypominało :( pozatym mam starą maszynę bez overlock'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co z tego ,że nie masz ovelocka ?:) ja też nie miałam w starszej maszynie ,ale jak szyłam firanę z woalu to po prostu zakładałam materiał ,zaprasowałam i przeszyłam ,nic mi się nie spruło do dziś :) teraz dostałam w spadku maszynę po mamie i overlock jest :classic_cool: jak dobrze mieć mamę krawcową :classic_cool:hihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można sie przylaczyc
Czyżby topik umarł śmiercią naturalną? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w planach uszyć córce spódniczkę podobną do tej http://allegro.pl/trendy-spodniczka-jeansowa-bombka-r-116cm-primark-i1253759524.html ale bardziej wizytową czyli chyba skuszę się na czerń i do tego chciałbym zrobić lekko podwyższony stan i szelki . Muszę tylko wyczaić dobry materiał i niedrogi bo inaczej nie ma sensu przepłacać .Przydałby się do szkoły na apele i ogólnie fajnie wygląda ,może bym dodała białe stebnowania ,żeby zbyt ponuro nie wyglądała . Tylko najpierw muszę zasięgnąć rady matki no i jakiś wykrój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można sie przylaczyc
fajna ta spódniczka ja mogę się pochwalić sukieneczką dla córci :) ale na tym koniec :( jedyne co robiłam to skracanie, podwijanie, zwężanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to masz czym się chwalić0sukienka już jest na koncie :) ja kiedyś tylko ręczniki przeszywałam jak gdzieś puściły ,potem spodnie męża robocze jak rozwalił na szwie ,ale jak już podarł na kolanie czy cuś to do matki leciałam i tak po malusiu do innych rzeczy się dochodziło :) kiedyś uszyłam poszewki na jaśki ,potem pościel dla syna bo dostałam materiał od mamy kupiony okazyjnie gdzieś na hurtowni :) ja się uczę szyć to co jest mi potrzebne :) nie szyję marynarek bo nie chodzę w nich ani spódnic sobie nie szyję bo tez nie chodzę ,ale za to córce uszyłam kilka spódniczek ,chociaż na początku podglądałam jak matka to robi ,czasem się poradziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można sie przylaczyc
to super ze mialas sie kogo poradzic, ta sukienka rewelacja nie jest w sumie szyta "na oko" moja babcia jest krawcowa ale niestety juz nie szyje bo zdrowie jej nie pozwala :( wiek tez ma ponad 70 lat... wlasnie poddalas mi pomysł aby pomyśleć o pościeli dla dzieciaków bo gotowe strasznie drogie są, tylko ja oczywiscie bede mieć problem z wyliczeniem ile materialy potrzeba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×