Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozwodnikkkk

intercyca po slubie - jest cos takiego.

Polecane posty

Gość rozwodnikkkk

chodzi o to ze planoje rozwód, majatek do podzialu juz jest spory. nie wiem ile potrwa procedura rozwodowa a chcialbym azeby majatek do pdzialu raczej sie nie rozrastał. 1.mozna sposac intercyze pomaluzenska? 2. ile moze to trwac, czy potrzebna do tego jakas sprawa w sadzie ? 3. czy zona moze odmowic podpisania takiej intercyzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwodnikkkk
*** intercyza po slubie ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mylisz pojęcia co innego intercyza - czyli ustalenie rozdzielności majątkowej a co innego podział majątku intercyza - ustalenie rozdzielności - od momentu ustalenia intercyzy (można w każdej chwili to ustanowić, robi się to za pomocą rozprawy w sądzie, obie strony muszą ją podpisać, czyli się na nią zgodzić) - przestajecie gromadzić dobra wspólne - nie ma wspólnoty majątkowej, czyli każde z was zarabia i wydaje na swoje konto, jak dwie obce osoby podział majątku dotyczy tego, co juz macie, czyli podziału wspólnego majątku dorobnkowego z małzeństwa - można go przeprowadzić po ustaniu wspólnoty majątkowej, oczywiście też sądownie i lepiej, jeśli obie strony się nia nią zgodzą, sąd nie lubi rozwiązywać tego siłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azsdvSD
chodzi o to ze chcialbym podzieli to co juz mamy i podpisac intercyze zeby nie powiekszac majatku ktory bedzie trzeba podzielic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawno dawno temu
zawsze można też ustalić rozdzielność majątkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płacący
1. Tak 2. Tydzień, dwa, miesiąc, dwa, rok, dwa.... Nie konieczna. 3. Tak Ale można zmusić. 4. Ewa, 33 pisze głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot13
mnie się wydaje że intercyzę spisuje się przed ślubem , rozdzielnośc po slubie zaś podział majątku po rozwodzie ale nie jestem prawnikiem tylko zwyczajnym dachowcem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znowu ja776
ehhhh ok kawa na ławe bo inaczej sie nieda. zarabiam srednio 40k miesiecznie. majatek do podizalu jest spory ok. kazdy miesiac majatek bardzo duzo sie zwieksza. slub traktuje na dzien dzisiejszy jak nieudana inwestycje ktora trzeba zakonczc bo przynosi stranty. do teg otrzeba ograniczyc strarty. dlatego chce np. jutro spisac wartosc obecnego majatku, podzielic do na poowe i grac na swoje nie zwiekszajac majatku do podzialu. czy mam kombinowac i wyprowadzac kase zagranice, czy podizele majatek obecny, podpisze rozdzielczosc majatkowa i bede gral na siebie nie dorzucajac 40 tys co miesiac do podzialu . prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musiałbyś mieć żone idiotkę
żeby ci teraz podpisała rozdzielnośc majątkową..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znowu ja776
daltego pytałem w pierwszym poscie czy bedzie problem z podpisaniem takieg druku, czy zona moze sie migac, utrudniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płacący
Analfabetom płacą po 40 kila... Ten naród jest skazany na wymarcie, a kraj na zaoranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot13
po prostu idz do prawnika- mnie tak na koci rozum wydaje się , że należy zrobić rozdzielność majątkową- od tego momentu Twoje dochody staną się moimi. Nie wiem, czy żona może się nie zgodzić na rozdzielność ale prawnicy pewnie wiedzą. No i jest jeszcze mediacja- może przekonasz zonę metodami pokojowymi tak, by obie strony były zadowolone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot13
TWOIMI* :-) cóż za freudowski błąd mi się trafił;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musiałbyś mieć żone idiotkę
żona ma pełne prawo nie wyrazić zgody...40k i żałujesz na prawnika? :D, :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znowu ja776
1.na nic nie załuje , dowiaduje sie wstepnie, jutro ide do prawnika. 2. wykształcenie mam zawodowe i braki w ortografi i co , znam biegle j. rosyjski i własnie z ruskimi robie interesy do ktorych nie potrzebuje słownika j. polskiego. a ty przyjacielu koncz se studia i zapizdzaj w biedronie nikt ci nie broni (do pana płacacy) nie zawracaj mi dupy ortografia bo mam wieksze problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnę wiosną 20
ale blad w slowie "małżenstwo" - "małużenstwo" nie jest ortograficzny. To tak jakbys napisał "trześć" zamiast "cześć". idiotyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znowu ja776
no ok mam to w doopie do mritum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elis....
u notariusza rozdzielnosc majątkową zrobisz za około 500 zł i od tego czasu będziecie kazde grało do swojej bramki- tu zona musi sie zgodzic. jak się nie zgodzi to do sądu... o ustanowienie rozdzielności majątkowej... prawnik nic innego ci nie powie, od momentu ustalenia rozdzielności to co zarabiasz jest twoje, ale ten majatek jaki zgromadziłeś z żona w trakcie trwania małżeństwa pozostaje wasz wspolny i do jego podziału potrzeba drugiej sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×