Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mhmm.. taka jedna.

PILNA SPRAWA. ktoś pomoże ?

Polecane posty

Gość Mhmm.. taka jedna.

Witam ! Może zacznę od tego, że przez 8lat dostawałam rentę rodzinną po zmarłej mamie, jednak gdy trafiłam do Domu Dziecka renta została wstrzymana. Teraz gdy wyszłam z placówki staram się o wznowienie, gdyż dalej się uczę, a nie pracuję. Złożyłam wszystkie papiery, czekam na odpowiedź z ZUSu. Wiecie może ile mają czasu ? Nie mam również ojca - zmarł kilka miesięcy temu.. z tego co wiem do renty rodzinnej należy mi się dodatek sieroty zupełnej, ale czy na pewno? każda "sierota" dostaje taki dodatek do renty ?? Z góry dziękuję za odp. i pomoc. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgnfgxnx
jesli tylko zlozylas wszystkie potzrebne dokumenty rente powinni przyznac, dodatek dla sieroty zupelnej nalezy sie kazdej sierocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mhmm.. taka jedna.
dziękuję 🌻 martwię się tylko, że to tak długo trwa. prawie miesiąc już. a mam ostatnie pieniądze, na dodatek pożyczone..mieszkam sama, wynajmuje kawalerkę (od znajomych) a nie zapłaciłam jeszcze za wrzesień.. nie mam z czego :O. myślałam żeby pracować na czarno. zawsze jakiś grosz by wpadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgnfgxnx
jesli rente ci przyznaja to dostaniesz pieniadze za czas od zlozenia wniosku z wyrownaniem. ale rzeczywiscie miesiac to dosc dlugo, najlepiej idz tam i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgnfgxnx
majac rente mozna leganie zarabiac, dopiero po przekroczeniu cos ok2tys/m-c czesc renty zabieraja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mhmm.. taka jedna.
dzwonilam w zeszlym tygodniu, powiedzieli, ze sprawa jest w toku :(. podobno ustawowo maja 30dni, a w sprawach szczegolnych 60 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mhmm.. taka jedna.
jestem jedyna osobą zgłoszoną do wypłacania renty rodzinnej (brat juz jej nie pobiera od kilku lat, pracuje) czy dostane najnizsza gwarantowana stawke, czy moze cos wiecej. ktos sie orientuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgnfgxnx
dostaniesz tyle ile bedzie wyliczone po osobie zmarlej. z tego co pamietam to jest 80% kwoty ktora bylaby emerytura w dniu smierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgnfgxnx
a zagwarantowane jest ok 600zl najnizszej renty, nawet jesli wyjdzie pozniej tej kowty to i tak dostaniesz te minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mhmm.. taka jedna.
z tego co wyczytalam na stronie zusu od tego roku minimalna kwota to 700 zł z groszami, a dodatek dla sieroty zupelnej to 340 zł z groszami.. to juz i tak by było dużo jak na nic nie robienie :O. także cieszylabym sie bardzo gdyby mi przyznali te rente :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgnfgxnx
zebym ja mogla dostawac taka rente moj ojciec musial zapieprzac przez 30 lat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mhmm..
moi rodzice zmarli dosc mlodo. gdy mama zmarla bylam mala.. chorowala. a ojciec zmarl na miazdzyce aort plucnej. lekarze nie wiedzieli co mu jest, a badania ? niby powaznych objawow niebylo.. eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara przemadrzała
jeśli byłaś przez kilka lat w Domu Dziecka, to należy ci się, po ukończeniu 18 lat i opuszczeniu placówki tzw. wyprawka. Do czasu ukończenia nauki ok. 490 zł miesięcznie. Niektóre powiaty pomagają też w opłatach za mieszkanie. po skończeniu nauki pomoc finansowa i pomoc rzeczowa, co daje kilka tysięcy złotych do ręki. W tej sprawie powinnas iść do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Wychowawcy pomagaja w załatwianiu tych spraw usamodzielnianym wychowankom, czy tobie nie ma kto pomóc? Dom Dziecka ma obowiązek pomagać (nie finansowo, ale np. doradzać, pomagać pisać pisma urzędowe) jeszcze przez trzy lata po opuszczeniu go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mhmm.. taka jedna.
wyprawka należy się po zakończeniu nauki, mimo że wyszłam już z placówki :( a PCPR mi nie pomoże bo mam rentę (mimo, że jest dopiero w trakcie wznawiania). wiem ze nalezy sie dofinansowanie za nauke od nich, ale jesli mam rente to juz nie :O. w DDz pomogli na ile umieli, ale nie do konca.. sama musialam sobie radzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara przemadrzała
W takim razie rzeczywiście pozostaje tylko czekać na rentę. W przypadku, który znam dziewczyna dostawała i rentę, i pomoc finansową na kontynuowanie nauki. No, ale tam zadaje się, do renty było uprawnione więcej osób, więc nie przekroczyła jakiegos tam progu finansowego. Choc wiele pewnie zalezy od tego, jak dany powiat podchodzi do kwestii pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mhmm.. taka jedna.
wlasnie ja mam taka sytuacje ze renta nie moze przekroczyc kwoty 940zł. a prawdopodobnie bedzie to wiecej.. wiec w PCPRze nawet wnisku kazali mi nie wypelniac.. ze nie warto. a podkresle ze od poczatku wrzesnia nie mam zadnych swoich pieniedzy, wiec teoretycznie gdyby nie zyczliwosc znajomych to z czego mialabym sie utrzymac ??? :O dyrektorka DDz byla zdania ze te dofinansowanie za kontynuowanie nauki chociaz za wrzesien powinnam dostac, dopoki pisko o przyznaniu renty nie przyjdzie.. ale w PCPRze stwierdzili ze tak nie moga bo wiedza ze ja takowa rente mam przyznana, ale nie jest wznowiona.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aklu
Ad ewent. Pomoc na nauke (jakiego rodzaju to szkola) podaj swoj adres mailowy na powyzszy adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aklu
Skontaktuj sie do jutra, do konca dnia. Potem moze byc za pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×