Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zabka kumkum

Kiedy po CC można iść do solarium i na basen?

Polecane posty

Gość zabka kumkum

Witam, jestem 3 tyg po porodzie przez CC. Czuję sie dobrze, szew mam już wyciągnięty tydzień temu, rana się zgoiła mniej więcej. Chciałabym powoli jakoś dojść do ładu ze swoim wyglądem. Przez całe lato nie opalałam się ze względu na ciążę i gorąc, obecnie jestem strasznie blada, jak śmierć. Chciałabym sie poczuć lepiej bo wiem, że lekko opalona wyglądam ładnie (nie jestem typową tipsiara tapeciarą która odwiedza solarium 8 razy w tygodniu, po prostu blada wyglądam gorzej). Zastanawiam się kiedy mogłabym pójść na solarium dosłownie na 5min, czy rana wewnętrzna nie ucierpi na tym jakoś (czy nie dojdzie do przegrzania itp?). To samo z basenem, czuję się strasznie zastana, bolą mnie wszystkie mięśnie, chciałabym sie rozruszać, uwielbiam pływać...kiedy moge iśc na basen? Czy musz odczekać te przepisowe 6tyg? Czy mięśnie brzucha bardzo ucierpią jesli bym poszła wczśniej? Oczywiście nic na siłę, jesli ktoś mi powie, że nie wolno jeszze no to trudno, ale pytam z ciekawości, może ktoś cos wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solarium chyba mozna
cchesz zakazic rane syfska chlorowana woda? odradzam, a na solarium chyba mozna, pamietam ze niejaka Myszka pisala ze poszla 2 tygodniue po cc czy jakos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez bym chciała wiedziec:D Kiedy solarium i basen:) Pytanie do autorki, karmisz piersia? Jak zniosłas cc? I czy naprawde rana tak bardzo przeszkadza przy opiece nad malenstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie rowniez to interesuje, kiedy mozna zaczac chodzic na solarium i na basen:) Zaraz pewnie i tak znajda sie te, ktore beda kazaly nam sie dziecmi zajac, itp... A nie po soalriach biegac... Pytanie do autorki (ja mam termin na 6.XII, bede miala cc). Karmisz piersia? Ogolnie jak zniosłas cc? I ile potrzbowalas czasu by przestało bolec i zaczelas ''normalnie" funkcjonowac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka kumkum
niestety nie karmie juz piersia. Rana nic nie przeszkadza, jak byly szwy to troche ciągnęło ale po zdjęciu juz jest ok. Noszę takie wysokie na brzuch obciskające majtki i jest super. Sam moment CC całkiem w porządku, najgorszy jest chyba nastepny dzień kiedy zaczyna się czuć nogi i głód i kiedy babki każą wstać a tu człowieka wszystko boli. Ale ból nie jest wielki, najgorzej to chyba tylko to ciągnięcie szwów ale to pierwszy dzień, każdy nastepny jest lepszy. Ja ogolnie cesarke wspominam miło, chociaż miałam rodzić sn no ale tak wyszło. Słyszałam rodzące sn obok i chyb cieszę sie, że jednak urodzilam przez CC. Wlaściwie normalnie funkcjonuję od momentu wyjścia ze szpitala, więc nie jest źle. Teraz tylko zależy mi, żeby jak najszybciej zlikwidowac wystający brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie chodzi
to nie chodzi o to,żebyście nie korzystały z basenu czy solarium;ale dziewczyny trochę rozsądku, 6 tyg to jest okres połogu i wtedy trzeba dużo wypoczywać i uważać na siebie i nie robić głupot; dopiero potem można zacząć lekkie ćwiczenia- LEKKIE; może wcześniej warto poczytać jakie zdarzają się powikłania po porodach:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka kumkum
no ok, co do cwiczen- wiadomo, ze nie wolno robic brzuszkow, podnosic nic ciezkiego ani dzwigac czegokolwiek....ale przeciez samo dziecko np. moje wazy juz ponad 4kg, muszę go nosic na rekach, lazic z nim do kuchni itd. a wiec i tak brzuch wykonuje sporo wysilku, nie da sie nic nie robic...czy na basenie miesnie brzucha az tak mocno pracuja, zeby plywanie stanowilo zagrozenie? Rane po cieciu mam zagojona, zreszta wode obecnie w basenach sie nie chloruje a ozonuje, przeciez na ciele ludzie maja rozne ranki i zawsze istnieje ryzyko zlapania jaakiejs bakterii.. oczywiscie nic na sile, po prostu zastanawialam sie czy trzeba odczekac nicierpliwie te 6 tyg czy mozna delikatnie cos wczesniej (przeciez mi nie chodzi o wyczynowe pływactwo ze skokami na glowke tylko przeplyniecie spokojnie kilka razy dla rozruszania kosci tudziez pojscie na solarium na kilka minut nie zeby sie spalić tylko przyrumienic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juśka20

Każda z kobiet przechodzi to inaczej ja np jestem już 2 tydzien po cc i byłam na solarium. Ale moja rana bardzo szybko się zagoiła. Ale kąpieli w basenie odradzam. Też możesz zapytać poloznej jak masz spoko czy możesz iść na solarium 💋 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×