Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość meeeeery

31 tydzień ciąży a niska waga maluszka

Polecane posty

Gość meeeeery

Witajcie. Jestem w 31 tygodniu mojej pierwszej ciąży. Byłam dziś na USG u lekarza, który niestety nie miał ochoty omówić to badanie. Kazał mi przyjść za 3 tygodnie, by sprawdzić czy w ogóle dziecko rośnie. Powiedział jedynie, że waży za mało, bo 1400 g w 31 tyg. Czy któraś z Was miała taką kruszynę i czy mimo wszystko rozwijała się potem dobrze? Nadgoniła? Zaczęłam się martwić, bo choć wiem, że nie powinno się porównywać zbytnio gabarytów zarówno brzucha jak i płodu, to jednak zazwyczaj dzieci ważą o kilogram więcej niż mój synek. Czy mogę jakoś wpłynąć na Jego "lepszy" wzrost? Wiem, że te pytanie powinnam zadać lekarzowi, ale jak napisałam wcześniej nie był zbyt rozmowny, a całe badanie trwało w najlepszym razie kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaaaa ma kotaaaaa
ja bym się przeszła do innego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minidecorr
22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeeeery
mam od zawsze niskie ciśnienie, sama wagę mam normalną, sylwetkę o kobiecych kształtach, nie objadam się, ani nie głodzę.. słyszałam, że przyjmowanie witamin powoduje, że rodzą się "większe" dzieci. Myślicie, że powinnam brać syntetyczne witaminy? Z drugiej strony to lekarz powinien mi takie pomysły podsyłać, a nie ja jak wariatka szukam na forach pomysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vi_
ja jestem w 30 tyg i moja córka ważyła na USG 1489g. Lekarz nie wspomniał, aby ta waga nie była prawidłowa czy coś. Więc myślę, że nie powinnaś się martwić. Skoro dziecko tyle rosło to czemu miałoby teraz przestać? Może nie do końca dobrze sie z nim zrozumiałaś gdyu mówił "czy dziecko wogóle rośnie"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeeeery
minidecorr, dziękuję za te wymiary.. choć nie pocieszyłaś mnie zbytnio.. nawet nie wiem jakie moga być konsekwencje takiej niskiej wagi na danym etapie ciąży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeeeery
vi_ dobrze to czytać :) akurat słowa dokładnie zacytowałam, bo mną wstrząsnęły, ale kto wie może miał co innego na myśli i się źle wyraził, a ja nie potrzebnie martwię się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może to hipotrofia płodu
zmień tego lekarza bo ten jest do dupy,a przynajmniej umów się na konsultację z innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vi_
właśnie tak niestety jest z nami - lekarz coś palnie - dla niego to zwykłe słowa - (moze chodziło mu - o ile dziecko urośnie?) a dla nas powód do strachu i analizy na milion sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vi_
nie wiem jak czyta się te siatki centylowe - może ktoś wie? Ale warto chyba zwrócić uwagę, że te wagi są bardzo szczegółowe, a przecież na USG nie da się tak dokładnie dziecka zwazyć. Nie raz słyszałam, że lekarz przed porodem powiedział, że dziecko będzie ponad 4 kg a rodziło się np 3200. albo na odwrót. Wygląda na to, że moje dziecko tez sie nie do końca mieści w tym grafiku - a jednak lekarz nie mówił, że coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEDZIE DOBRZE:)
Z TEGO CO WIEM TO USG WAGE OBLICZA PO WYMIARACH JA W POPRZEDNIEJ CIAZY MIALAM PODOBNE WYMIARY I TEZ LEKARZ MOWIL ZE MALUTKIE I MALUTKIE PARE DNI PRZED PORODEM MALA WAZYLA 2500 A URODZILA SIE 3200:) WIEC POTEM PYTALAM SIE CZEMU TAKA ROZNICA A LEKARZ MOWIL MI ZE WYMIARY MALUSZKA CZYLI GLOWKA KOSC UDOWA I BRZUSZEK PO ZMIERZENIU USG OBLICZYLO TAKA MASE MALUSZKA A MALA MIALA ZALEDWIE 51 CM :) WIEC DZIDZIA MOZE BYC KROTKA ALE WAGA WOGOLE NIE MUSI BYC MALA NAWET O 700-500 GRAM MOZE BYC ROZNICA JESLI ROSNIE TO NAJWAZNIEJSZE NIE MARTW SIE POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeeeery
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) Na pewno okruszek ma się dobrze i jeszcze pokaże wszystkim jaki silny z niego chłopak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEDZIE DOBRZE:)
a a jak sie tak obawiasz zapomnialam dodac ze mozesz zrobic szczegolowe usg z przeplywami ja takie robilam i bylam spokojna lekarz sprawdza czy lozysko nie jest za stare czy dostarcza odpowiednia ilosc krwi przez pepowine do maluszka jesli jest ok to tymbardziej nie ma sie czym martwic dzidzia jest dozywiona:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała w 32w2d ważyła 1670g wiem dokładnie bo się wtedy urodziła a w 30tc ważyła około 1350 jak dobrze pamiętam tak więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja młodsza córka od 20 tyg była wg usg dużo mniejsza niż powinna,o kilka tygodni, co ja się namartwiłam... bo starsza była zawsze książkowa.. przed samym porodem wyszło że będzie 3100-3200 góra. Urodziła się 3700 i 59 cm, także wagę z usg można potraktować z przymrużeniem oka. Jeśli się bardzo niepokoisz zrób usg z przepływami oceniającymi stan łożyska i pępowiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ty się stresujesz ciesz się że wielkiego dziecka nie będziesz musiała rodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn w 32tc według lekarza ważył 2400g. Urodziłam w 38tc- 4160g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje maleństwo w 30t6d ważył wg usg 1891g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój w 30 Tc ważył podobnie. Przed porodem podobno 2400 a ważył 2900 i 53 wzrost. Miał maly obwód brzuszka. Po porodzie miał ogromny apetyt i w miesiąc przybrał 1500 g. Nie martw się nadrobi ważne by był zdrowy i by przyrastał w brzuchu. Takie dzieci kiedyś to była norma teraz rodzą się kolosy i wszyscy dziwią się jak jest mniejsze. Mi tylko jeden lekarz w szpitalu powiedział że dziecko nie jest wcale takie malutkie a wszyscy pozostali mówili że malutki. W szpitalu była dziewczynka 45 cm i 4100 waga. To jest większa nieprawidłowości niż niska waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×