Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wikiwiktoria

pomysl na potrawe dla gosci

Polecane posty

Gość wikiwiktoria

witam:) ma ktos moze pomysl na jakas potrawe serwowana na urodziny na okolo 8-9 osob, zeby wyszo duzo i najlepiej niedrogo:) Moze jakas salatka???? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ostatnio kupiłam z tych
sałatka makaronowa zapiekanka makaronowa zapiekanka ziemniaczana zkiełbasą kiełbasa biała pieczobna uda kurczaka pieczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udka pieczone na kapuście - pyszne i mało pracy - do naczynia na oliwe wkładzasz worek odciśnietej i poszatokwanej kapusty, na nią układasz natarte w przyprawach do kurczaka podudzia - można też dodac podsamażone pieczarki i pieczesz ok 1,5 godz i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchara
makaron rurki faszerowany mięsem mielonym (cebulka, sos pomidorowy) na wierzch nakladamy ser i zapiekmay:) palce lizac! a co do salatki to polecam rowniez wloskie klimaty: tortelini z miesem, pomidory, cebula, szynka, sos-majonez+smietana+czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula888 bardzo Ci dziękuję za ten przepis. Weszłam tu, bo będę miała dzieci na niedzielnym obiedzie i bardzo chciałam je zaskoczyć czymś nowym, niezwykłym. No i zaskoczę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfg
Gizula ,fajny przepis.Mam pytanko ,czy naczynie ma byc przykryte i odkryte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gizula ta kapusta ma być
kiszona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio wreszcie znalazłam sposób na wykorzystanie resztek z rosołu.Otóż robię go na ćwiartkach z kurczaka co wcale nie jest dziwne.Ale potem obieram mięso,przesmażam,dodaję cebulę,pokrojoną w pół talarki,dalej smażę,potem pieczarki,papryka i kukurydza.Można podbić śmietaną lub mąką.Podawać z ryżem.Wychodzi coś jak potrawka.A rosół można ewentualnie przerobić na czerwony barszczyk do zapicia wódeczki :( albo podać jak tradycyjny rosół z makaronem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joana dargg
dno naczynia wypelnic pokrojonym w paski boczkiem na to kapusta kiszona na to karkowka w plastrach na wierzch kapusta kiszona zapewniam ze nie pozalujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola . .
Czy dużo i niedrogo to zależy od Ciebie co kupisz. Ale ja proponuję tradycyjnie na stół półmisek wędlin,półmisek serów,śledzika w occie,masło i chleb. To jest 5 rzeczy,które zapełnią stół ;-) (Na bogato! ;-) ) poza tym jeśli pojawi się alkohol to musi być dobra zagrycha.Możesz jeszcze paprykę i ogórki konserwowe wyłożyć na półmisek. Robiłam kiedyś imprezę rodzinną,urodziny męża. Nagotowałam się,było dużo rzeczy na ciepło,mnóstwo sałatek ale niestety nie pomyślałam o takich podstawowych przekąskach do wódki. :( Wsiadłam do samochodu, pojechałam do sklepu i kupiłam co trzeba. Ale wpadkę i tak zaliczyłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×