Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kafe poradnik

S.O.S.

Polecane posty

Gość Kafe poradnik

Zwykle to ja doradzam ale dziś chcę zapytać jak zrobić zwykły sos z jakiegoś mięsa. Nie chodzi mi o jakiś wykwintny przepis ale o to aby zrobić jak najzwyklejszy sos. Proszę o podanie składu i o podanie kolejnych czynności , które powinno się robić. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klklkl
wreszcie jakis madry temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Klklklkl ciesze się , że ktoś tak to ocenia. Rzeczywiście dużo głupot na tym forum. Chyba jacyś niedojrzali forumowicze tu bywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykły sosssssss no to
bierzesz mięsko obsmażasz, pod koniec wrzucasz cebulkę ,szklisz ją.Mozesz dodać nieco czosnku.Jak pieczeniowy ciemnu to lekka zasmazka z mąki i ewentualnie karmel,albo nieco mąki ze smietaną i będzie jasniejszy.Do smaku sól pieprz ,vegeta ewentualnie maggi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
A jakie mięso jest najlepsze. i jaką ilość tych wszystkich dodatków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frergre
wszystko na oko...ja podsmazam kawali miesa przyprawione...potem przelewam do rondelka, daje cebule, papryke pokrojona, czasem pieczarki, przyprawy, lisc laurowy, ziele angielskie, podlewam woda io dusze jakas godzine, na koniec zaprawiam smietana i maka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewpiej troszke zapasteryzować
łopatka, bodrówka, szynka, karczek - takie miesa. można kawałki miesa surowego posypać lekko mąką przed podsmażeniem na smalcu czy oleju. później zalać wodą, dołożyć cebule w plastrach, liść laurowy, ziele ang., pieprz i nieco soli... jak miekkie to dodać zaprawe z maki+śmietany+wody na 60dag miesa około 2 cebule daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrzebujemy schab lub mieso od szynki troche smalcu mnostwo cebuli pomidor z przypraw czybryca czerwona przyprawa mysliwska przyprawa cyganska sol ziolowa smietana maka do garnka wkladamy smalec roztapiamy szklimy na nim cebule mieso przyprawiamy panierujemy jedynie w mace obsmazamy i dokladamy do garnka podlewamy woda ja daje na oko i dusimy sos oczywiscie doprawiamy wg uznania ja daje te same przyprawcy co do miesa jakies 20 minut pod koniec duszenia dodajemy drobno posiekanego pomidora a jeszcze lepiej zmiksowanego na koniec jesli sos jest za rzadki w kubeczku dokladnie mieszamy make ze smietana i dodajemyu do sosu uwaga aby nie bylo grudek idealne do niego sa kluski slaskie lub kopytka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×