Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama 2 latka

Co robicie kiedy dziecko ma gorączkę?

Polecane posty

Gość proszę o radę
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co Ci powiedzieli na pogotowiu? Czy ma kaszel? Katar? Jakie gardło? Biegunkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
na pogotowiu to w sumie nic że trzeba obserwować wymiotowała raz ale ma też lekko czerwone gardło i straszne gazy brzuch miękki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
i od wczoraj pokasłuje sucho dusząco w tym roku wykryto u niej alergię na trawy i chwasty claritinę też wczoraj podałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
podnoszę bo minęły 4 h i znów 38.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sposób babci, wypróbowałam - działa..dziecko sika na pieluszkę i przykłada się okład na szyję...przy barrdzo wysokiej gdy już leki nie działalły wkładałam synka do letniej wody( nie zimnej!!) i siedział tak długo az sie schłodziła i zabierała ze sobą temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja zamiast tego babcinego sposobu wolę znacznie prostszy i bardzo skuteczny - podaję małemu ibufen w syropku i bardzo szybko gorączka spada. I do tego działa przez długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 39 stopni nie obniżam, nic nie podaję z leków, daję dużo pić. Choroba zawsze mija po 3 dniach, dziecko ma 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie, to ja jednak podaję lek, zanim gorączka dojdzie do 39. Tym bardziej że moja córeczka bardzo kiepsko znosi gorączkę, to po co mam ją męczyć. A jak dostanie ibufen, to gorączka szybko spada i mała odzyskuje humorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jest powyżej 38 stopni, to podaję najczęściej ibufen w syropie, bo mamy ten lek sprawdzony i dobrze zbija gorączkę. Daję też dziecku dużo picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest ranking na http://rankingtermometrow.pl/. Myślę że dobrze sprawdzić sobie przed zakupem termometra z czego ludzie korzystają i co polecają. Fajna przejrzysta strona od razu na głownej masz odnośniki do kilkudziesięciu różnych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pogotowie z gorączką??? Najpierw ją mierzę. Jak jest powyżej 38 to podaję syrop i kontroluje sytuację. U bardzo małego dziecka zdarzyło się, że w ruch poszły naprzemiennie dwa syropy z różnym składem i zimne okłady, a i tak było ciężko zbić. Jak gorączka utrzymuje się i towarzyszą jej inne objawy chorobowe, to oczywiście idziemy do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata

Mam MultiTemp i powiem ze naprawdę fajny zakup ;-) Szczegulnie ze czasami czytam na forach i rozmawiam z innymi mamami ze te ich termometry to albo przeinaczają wyniki albo dlugo mierzą, albo też jest problem z samą podczerwienią którą trzeba kierować pod jakimś konkretnym kątem czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada
Dnia 12.02.2019 o 14:58, Gość renata napisał:

Mam MultiTemp i powiem ze naprawdę fajny zakup ;-) Szczegulnie ze czasami czytam na forach i rozmawiam z innymi mamami ze te ich termometry to albo przeinaczają wyniki albo dlugo mierzą, albo też jest problem z samą podczerwienią którą trzeba kierować pod jakimś konkretnym kątem czy coś...

Też polecam ten termometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×