Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kafeterianka_03

Długie, gęste włosy i ciemieniucha

Polecane posty

Moja córeczka ma długie i gęste włosy i własnie zauważyłam że pojawiła jej się ciemieniucha. ZNÓW! Miała to jak była niemowlaczkiem i tradycyjna metoda czyli oliwka + szczoteczka nie działała. Musiałam delikatnie jej zeskrobywać paznokciem. Teraz też próbuję, ale to nie takie proste przy takich włosach. Macie jakiś sprawdzony sposób na to albo jakiś skuteczny preparat? Chodzi mi o coś co podziała na skórę głowy tak, żeby juz się to nie robiło bo mechaniczne usuwanie jest dla nas obydwu męczące i nieskuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggggggia
na ciemieniuche jest dobry srodek marki mustela. kupisz w duzej dobrze zaopatrzonej aptece albo super-pharmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggggggia
no i przede wszystkim zastanow sie co moze byc przyczyna nawrotu tej ciemieniuchy? u duzego dziecka (bo piszesz ze ma juz dlugie i geste wlosy) to juz nie ciemieniucha tylko moze to byc egzema. jesli to egzema dziecko moze miec alergie pokarmowa (na proteiny mleka krowiego na przyklad)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja urodzilam synka
u nas smarowalam kremem Epikrem na 1/2-1 godzine przed myciem a potem szampon Capasal - zeszlo wszystko bardzo ladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myślałam nad przyczyną i możliwe że to AZS bo miała stwierdzone jak miała roczek. Teraz ma ponad dwa lata i objawów praktycznie nie ma tylko ta główka. Nie wiem, może teraz po prostu przeżuciło się z rączek na skórę głowy. A ile kosztują te produkty, o których piszecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce Cie martwic, ale u mojej córki (też ma długie i bardzo gęste włosy) ciemieniucha wracała nawet do 2 roku życia i mimo używania Olejuszki (ze skarbu matki) nie radziłąm sobie z nią. Okazało sie ze przyczyną była skaza białkowa - alergia na białko krowie. Czy ma inne objawy? Wysypki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggggggia
no ja wlasnie tez obstawiam nietolerancje bialka mleka krowiego. wiesz co, zanim wydasz kase na srodek na ciemieniuche to ty pojdz lepiej do dabrego alergologa i zrob testy, bo szkoda kasy. mustela jest generalnie bardzo droga hiszpanska marka i po prostu szkoda pieniedzy wydawac na cos co moze nie pomoc, bo egzema to nie to samo co niemoeleca ciemieniucha. twoje dziecko ma ponad 2 lata to to juz na 100% nie jest cieniemiucha tylko egzema!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miała całą zimę suche placki na rękach, nogach. Lekarz stwierdził AZS. Długo szukalismy przyczyny i wiem, że na kakao tak reagowała. Na mleko raczej nie. Ale od paru miesięcy był spokój więc nie wiem czy to kolejny "rzut" AZS czy po prostu jakas nadprodukcja łoju. Dodam, że wcześniej skóra ją swędziała i się drapała, a teraz po główce się nie drapie, więc ona chyba nawet tego nie odczuwa. Ale moim głównym problemem jest to, jak te cholerne łuski powyciągań z takich długich i gęstych włosów. Używał ktoś szamponu Mustela? Czytam na necie, ze po nim czesto ten problem znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggggggia
i nie wolno jej zdrapywac bo zostawiasz dziecku szczypiace rany! egzema schodzi samoczynnie w kilka tygodni po zupelnej eliminacji alergenu z diety dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A doczytałam, że ktoś już używał. Na testy jest jeszcze za wcześnie. Każdy mówi, że dopiero po 3 r.ż., ale też słyszę dużo opini, że nie zawsze dają odpowiedź na to co może być przyczyną alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My aż zaliczyłyśmy dermatologa bo mała miała straszną ciemieniuchę . Kazała myć mydełkiem Oilan i wcierać balsam a później dopiero oddrapywać i dalej balsam . Powiedziała , że oliwka powoduje jeszcze większą ciemieniuche bo zatyka kanały łojowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggggggia
azs to jest odmiana egzemy i jest wynikiem reakcji na alergen w pozywieniu (mleku, orzechach, serach, drozdzach, soji, pomidorach, pszenicy, kukurydzy i kilku innych) oraz kurz, dym papierosowy i siersc zwierzeca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggggggggia
no ciemieniucha to wystepuje u noworodkow i niemowlat do 3 miesiaca. pozniej to juz tylko lupiez albo egzema. nie ma innej opcji. idz do alergologa. a testy robi sie nawet 6 miesiecznym dzieciom wiec ktos cie zle poinformowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azs ,lojotok
lojotokowe zapalenie skory owlosionej nie leczona skaza bialkowa lub zle leczona moze doprowadzic wlasnie do zaostrzenia sie i przeradza sie w atopowe lub lojotokowe zapalenie skory lub jedno i drugie najlepiej u noworodka juz zaczac leczyc jesli sa objawy czyli mleko do okolo 2 roku oraz inne przetwory mleczne i wszystkie owoce i inne produkty ktre moga uczulac radze wybrac sie z tym do dermatologa jesli dzieciatko jest juz spore to wlaczy nie tylko zewnetrzne ale i wewnetrzne leczenie bo to trzeba leczyc od srodka czyli uklad pokarmowy no i dieta pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermatolog sie nie zna. od
alergii jest ALERGOLOG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermatolog sie nie zna. od
zreszta lojotokowe zapalenie skory objawia sie ciemnymi strupkami na glowie, a egzema luszczacymi bialymi platami skory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azs ,lojotok
a zeby lepiej te strupki wyczesac z wlosow sprobuj nakladac nafte kosmetyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszdsa
ja dopóki nie zmieniłam oliwki na mleczko nivea to mialam non stop problemy z ciemieniucha ; teraz smaruje całe ciało mleczkiem i mam spokój ; nawet wyglad szyi sie poprawił bo tak stale mała miała odparzenia; spróbujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na ciemieniuche jest dobry srodek marki Babycap. kupisz w duzej dobrze zaopatrzonej aptece albo unich na stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×