Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość węża skóra

Swędząca wysypka w ciąży

Polecane posty

Gość węża skóra

Mamusie poradźcie. Coś dziwnego mi się porobiło. Zaczęłam 2 trymestr. Na udach, pod kolanami pojawiła mi się swędząca wysypka. Drapie się jak oszalała. Najbardziej swędzi wieczorem. Nie wiem dlaczego. W nocy pościel mam zakrwawioną bo tak się drapię. To nie są krosty tylko taka jakby skóra jaszczurki, takie wstrętne chropowate różowe plamy. Swędzi mnie całe ciało- głownie ręce i nogi, ale tylko na udach i pod kolanami mam to coś. Czytałam o cholestazie i się wszystko zgadza, prócz tej dziwacznej wysypki. Wizyta dopiero za 3 dni. Poradźcie jak sobie ulżyć ? Żadne balsamy, oliwki, maści nagietkowe nie pomagają, a wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
to na pewno zatrucie ciazowe. choleostaza. nie ozesz isc szybciej do lekarza? zglos sie koniecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
przy cholestazie czesto jest wlasnie wysypka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajania
Ja miałam tak samo tylko w 3 trymestrze.To okropne uczucie.Faktycznie może być przyczyną cholestazy, chociaż nie musi.W moim przypadku było to oznaka przeciążenia wątroby.Poprzedniczki jednak się mylą pisząc o zatruciu ciążowym, bo to dwie różne sprawy-zatrucie ciążowe związane jest z nadciśnieniem,obrzękami,białkomoczem itd. a cholestaza jest chorobą wątroby wywołaną ciążą,która póżniej mija.Musisz koniecznie zgłosić się dolekarza, bo cholestaza jest grożna dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość węża skórka
Dziękuje Wam. Do lekarza idę w piątek. Zatrucie ciążowe to gestoza i to zupełnie co innego, a o cholestazie, która jest związana z problemami z wątrobą (co u mnie jest możliwe bo niestety miałam ją w kiepskiej formie kilka lat temu i groził mi przeszczep, ale się na szczęście zregenerowała sama po leczeniu) sporo czytałam i nigdzie nie znalazłam wzmianki o wysypce. Postaram się wam wstawić fotkę jak to wygląda. Bo ja jak na to patrzę to jestem przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
To może być zwykła alergia, ale każ sobie sprawdzić poziom enzymów wątrobowych, bo swędzenie może wskazywać na cholestazę, a tego lekceważyć nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka w ciąży
miałam ten sam problem ale także w 3 trymestrze w pierwszej ciąży. swędzenie okropne, trwało to może ze dwa tygodnie a potem minęło(ze 2-3 tygodnie przed porodem), proponuje ci do wizyty zrobić badania- próby wątrobowe(aspat,alat i bilirubinę) i z wynikami do lekarza. niema co czekać aż lekarz da skierowanie. u mnie te badania wyszły dobrze, morfologia także wporządku i do końca nie znałam przyczyny tej dolegliwości. lekarz stwierdził że to przez wodę która zatrzymuje się w organizmie. jestem teraz w drugiej ciąży i mam nadzieję że to mnie nie spotka tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość węża skórka
Problem w tym, ze też to miałam w poprzedniej ciąży i też w 3 trymestrze i wszystkie badania wyszły mi dobrze i po porodzie jak ręką odjął zniknęło. A teraz pojawiło się tak wcześnie. Tyle ciąży jeszcze przede mną i nie wiem jak ja to wytrzymam. Potworne swędzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metisa
Czesc, moj problem zauwazylam wlasciwie tydzien temu, a mianowicie swedzaca wysypke biale plamy i czerwone pod piersiami i od wewnetrznej strony nog w poblizu kolan, strasznie swedzi. bylam dzis u lekarza powiedzial ze to dopiero poczatek i nie ma co sie martwic. Ale jak mozna sie nie martwic skoro to tak swedzi i dzis jest duzo wieksze niz wczoraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena....456
