Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość MarzenieMoje

CHCE OTWORZYĆ MAŁĄ KAWIARNIE

Polecane posty

Gość MarzenieMoje

Witam,moim marzeniem jest otworzenie małej klimatycznej kawiarni z pyszną kawą herbata gorącą czekoladą wypiekami "babci" i ewentualnie przekąskami...prosze o rady i odpowiedzi: *Jaki wkład muszę mieć na mała kawiarnie?(nie będe nikogo zatrudniala) Będe wdzięczna za pomoc i odpowiedzi i rady....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenieMoje
Czy ktoś mi pomoże?bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty_brzydulka
też zawsze marzyło mi się coś takiego... kiedyś pojechalismy z mężem na wakacje do mikołajek i tam byla taka przytulna kawiarenka z pyszną kawą i ciastami wypiekanymi na zapleczu kawiarni, jadło się te pyszne ciasta takimi stylowymi widelczykami wtle leciala wspaniała, uspokajająca muzyka ... hmmm naprawdę cudownie tam było... wina tez mieli bardzo dobre... kiedy wrócilismy zapragnęłam otworzyć cos takiego u nas w miescie... jednak po przemysleniu wielu spraw doszłam do wniosku, że u nas by to nie wypaliło w małych miasteczkach ludzie raczej mało zarabiają żyją skromnie... kiedy pomyślą ze mają placić minimum 4 zł za kawe wolą wypić ją sobie w domu.... a małolaty wolą iśc na pizze czy kebaba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMateusz
Chętnie pomogę w otwarciu kawiarni, podsunę pomysł wyślę projekt. Kontakt: mateusz.serwatka94@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Interes123
Otwierałam kawiarnię rok temu. Bardzo dobrze funkcjonuję. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem :) Tutaj mogę teraz podesłać artykuł, w którym znajduje się bardzo dużo przydatnych porad jak zacząć taki interes. http://orana.pl/jak-otworzyc-kawiarnie-przydatne-informacje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rada dla osób, które chcą otworzyć coś własnego. Jeśli decyduje się na lokal gastronomiczny, to mając do wyboru kasę fiskalną a system POS zawsze stawiajcie na POS. To rozwiązanie jest niezwykle ułatwia pracę. Poczytajcie sobie na ten temat tu: http://gastro.pl/kontakt/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z gościem, jeśli chodzi o system POS. Ja na początku pracowałam z samą kasą fiskalną i nie potrafiłam tego wszystkiego ogarnąć. Teraz mam POS, który działa na tablecie i jestem zachwycona, bo wszystko za mnie liczy. Ja nie jestem tak dobra w te klocki :) Wiem, że ten system działa też w przeglądarce, bo na początku nie miałam tabletu i używałam laptopa. Przez pół miesiąca w ogóle testowałam go za darmo, a później płaci się tylko abonamenty miesięczne za korzystanie. Wszystkim polecam, to jest ich strona https://joinposter.com/pl bardzo pomocni są i doradzają, jak macie jakieś pytania, to kontaktowałabym się z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli prowadzisz własną kawiarnię niezależnie od tego czy jest mała czy większa przyda się porządny i sprawdzony sprzęt od Winterhalter. Te zmywarki są idealne do gastronomi, możesz w nich zmywać każdy rodzaj naczyń i są ekologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inters123 czy mogę jakis kontakt do ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam Ci herbate teekanne, ja mam w swojej kawiarence. wszystkim smakuje a cena tez nie jest za wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko41
Nie da się odpowiedzieć na pytanie, ile trzeba mieć pieniędzy na założenie kawiarni, nie mając więcej danych. Zależy to od profilu działalności, lokalizacji i wielu innych czynników. Najlepiej skorzystać z konsultacji doradcy biznesowego i przygotować solidny biznesplan. Planując zakupy warto wziąć pod uwagę możliwość zakupów sprzętu na aukcjach poleasingowych typu EFL, PKO itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pasacik1422
Mając małą kawiarnię może Ci być ciężko rozwinąć biznes. Warto współpracować ze znanymi kawiarniami na zasadzie franczyzy, dzięki czemu nie musisz się martwić o dostawy i profit. Marka ta sama robi pieniądz, jedynie wówczas należy płacić firmie za działanie w imieniu tej firmy. Tutaj więcej na ten temat: https://www.iprosolution.pl/jak-zalozyc-agencje-interaktywna-na-skroty/. Myślę, że warto to mieć na uwadze. Tak czy inaczej- powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również jestem właścicielką małej kawiarni i z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że klienci bardzo chwalą herbaty Teekanne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANikaa90
Ja do teekanne kiedyś nie byłam przekonana, ale jakoś się przekonałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kagga8
Za mało danych, żeby przeprowadzić jakąkolwiek (nawet bardzo orientacyjną) symulację kosztową. Pierwsza sprawa: czy masz do dyspozycji swój lokal czy musisz wynająć/kupić? Jakie to koszty w Twoim mieście (wiosce?) i czy masz szanse na jakieś preferencyjne warunki zakupu bądź najmu? Trzeba zrobić biznesplan z określeniem mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń. Na wstępie warto znaleźć dobrych dostawców surowców. Zaplanować dobrze plan reklamy. Sprzęt warto kupić poleasingowy np. na EFL - to możliwość nabycia dobrych jakościowo urządzeń za rozsądna cenę. To dotyczy zarówno sprzętów typowo gastronomicznych jak i np. sprzętu IT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia

