Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tosia29

ciąża a pierwsze dni pracy

Polecane posty

Gość tosia29

witam jestem w 5 tygodniu ciąży dotychczas byłam osobą bezrobotną zarejestrowaną w PUP poszłąm do pracy pracuję 2 tydzień ale lekarz kazał mi iść na zwolnienie ponieważ ciąża jest zagrożona. Czy mogę iść odrazu po 2 tygodniach na zwolnienie lekarskie i czy później normalnie mam prawo po urodzeniu dziecka do zasiłku macieżyńskiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
Zapewne jesteś na okresie próbnym. Dodatkowo to dopiero początek ciąży a ochrona przed zwolnieniem jest dopiero ok 4 miesiąca. Nie zdziw się jak dostaniesz wypowiedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia29
ale jak pojde na zwolnienie lekarskie teraz i bede miec je do czasu porodu to chyba pracodawca nie może mnie zwolnić podczas trwania zwolnienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
A jak długo masz ten okres próbny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia29
1 miesiąc próbnego ale dam rade przepracoac ten cały miesiąc a pracodawca jest zadowolony ze mnie wiec napewno mi przedłuż umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i zatrudnij tu babe
to prawo jest chore. pojdziesz, posciemniasz 2 miesiace w pracy a pozniej my bedziemy utrzymywac ciebie i twojego bekarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chory jestes
zatrudnij tu babe to prawo jest chore . pojdziesz, posciemniasz 2 miesiace w pracy a pozniej my bedziemy utrzymywac ciebie i twojego bekarta :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sotnos
kobietę do 13 tygodnia ciąży w czasie okresu próbnego można zwolnić, bez przedłużania trwania umowy do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nio nioniewiem ja mozna
znam si e na tym bo to przerabałm. wszystko zalez jaka umowe dostaniesz, jak cs tam dostaniesz np na czas okresloy, a twoj a ciaza jest chroniona od skonczeni apelnych 3 miesiecy , wczesniej moze cie zwolnic, proponuje, poczekac jaka nastepn a umowe dostaniesz i wtedy isc na zwolnienie i bedzie ci si e wszystko nalezało pytaj w razie czego i pamietaj ze nie wychylac sie narazie ze jestes w ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolkkl
jezeli moge sie zapytac, to jakie jest zagorozenie ?? i jaki jest rodzaj wykonywanej pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
A potem przez takie kretynki pracodawcy mają obiekcje jeżeli chodzi o zatrudnianie kobiet. Niech ci będzie zrób go w balona dostaniesz potem macierzyńskie ale wiedz o jednym jak tylko wrócisz do pracy to dostaniesz takiego kopa od niego ze nie wyjdziesz drzwiami tylko polecisz przez zamknięte okno. I nie licz potem na dobre referencje od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienieczkaaa
Z tego co zrozumiałam, to autorka nie wiedziała, że jest w ciąży, jak zaczynała pracować, nie rozumiem tych podłych komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majtki z drutu
tak ciekawe, była w 3 tygodniu ciąży poszła do pracy i wtedy nagle o! idę do ginekologa jestem w ciąży która jest zagrożona więc sruuu lecę na L4 bo muszę mieć macierzyńskie. Nie mów mi że nie wiedziała bo to śmieszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mepelgem shum
atko, skarcie ja ze w ciaze zaszła!!!!!!!!!!al e sie narobilo , dzieki bogu prwa chociaz troche u nas chroni kobiete w ciazy , ma d tego prawo i moze isc na zwolnienie, placila cale swe zycie zawodowe podatki i to z jej podatkow bedzie miala zasilek, przestancie pierdolic takie glupoty jest to cos co sie nalezy i nic w tym dziwnego, ktos na napisal i na maciezynski pojdzie!!!!!!!!!oj al e przestepstwo ze pojdzie swoje dziecko wychowac rzez 5 mcy ale narozrabiala, kretyni i kretynki t siedza..... autorko idz na zwolnienie i ciesz sie dzidzia i brzuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak inni napisali - na tyle na ile zawarlas umowe to na pewno Cie chroni, ale nikt Ci nie przedluzy (czytaj: nie da nowej umowy) TYLKO dlatego ze jestes w ciazy i nie pomyslalas wczesniej z czego po porodzie bedziesz sie utrzymywac, kazdy sobie rzepke skrobie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×