Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Catie

Powrót do kraju na kilka miesięcy a ubezpieczenie zdrowotne dziecka

Polecane posty

W grudniu planuję przyjazd do pl z uk na kilka miesięcy (trzy góra cztery miechy). Pobyt planuję z kilkomiesięcznym dzieckiem i teraz pojawia się pytanie czy powinnam się zarejestrować na bezrobociu żebym ja i córeczka miała ubezpieczenie zdrowotne?? Dodam że na miejscu jestem na macierzyńskim i nadal płacę składki zdrowotne, social, nie jestem bezrobotna... Pytałam wśród znajomych ale opinie są tak rozbieżne że szok. Jedni mówią że powinnam się zarejestrować a inni że absolutnie nie bo będę z dzieckiem objęta ubezpieczeniem z uk... Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Zamieszczam na macierzyńskim bo chodzi mi głównie o ubezpieczenie zdrowotne dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze u was takie cos istanieje jak taka karta na kraje uni Euro. wtedy masz darmowa opieke medyczna ? zapytaj sie ubezpieczalni twojej powiedz ze jedziesz na kilka miesiecy i czy cos takiego istanieje wtedy nie musisz sie rej.w up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ubezpieczalni na pewno się przejdę przed wyjazdem... jestem tylko ciekawa czy ktoś w praktyce był w takiej sytuacji jak myślę o up w Polsce i że mam tam iść to już dostaję gęsiej skórki :-D wolałabym tego uniknąć a czy może wykupienie w uk ubezpieczenia takiego jakie się wykupuje przed wyjazdem na wakacje do innego kraju by wystarczyło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catie albo idziesz do ubezpieczalni i pytasz sie o karte zdrowotna na kraje uni jestem pewna ze taka istanieje badz wykupujesz ubezpieczenie zdrowotne prywatne w pl koszt ok 400 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z irlandii
nie możesz się rejestrować jako bezrobotna no chyba jesteś ale jest coś takiego jak niebieska karta ja też w zeszłym roku jechałam z dzieckiem na 2 miesiące i miałam taką kartę dla siebie i synka ta karta dokładnie nazywa się European Health Insurance Card i masz prawo z niej korzystać w nagłych wypadkach czy dany przypadek jest nagłym wypadkiem decyduje lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z irlandii
przepraszam nie doczytałam że jesteś na macierzyńskim ja też wtedy byłam na macierzyńskim więc nie możesz się rejestrować jako bezrobotna bo takowa nie jesteś a wszystko liczy ci się do stażu pracy i w PL i UK wiec po kilkunastu latach byłby problem nie spójności czy byłaś bezrobotna czy na macierzyńskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka szkoda ze ze
musisz wyrobic specjalne karty dla siebie , dziecka i meza/ partnera ( przy okazji ), przed wyjazdem Kuz teraz się tym zajmij Na ta karte wszędzie cie przyjmą i w przychodni i w szpitalu , w krajach EU, Polska tez podpisała umowe Pokazujesz karte i maja cie obowiązek leczyc , cały czas podlegasz ubezpieczeniu z UK , po prostu jestes ubezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak po prawdzie to mieszkam na jersey która podlega pod uk ale idzie własnym systemem i nie wiem czy ma te karty. dopiero się dowiem :-) co do dodatkowego ubezp tak jak w niemczech słyszałam że można wykupić za około 80 funtów i to że nie wolno się rejestrować jako bezrobotna też właśnie słyszałam bo wtedy podobno urząd w uk może zażądać zwrotu składek zapłaconych w tym czasie i mogę stracić ciągłość (urząd mi pokrywa te składki do 5 roku życia dziecka o ile wcześniej nie wrócę do pracy) fajnie że piszecie co wiecie bo zgłupieć można od tych rozbieżności do tej pory nie mialam tego problemu bo w kraju wszystkie wizyty u lekarzy robiłam prywatnie ale przy takim małym dziecku wolę nie ryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka szkoda ze ze
moi znajomi na ta karte normalnie wchodzili do doktora w przychodni Zawsze tez mozesz isc prywatnie Ale jestes cały czas ubezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka szkoda ze ze
nie rejestruj się jako bezrobotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z irlandii
