Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mila10025

Czy pieniądze wyegzekwowane od komornika

Polecane posty

przez dwa miesiące w niepełnej kwocie a pobieranie równocześnie zaliczki alimentacyjnej z Funduszu jest zgodne z prawem i czy tak można czy zaliczka będzie do zwrotu? Proszę o sensowe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komornik na zaświadczeniu ujmie wyegzekwowaną kwotę należności od dłużnika jaką przekazał Tobie (będziesz ją musiała po prostu ująć w załączniku do wniosku o fundusz). niezgodne z prawem jest jedynie pobieranie alimentów z rąk dłużnika przy jednoczesnym pobieraniu funduszu z MOPRu. kiedy komornik przekazał Ci te wpłaty i jak dawno to było? nic więcej nie ściągnął z dłużnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwa miesiące po 216 zł a przyznane mam 600 ale max z funduszu można otrzymać500 więc i tak bardzo dobrze że tyle. Czerwiec i lipiec chyba w tym roku, tylko teraz jest nowy okres zasiłkowy i nie wiem jakby to wyglądało właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, że w zeszłym roku egzekucja należności była całkowicie bezskuteczna? idziesz do komornika i prosić o zaświadczenie za cały zeszły rok i zaświadczenie o bezskuteczności za dwa ostatnie miesiące. plus skarbówka 2009. i składasz normalnie wniosek. do wniosku dołączasz tylko oświadczenie, że komornik ściągnął w czerwcu i lipcu od dłużnika po 216 zł (poszukaj przekazów od komornika, trzeba będzie zrobić xero do wniosku) i były to jedyne kwoty wyegzekwowane od dłużnika w 2010 r. zakręć się już teraz bo potem będą kolejki w MOPRze, a został raptem miesiąc na złożenie wniosku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli nie będę musiała nic zwracać tak? zaliczka przysługuje mi normalnie? czy w przyszłości gdybym dostała od komornika jakieś wyegzekwowane pieniądze od dłużnika to nie liczy się to do dochodu ani do tej zaliczki z funduszu? nie były by one świadczeniami nienależnie pobranymi itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za rok 2008 była bezskuteczna i komornik mi nic nie przysłał, w tym roku inaczej, tak jak pisałam 2 mce po 216 zł i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nienależnie pobrane świadczenia słonko to tylko wtedy kiedy brałabyś pieniądze bezpośrednio od dłużnika i z FA. komornika już w to nie mieszajmy. ;) o jakim 2008 r. Ty piszesz? to był stary okres. teraz normalnie występujesz do komornika o dwa zaświadczenia - bezskuteczność za dwa ostatnie miesiące i stan egzekucji, ale za rok 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moglas pobierac alimentow z funduszu i od komornika za dwa miesiace beda nienaleznie pobrane swiadczenia z funduszu alimentacyjnego powinnas te pieniadze , ktore przekazal ci komornik zwrocic jemu dogadaj sie w MOPS-ie i z komornikiem, zeby uniknac placenia odsetek itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×