Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasia2327

Testy alergiczne z krwi-czy są wiarygodne ?

Polecane posty

Zdecydowałam się tu napisać,bo nie wiem już co mam o tym myśleć,może ktoś będzie umiał coś doradzić będę wdzięczna za każdą pomoc. Zrobiłam testy,gdyż nie umiałam dojść do tego po czym wysypuje córkę,ma 4 miesiące i karmię ja piersią. Jednak z testów wynika,że nie jest na nic uczulona. A pan magister zapewniał mnie,że skaza białkowa też jest wykluczona,więc kupiłam mleko modyfikowane i dałam dziś małej na spróbowanie,po godzinie strasznie ją wysypało,teraz ma cała buźkę w czerwonych plamach. Chciałabym jakoś udowodnić,że źle zrobili te testy i spróbować odzyskać kasę,nie wspominając już o tym,że takimi pomyłkami narażają zdrowie badających. Ma ktoś może jakąś radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bo wiesz
Zrobiłas testy za wcześnie.Test jest wiarygodny kiedy dziecko kończy mniej więcej 2,5 roku, a najlepiej żeby było starsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bo wiesz
musisz obserwować i nie dawać dziecku tego, co je uczula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim je zrobiłam to podawałam wiek dziecka,nikt nic nie powiedział. Moje wątpliwości co do tych testów,wzbudził też wynik synka,gdyż nie wspomniałam wcześniej,ale jednocześnie robiłam obojgu dzieciom. Synek ma 4 lata i jemu też wszystkie wyszły negatywnie oprócz traw,a rok wcześniej miał robione testy skórne i na nich wyszło,że jest uczulony miedzy innymi na kusz,pleśnie i orzeszki. Sama,już nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staram się obserwować,ale jak do tej pory to można by sadzić,że wysypuje ją niemal po wszystkim,naprawdę uważam co jem a ona wiecznie jest wysypana. Tyle tylko,że czasami trochę,a nieraz bardzo. Wychodzi na to,że nic nie mogę jeść,córcia od urodzenia ma wiecznie wysypaną buźkę. Bardzo mnie to martwi,bo ma już ranki na policzkach. Co troszkę podleczę maściami,to wraca na nowo. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paratakann23
pewnie sie cieszysz ze corka wamsie trafila tym razem a nie kolejny syn, przynznja sie ze pragnelas corki w kolejnej ciazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ogromnie się cieszę,to fakt,że chciałam córcie,ale najbardziej cieszę się z tego,że prócz tej alergii jet cała i zdrowa. Bo to była moja trzecia ciąża,drugą poroniłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj przejść na dietę dla ludzi ze skazą białkową+ bez glutenu, jeśli karmisz piersią, jeśli sztucznym mlekiem idź do pediatry, niech Ci da mleko dla alergików np. bebilon pepti, jeśli będzie miała dalej uczulenie, nie zrażaj się - proś o inne mleko dla alergików. Moja córcia miała robione testy z krwi na mleko krowie - wyniki wyszły w normie, mimo iż ma silną reakcję na laktozę ( czerwone plamy na skórze, czerwwone okręgi lub podkówki w zgięciach rąk, nóżek - nie musze mówić, że bardzo swędzące.. córcia rozdrapuje się do krwi). P.S. Pielęgniarka w szpitalu mi powiedziała, że typowym objawem uczulenia na laktozę jest wysypka/ czerwone plamy na buzi i we włosach- tak jak u twojej pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robilam takie testy z krwi i wyszlo wszystko wiarygodnie, takze no nie wiem, chyba zalezy po prostu, ja robilam w tej poradni www.alergolog.lublin.pl/badania-diagnostyczne.html i od razu byl ustalony plan leczenia, takze spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiarygodne i to bardzo... ja robie testy zazwyczaj www.alergomed.com.pl i zawsze wychodza wiarygodnie... polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi lekarka powiedziała, żeby testami z krwi sobie nawet tyłka nie zawracać, bo nic nie wychodzi, a najbardziej wiarygodne są skórne. A Twoja córcia pewnie nie tyle jest uczulona na sam produkt, co na to co się w nim znajduje. Im więcej chemii tym mocniej ona reaguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Testy alergiczne skórne też mogą być dokładne, ja dowiedziałam się że mam alergie na mleko i faktycznie i skora i nieżyt nosa to już dla mnie przeszłość:) Polecam testy alergiczne w Art Clinic w Poznaniu, zdecydowanie specjaliści, doradzaja co nalezy wziasc pod uwagę przy badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonywałam test podstawowy w klinice BioTerapii w Białymstoku. W wynikach otrzymałem informacje o uczuleniach m.in na zboża, sierść, mięsa i ryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×