Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ale ja głupia jestem..,,

kupiłam podróbkę na allegro:( co teraz zrobić

Polecane posty

Gość ale ja głupia jestem..,,

ale jestem wkurzona, przede wszystkim na siebie bo głupia jestem że dałam się nabrać nie wiem co mnie podkusiło:/ na 90 % jestem pewna że to podróba - chodzi o pigmenty. kupiłam po tańszej cenie, bo pisało coś w stylu że cena niższa ze względu na złe oznakowanie produktu (pomyłka kolorów) ale że jest to produkt oryginalny. pudełeczko kartonowe wydaje się ok, ale to plastikowe jest inne niż na zdj. aukcji - no bo na zdj do aukcji wzięte zostało zdj oryginalnego produktu), poza tym kolor jest lekko inny( bo tego samego koloru próbkę już posiadam), krótko się trzyma, a co najlepsze sprawdziłam ta nazwę koloru(bo jak mówiłam w aukcji było napisane że tańsze dlatego, bo produkt omyłkowo z inną nazwą) i ten kolor owszem istnieje ale w cieniach a jeśli chodzi o pigmenty to takiego koloru nie ma:/ no chyba ze nie znalazłam....no i nalepka na plastikowym pudełeczku jest czarna a nie srebrna. Jeszce nie pisałam do sprzedawcy zastanawiam się jak to rozegrać bo nigdy nie miałam takiej sytuacji:/ Gdybym wcześniej wiedziała, jak to wszystko odróżnić to bym poprosiła o zdj, ale dopiero teraz oglądnęłam filmiki jak to odróżnić. Poza tym zdj pojemnika na aukcji jest z oryginałem, i na to zwracałam uwagę że właśnie tak wygląda prawdziwy pojemniczek a w rzeczywistości pojemniczek plastikowy jest inny. czy mam szansę na zwrot pieniędzy, jeśli np sprzedający nie będzie chciał mi jej zwrócić, to czy mam zgłosić sprawę do allegro, czy mnie wyśmieją? pytam bo nigdy nie miałam takiej syt. z allegro;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Euzebia109
Cześć, też miałam taką sytuację, oczywiście że Sprzedający nie odda Ci kasy (a ile zapłaciłaś?). Ja sprawę zgłosiłam do Allegro, dali mu ostrzeżenie i tyle - nic mu się złego nie stało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Napisałam do sprzedawcy ,że perfumy to podróba.Przeprosiła, zwróciła kasę a ja mam dylemat co napisać w komentarzu ,Zachowała się na poziomie ale zapewniała,że sprzedaje oryginał ,no i bez słowa zwróciła kasę więc nie zależy mi,żeby jej dokopać .Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ha ha ha i deobrze ci tak idiotko, zeby na allgro kupowac to trzba nia byc....taki akcje co cwila odchodza ja nigdy sie ni odwazylam na zakup niczego na allegro....przeciez normalny czlowiek wie ze sie nie ufa nikomu w takich sprawach i ze kqazdy ci moze gowno wcisnac. na pociwszenie powiem ci tylko tyle ze chocbys na rzesach stanela kasy nie odzyskasz allegro bedzie z toba walczuyc do upadlego. wiem bo znam taki historie od podszewki. wuiec zbieraj kase na nowo:):):):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diorota
jeśli kupiłaś u osoby prywatnej to marne szanse na odzyskanie kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejna stytuacja
jenk - to moze wystaw neutrala i napisz coś w stylu że masz wątpliwości co do aryginalności ale sprzedający zachował się w porządku bo zwrócił pieniądze. Skoro zwróciła kase to negatyw troszke nie wypada, no a pozytyw tez nie, bo jakby nie bylo stracony czas zabawa loatanie na poczte odsyłanie itp...wg mnie neutral jest najlepszum wyjściem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejna stytuacja
Euzebia - czyli rozumiem że nie zwrócił ci pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Euzebia109
Jasne że nie ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhkdbflskjdfb
napisz do sprzedawcy, albo zadzwoń że towar ci nie odpowiada i poproś o zwrot kasy a jak nie zwróci to daj odpowiedni komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze w takiej sytuacji najpierw na spokojnie pisałam maila z prośba o zwrot i moje uzasadnienie, jeśli nie było odzewu ze strony sprzedawcy posiłkowałam się odpowiednimi paragrafami i prokuratura . Tylko raz nie poskutkowało. POWODZENIA . A allegro to nic Ci nie pomoże, raz już mi napisali, że " nie są organem ścigania". Na Allegro dalej kupuję i kupować będę :)Tylko jestem już bardziej wyczulona i kupuję najczęściej u tych sprzedawców, gdzie jest możliwość sprawdzenia towaru przy odbiorze albo tam gdzie sprzedawca wystawia paragon/fakturę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio kupiłam fatalną podróbkę D&G the one (za niemałe pieniądze. Przesłałam sprzedawcy zdjęcia porównawcze oryginału i podróbki i o dziwo gościu przeprosił (!) , a po 2 dniach miałam całą kwotę na koncie. Sama byłam w szoku. I był to sprzedawca prywatny, bez działalności gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli kupuję perfumy na allegro to już wiem na co zwracać uwagę. na nalepkę i kod na dole. na flakon, na kolor, na cenę. na pudełko. polecam wątke weryfikujący na wizaz.pl tam dziewczyny oceniaja czy perfumy sa oryginalne czy nie. perfumy na allegro kupiłam raz. oryginalne. odnosnie pigmentów. chyba z mac'a co? nigdy w życiu nie ma czegoś takiego jak promocja- złe numery pgimentów czy cokolwiek. na wizazu tez mozna sie spytac o oryginalnosc pigmentów. z tym trzeba uważać. na wizazu sa listy polecanych sprzedawców perfum i pewnie maca też. radzę sobie spojrzeć i na drugi raz być ostrozniejsza. by kupować na allegro, trza mieć dobre oko. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość The Smell of Beauty
Jeżeli sprzedający jest przedsiębiorcą to istnieje możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni od otrzymania zamówionego produktu. Nie musisz podawać jakiejkolwiek przyczyny odesłania zakupionego produktu. W praktyce najlepiej jest odesłać zamówiony produkt w nienaruszonym stanie wraz z paragonem i pisemnym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Sprzedający jest zobowiązany zwrócić wtedy kwotę zakupionego towaru jak i wysyłki towaru do Ciebie. Należy pamiętać, że odstępując od umowy perfumy odsyłasz na swój własny koszt. Opisałam to szerzej na blogu The Smell of Beauty. Mam nadzieję, że troszkę pomogłam. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×