Ooooj jak ja bardzo bym chciała założyć kawiarenkę. Taką klimatyczną, przytulną. Z ciastem wypiekanym na miejscu.. albo u mnie w domu hihi bo to bym właśnie robiła :) piekła i piekła :P 

Z kawą, herbatą, czekoladą .. ehhh.. nie mam odwagi :( Jestem chyba jeszcze za młoda.. 22...

joannaa08@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witek

Hejka :) 

Widzę, że bardzo dużo pytań i niewiadomych macie, ostatnio trafiłem na świetną firmę - Falkowski-edu.pl, która uczy indywidualnie wszystkiego jak stworzyć własną kawiarnie :) Uczą na prawdę wszystkiego, ktoś kto kompletnie nie zna się na tym po kursie będzie specjalistą, tylko sprawdźcie co piszą oni w reklamie:

"- Jak otrzymać dofinansowanie lub najlepszą ofertę pożyczkową na stworzenie firmy

- Przedstawimy Ci jaką formę działalności wybrać i jak ją założyć

- Dowiesz się wszystkiego na temat wyboru lokalu, przepisów prawnych i tego czego oczekuje sanepid

- Poruszamy tematy o negocjacjach, marketingu i współpracy z różnymi firmami, dostawcami i instytucjami

- Przedstawimy Ci wszystkie wymagane produkty, jakie są potrzebne w kawiarni od samych sztućców, porcelany aż po sprzęt m.in. Ekspres do kawy, młynek

- Podpowiemy Ci jakie wybrać powyższe sprzęty i podamy ich cenę

- Wgłębimy się w temat pracowników w firmie

- Poznasz jakie są koszta w kawiarni i ile będziesz zarabiać

- Pomożemy Ci w ustaleniu wstępnego menu

- I dowiesz się, jak niskim kapitałem stworzyć kawiarnię nie tracąc przy tym na jakości!

- Dodamy, że kursy są indywidualne, dlatego podchodzimy do każdego kursanta wyjątkowo"

 

A to tylko kilka tematów jakie będą poruszone na szkoleniu. Pełna oferta znajduje się pod adresem: https://www.falkowski-edu.pl/

 

Sądzisz, że to koniec?

Nic z tego! Po kursie zostanie wręczony Ci certyfikat ukończenia kursu oraz do pierwszego dnia otwarcia jesteśmy do Waszej dyspozycji, będziemy z Wami na każdym etapie budowania Waszej wymarzonej kawiarni!"

 

Serdecznie polecam każdemu, kto chciałby stworzyć swoją własną kawiarnię! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie polecam Firmę falkowski-edu! Robią na prawdę świetne kursy i wyczerpują kompletnie temat założenia kawiarni :). Dzięki temu co jest na kursie można na prawdę o wiele szybciej i taniej stworzyć biznes, na prawdę super! 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama się do tego przymierzam. Jakie kawy najlepiej będzie serwować? Jakie rodzaje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×