Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość male a cieszy

Cywilny, a po nim przyjęcie na 14 osób. Jak zorganizować?

Polecane posty

Gość male a cieszy

Witam, Planuję właśnie swój ślub (litopad/grudzien). Nie ustaliłam jeszcze daty w USC bo najpierw chciałabym ogarnąć sprawy organizacyjne - przyjęcie, sukienka, obrączki itd. Mam kilka pytań, może ktoś z Was podzieli się swoim doświadczeniem lub pomysłami. USC: załatwiamy i jedziemy do restauracji czy jakis szampan na miejscu (słyszałam o takich praktykach), to bedzie w listopadzie - mam sukienke bez ramion - moge rozebrac zakiet? Przyjęcie: gdzie? restauracja, karczma? jakie menu? Mamy małe dziecko wiec nie ma mowy o zabawie do pozna. Syna ma 1,5 roku wiec chcialabym go polozyc spac ok 21. Nie mam go z kim zostawic wiec będzie z nami. Jak urozmaicic takie przyjecie? Muzyka? Myslałam o jakims skeczu odegranym z mężem :) Prezent/kwiaty z podziekowaniami dla rodzicow? U nas koszty wygladaja mniej wiecej tak: 1400 zł obraczki 1200 sukienka przyjecie (ok 1500 ?) 600zl garnitur 80 zł formalnosci w urzedzie 200 zl hotel dla 1 osoby 100 zl jakies kwiety/prezent dla rodzicow Ile kosztowaly Wasze przyjecia? A zaproszenia? Panienskie? Bukiet? ... niby maly slub a ja juz jestem zmeczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieto! strasznie dużo pytań tu zadałaś... Pytasz w jakim miejscu urządzić przyjęcie. To zależy tylko i wyłącznie od waszego gustu. Jedni wolą karczme, a inni wytworne wnętrza jakiegoś pałącyku, czy restauracji. To Wy sami musicie wiedziec co chcecie. Jedna moja rada - jeśli rzeczywiście nie chcecie do późna celebrować (małe dziecko) to odpowiednio wcześnie musi odbyć się ceremonia w urzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość male a cieszy
Tyle pytań bo nagle okazało sie ze to nie taka prosta sprawa :) Liczy sie dla mnie dopasowanie miejsca do rodzaju uroczystosci. Nie wiem czy przy takiej ilosci osob, bliskich organizowanie tego w wytwornej restauracji nie nada temu zbyt sztywnych ram... to nasi najblizsi wiec wolalabym zeby czuli sie swobodnie. Odpowiednio wczesniej tzn po prostu przed obiadem? Ok 13.00? Moze ktos organizowal takie wesele i po prostu opowie jak to u niego wygladalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutti
Zgadzam sie z poprzedniczka aby polozyc dziecko spac o 21 to music naprawde wczesnie wziasc slub w USC, by poprostu poczuc ze mieliscie te przyjeciea nie tylko zjesc dwu daniowy obiad wypic szampana i po sprawie pamietaj jedno slub to jedno z najpiekniejszych przezyc w zyciu kobiety ... Wracajac do Twoich pytan : 1.robicie male przyjecie wiec wytarczy mala restauracja z odpowiednim klimatem. 2.Oczywiscie ze po uroczystosci goscie powinni wzniesc tosast lampka szampna w urzedzie.( U mnie szampana funduje urzad) 3.Czy zdjac zakiet wszystko zalezy od pogody, temeratury jezeli bedzie zimno to radzilabym nie zdejmowac by nie trzesc sie z zimna :) 4.Menu kazda restauracja ma swoje propzycje ale przy tak mlej ilosci gosci dobrym rozwiazaniem bedzie stol szwedzki i dwa dania glowne ze wzgledu na krotki czas. 5.Muzyka skecz w wykonaniu Twoim i Twojego meza moze byc zabawny al czy napewno odpowiedni do uroczystosci ,jezeli nie chcecie wydawac pieniedzy na orkiestre to fajnym rozwiazaniem jest pogadanie z mlodszym kuzynem ktory chodzi na imprezy by zaja sie muzyka zorganizowal plyty podpytal sie rodzicow ,dziadkow jakie lubia utwory i puszczal je na waszym weselu by kazdy znalazl swoj klimat. U mnie wesele kosztowalo 20tys ale my robilismy dosc duze wesele na prawie 80 osobw palacyku w Wasowie gdzie kosz za osobe wacha sie od 200 pln my wybralismy opcje za 250pln za osobe. do tego doszly koszty noclegu 150pln za osobe samochod 3tys orkietra 5tys do przyjecia jeszcze koszt alkoholu i tortu .wiec nie bylo tego malo ale co za wspomnienia bylo warto:) Zaproszen jet naprawde duzy wybor tylko powinnas juz po malu je dostarczac gosciom by mieli czas sie przygotowac. Wieczor panienski zrob sobie ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślub bierzecie w listopadzie/ grudniu, więc szybko robi się ciemno, radziłabym wcześniej zorganizować przyjęcie np. ślub o 13-14. Rozumiem, że macie małe dziecko, ale nie wierzę, że nie moglibyście zorganizować dla niego opieki. Chyba że faktycznie chcecie siedzieć do 21, to ok:-) Radziłabym zaklepać datę w urzędzie (skrócone odpisy aktu urodzenia, dowody osobiste i opłata skarbowa- 84 zł), bo grudzień, to dość popularny miesiąc, a datę należy zarezerwować najpóźniej 31 dni przed uroczystością. co do pytań: - u nas szampan i toast był w USC, w restauracji szampana już nie było - ja ani w USC ani w restauracji nie miałam żadnego żakietu, bolerka - co do restauracji, to już od was zależy, tak samo sprawa ma się z menu, wiadomo: I danie, II danie, deser, tort i kolacja, ale co to będzie, to zależy od restauracji i waszego gustu - my podziękowań dla rodziców nie mieliśmy, ale jak najbardziej możesz je mieć - co do muzyki: my mieliśmy muzykę z wieży i kto miał ochotę mógł potańczyć (miejsce było) Zaproszenia i bukiet, to kwestia gustu, bo jedne wolą bukiet z kalii, a drugie z róź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara przemądrzała
Moja córka brała w sierpniu slub cywilny. Jedyny termin jaki udalo im się znaleźć, a który uwzględniał ich napiety grafik :) to godz. 9.20. rano. W związku z tym nie widzieliśmy sensu ws zapraszaniu gosci do restauracji, ale zrobiliśmy przyjecie w kawiarni. Tej samej, w której byli na pierwszej randce:) Gosci było kilkanascioro. Na początku szampan i toasty. Potem kazdy zamawial, na co miał ochotę. Posiedzieliśmy ze dwie godziny. Atmosfera była fajna. Nowożeńcy zostali uraczeni specjalnie dla nich przygotowanym deserem (gratis), jako że byli stałymi bywalcami lokalu. Aha: kawiarnia w tym czasie była zarezerwowana tylko dla nas - bez dodatkowych opłat za tę uprzejmość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×