do jaka szkoda ze ze zależy o jakich kartach piszesz bo jak te o których ja pisałam czyli European Health Insurance Card to nie za każdym razem cie przyjmą tylko wtedy jak jest się chorym i potrzeba opieki lekarskiej jak chcesz iść z dzieckiem na kontrole tylko płatnie, bo sama byłam z dzieckiem na tzw bilansie i musiałam płacić bo dziecko nie było chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka szkoda ze ze
o kontroli to nie wiem , oni korzystali jak byli chorzy i nie było problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie bo moja bratowa miała mieć operację, nie chciała iść pod nóż w anglii. przyjechała z uk do kraju, zarejestrowała się, zoperowali ją i wróciła do anglii czy cos jej grozi za to? W uk normalnie miała pracę, wzięła tylko urlop 4 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wrócił mąż i mówi że tu też wystawiają jakieś karty. to dobrze wiem że może robię szum o nic ale połowa znajomych rejestruje się w UP za każdym dłuższym pobytem w kraju a połowa właśnie mówi że absolutnie nie wolno tak robić. Tylko o to sie rozchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym sie nie rojestrowala a wzielabym karte albo wykupila za 80 funtow jak piszesz ubezp. a taka rejestr.up jest nielegalna zreszta chcialabys chodzic do up a co jakby ci prace zaproponowali ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama z irlandii za takie wizyty jak bilans czy badanie do szczepienia to mogę płacić :-) gorzej z czymś poważniejszym jak szpital (tfu, tfu ale przezorny ubezpieczony jak się to mówi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie ona w takich wypadkach jak szpital wypadek ssluzy popytaj sie jak to u was jest zapytaj sie o nagly szpital a jak nei bedziesz zadowolona to wykup za 80 f chyba to nie taki az majatek a masz spokojna i wolna glowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panna z de no, jak by zaproponowali to bym odmówiła :-D w końcu na wywczasy jadę :-D też mi te rejestrację nielegalem smierdzą. Bo składki płacone w innym kraju a na własnym się pasożytuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny już mam o wiele jasniej w głowie :-D biorę kartę i wykupuję dodatkowo też A co? Bogatemu nie wolno? To taki żart ;-) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z irlandii
jak chorzy zgadza się też korzystałam i ja i mój synek nie było problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama z irlandii i nigdzie ci nie robili problemów? lekarze nie czepiali się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchaj ja tez taka karte mialam i musialam isc do lekarza bo zachorowalam na zatoki i problemow zadnych nie mialam :) kobieto spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od kiedy jestesmy w Unii obowiązują nas procedury unijne. dokumentem poświadczającym ubezpieczenie jest albo właśnie Karta Ubezpieczenia Europejskiego, alo taki papier - zaświasczenie o ubezpieczeniu, ktory mozna sobie wyrobic doraźnie jak sie wyjeżdża znienacka. jak masz czas do wyjazdu to wyrob sobie karty, bedziesz miala juz na dłużej. niemusisz wykupowac dodatkowego ubezpieczenia, upewnij sie tylko co "oferuje" wydana Ci karta - powinna pokryc wszystko, od wizyt u lekarza, poprzez znizki na leki, az do refundacji operacji w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak jest z krajami poza Unia? bo jersey podlega pod uk ale do unii nie należy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj ma 20 miesiecy
nie wiem jak na Jersey,ale wiem ze w UK zalatwiasz jakis formularz bo wciaz formalnie jestes zatrudniona w UK i zglaszasz to chyba pozniej w NFZ, nie pamietam juz jak on sie nazywa E109 chyba. Wowczas jestes objeta opieka zdrowotna w POlsce i dziecko rowniez, refundowana przez NHS. Wiem ze na pewno mozna w ten sposob zaplanowac porod w POlsce i chyba do 150 dni po porodzie jestes ubezpieczona, pozniej musisz wrocic do UK. Posprawdzaj na necie bo nie gwarantuje scislosci powyzszych informacji, sporo czasu minelo jak sie tym interesowalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×