Witam, mam nadzieje że jeszcze piszecie na tym forum, od okolo tygodnia mam wysypke, napoczatku myslalm ze to uczulenie na krem na rozstepy, bo wysypka zaczela sie na piersiach. zaczelam pic wapno, ale nic mi sie nie poprawilo.wysypka potem przeszla na brzuch,plecy, rece i juz widze za mam nowe na udach,wysypka to takie kropki, male placuszki ,biale,lub czerwone ktore sie zlewaja juz na piersiach i zrobily mi sie takie czerwone spore placki. niewim co to jest napoczatku w zeszłym tygodniu internisat stwierdzil ze to uczulenie na truskaki albo inne owoce, czy warzywa które pojawiły sie w sezonie, z tym że to wcale nie schodzi....wrecz sie rozprzestrznia, mam ostude na czole ktora mi sie pojawila tuz przed ciaza, przed wysypka bylam tez przeziebiona, mialam male zimno na twarzy, a potem ta wysypka.....a jestem dopiero co na poczatku 4miesiaca ciaz-13 tydzien.... moze Wy macie jakąs koncepcje co maze mi byc w srode ide do ginekologa....ale to troche swedzi szczegolnie gdy sie spoce...lub przy bliskim kontakcie z ubaniem...np, stanikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak mialam. Po wykluczeniu cholestazy zostalo mi sie z.tym pogodzic. Pojawilo mi sie wlasnie w tym okresie co tobie,moze z.tydz pozniej,trwalo kilka tyg,przeszlo z 34tyg p usg polowkowym i no koniec znow sie pojawila. U mnie bylo to uczulenie na zel do usg,ale wysyoka byla i na piersiach i udach. Jak juz lezalam na koncwce na patologii wygojona to od codziennego monitorowania tetna i usg znow zaczynalo mi sie to robic. Moze masz na cos alergie,w ciazy wiele paskudstw wylazi,skora jest wrazliwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomyslama ze napisze tu cos ode siebie bo moze pomoze to innym ja walcze z wysybka a raczej malymi krostkami od 30 tyg ciazy z przerwami ale w 35 tyg po swietach bozegonarodzenia bardzo mnie wysypalo na rekach dekoldzie,szyi,pod pachami malo przyjemne. Lekarz nie wie czemu czekam na wyniki w zwiazku z choestaza mialam je robione wczesniej byly podwyzszone nieco potem spadly ale nie bylo powodu aby brac jakies leki. Moze jestem uczulona na mleko moze na mandarynki. Ten stan juz sie utrzymuje 10 dni ale male krostki sie wysuszyly ale teraz swedzi mnie od czasu do czasu i kroski sa nie co wieksze. Mi pomaga zel aloesowy czasem tez masc z cynkiem moze nie na dlugo ale daje wyrazna ulge. Biore tez kapiel 10 min w letniej wodzie w platkach owsianych i dodaje ok 2 lyzek sody do wody chyba to soda najbardziej pomaga opanowac problem. Staram sie tez nie przegrzewac ciala. Biore witamine C bo to oczyszcza watrobe pije tez napoj z w witaminami B, C , magnezem. Na anglojezycznych stronach mozna znlezdz cos co nazywa sie PUPP link do strony jednej dizwczyny ktora dosc szczegolowo opisala co stosowala w przypadku wysypkihttp://www.naomikritzer.com/motherhood/PUPPP.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ach i zapomnialabym znlazlam tez filmik na youtube jak ktos zachwalal to mydlo nie wiem czy jest dostepne w Polsce "Grandpa's Pine Tar Soap" podobno pomaga przy atopowej swedzacej skorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam wczoraj 39 tydzień ciąży i to samo- wysypka niemiłosiernie swędząca. Położna mówiła, że to hormony, ja sama wyczytałam to samo. dodatkowo że może zacząć się taka wysypka już w 34 tygodniu ciąży i nie jest szkodliwa ani dla dziecka ani dla matki. Ale oczywiście lepiej porobić wyniki i być spokojnym:) U mnie położna poleciła na swędzenie skóry żel z mentolem, myślę że w Polsce też jest coś takiego dostępne, ja mieszkam w Holandii i dostępne jest to w drogeriach. Ważne jest to, że żel ten daje uczucie chłodzenia i przynosi ulgę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwszy raz slyszę aby przy cholestazie byla wysypka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I wygrzebałaś wątek sprzed lat, żeby się podzielić tą światłą myślą...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kwestię wysypki w ciąży, to może być wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Pokrzywka ciążowa, Świerzbiączka ciążowa, Grudkowe zapalenie skóry a może po prostu jakieś zwykłe uczulenie i nic poważniejszego

Bowiem wysypka w ciąży są w większości przypadków spowodowana burzą hormonów, która ma bardzo duży wpływ na cały organizm, w tym także na skórę. Tutaj możesz dużo więcej dowiedzieć się na ten temat: https://www.poradniowo.pl/ciaza-dziecko/wysypka-w-ciazy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×