Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytam bo tesknie...

Jakie domowe zwierzatko przy rocznym dziecku??

Polecane posty

u nas było tak, jak dostaliśmy pieska, zaraz z nim do weterynarza, dostał swoją książeczkę zdrowia, wszystkie szczepionki i potem co roku szczepienia, i odrobaczenia co jakiś czas......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusia1230
oczywiscie pies najlepiej labrador jest to pies ktory nie jest w ogole agresywny a w dodatku uwielbia dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...aaa
Dziękuję:) Wiedzę kynologiczną zgłębiam od paru lat odkąd psa ze schronu wzięłam. I trochę tam wiem. A tak naprawdę myślę, że jak ktoś chce brać psa przy małym dziecku to niech najpierw pomyśli czy przy maluchu ma czas i ochotę na wychowanie drugiego. Bo pies to takie drugie dziecko. Szczeniaka nikomu bym w takiej sytuacji nie poleciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...aaa
Patusia labrador ma tak ogromne potrzeby, że z rocznym dzieckie mało kto by im sprostał. Rasa super ale nie dla każdego bo widuję wiele psów, z którymi właściciele sobie nie radzą. Poleciłabym psa spokojnego, zrównoważonego i znającego dzieci. Czyli dorosłego! Wychować szczenię to duży obowiązek i wielu osobom się nie udaje. Co więcej "psują" pieska i czasami się go pozbywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie to sprawa drugorzędna
Przynajmniej jeśli chodzi o gatunek. Jeśli pies to chyba lepiej, średni, nieagresywnej rasy, i niekoniecznie szczeniak (ruchliwy i mnóstwo z nim roboty) nalepiej już oswojony (pozytywnie) z dziećmi. Chociaż dorosły pies może też mieć swoje przyzwyczajenia. Napewno odrobaczony!!!! Jeśli tot to tymbardziej odrobaczony i szczepiony (toksoplazmoza!) trzeba mu też ucinać pazurki. Jak byłam mała to dzieci najchętniej zajmowały się chomikami, świnkami morskimi. Ale nie takie małe dzieci. Najważniejsze przy takim małym dziecku jest żeby NIGDY nie zostawiać go samego ze zwierzęciem. Zwłaszcza z psem! Nawet spokojnym (może chociażby przygnieść dziecko niechcący). I żeby zwierzak spał w innym pokoju niż dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie to sprawa drugorzędna
kot nie tot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...aaa
A najlepiej na początek poszukać kogoś kto już ma takie spokojne zwierzę i odwiedzić czasami. Taka dogoterapia przyjacielska zanim się zdecydujecie na psa lub kota na następne lat lub więcej:) I to prawda, że dzieci lepiej się wychowują ze zwierzętami. Ale tylko wtedy gdy rodzice tych dzieci kochają te zwierzęta i się nimi odpowiednio zajmują. W ten sposób maluch uczy się odpowiedzialności, szacunku i wielu innych cennych rzeczy. Jak zwierze jest tylko zabawką dla dziecka to dziecko niczego dobrego z takiej sytuacji nie wyciągnie na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusia1230
ajj przepraszam niedoczytalam wieku malucha :) labrador dobry dla dzieci ale takich juz w wieku 5+ bo jak to ktos dobrze powiedzial pies malutki jest jak dziecko ja mam osobiscie mieszanke buldoga francuskiego + (wlasnie ie wiem kogo) :D ale mowia ze podobna jest do boksera/amstafa niby ma 5 miesiecy wazy kolo 4kg miala byc malutka ale mowia w zoologicznym ze na bank nie bedzie :( ale jej akurat nie polecalabym dziecku strasznie dziwna jest duzo robi po zlosci, podgryza i ucieka, drapie, sika i kupka tam gdzie nie trzeba po zlosci oczywiscie jak ma tzw "focha" suczka oczywiscie :) Ja np jak mialam 10 lat mialam tez swinke morska ale z tego co wiem nie ma za bardzo tak w 100 % bezpiecznego zwierzątka na ten wiek malucha i jak ktos powiedzial mial racje, zeby malucha zabierac do znajomych ktorzy juz maja pieska :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego nie pies
? ;) To co male nie zawsze lepsze dla malego dziecka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam shih tzu. Sama mam takiego pieska i półtora rocznego synka, i nie mam żadnego problemu. Razem śpia, razem spacerują, jeden i drugi nie widzi po za sobą świata. Jedynie zabawki maja osobne. Więc nie mówcie że dla takiego dziecka tylko pluszowy, bo i owszem trzeba sie zastanowić na początku bo przy samym dziecku tak małym jest dużo roboty i przy takim piesku również ale to tylko kwestia wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corcia tez ma roczek i jak widzi pieska to az piszczy ze szczescia, ale mimo wszystko uwazam ze jest jeszcze za mala na to zeby kupowac jej psa... Staram sie aby miala jak najwiecej kontaktu z tym zwierzakiem i na razie musi to wystarczyc. A w przyszlosci jak bedzie umiala sie o niego zatroszczyc, to sama zdecyduje czy i jakoego psa chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może szynszyle? W www.fermaszynszyli.pl/ maja bardzo ladne okazy, z rodowodami sa tez pewnie znacznie grzeczniejsze niz te kupione w sklpie. osobiscie polecam to zwierzatko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.06.27 Może szynszyle? Wwww.fermaszynszyli.pl/ maja bardzo ladne okazy, z rodowodami sa tez pewnie znacznie grzeczniejsze niz te kupione w sklpie. osobiscie polecam to zwierzatkousmiech.gif Zdecydowanie szynszyle! To najlepszy wybor! Bardzo polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×