Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pietrunia

Boje się że urodzę upośledzone dziecko

Polecane posty

Gość pietrunia

Zdecydowaliśmy się z mężem, że zaczniemy starać się o dziecko, lecz mam bardzo duże obawy ponieważ boję się urodzić upośledzone umysłowo dziecko. Mój mąż ma jednego brata upośledzonego umysłowo (lekko) od urodzenia. Siostra teściowej ma 3 synów (bliscy kuzyni mojego męża) także upośledzonych umysłowo. Obawiam się że jest to uwarunkowane genetycznie i moje dziecko niestety mogło by przejąć geny po ojcu. Dodam jeszcze że mój mąż ma jeszcze jednego brata ale zdrowego, wcześniej w rodzinie podobno nie było takich przypadków. Nie wiem czy moje obawy są słuszne. Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji to proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obciążenie rodzinne
jest duże. wyślij meza na badania genetyczne przed poczęciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak...-...
Badania genetyczne. Poza tym mysle ze u swojego lekarza ginekologa jak powiesz o wszystkim (swoich obawach i historii rodziny) sam Cie wysle tu i tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobcie badania
zrobcie badania teraz przez starniem sie i powinna sie sprawa wyjasnic. rozumiem twoje obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghbd
zgłoście się może do poradni genetycznej. przygotujcie się dokładnie na pytania kto na co choruje, informacje o ewentualnych poronieniach w rodzinie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrunia
no właśnie o tym myślałam muszę zaczerpnąć dokładnej porady ginekologa. Boję się że te badania nie wyjdą dobrze ale jak nie spróbuje to się nie przekonam i nie dowiemy się tylko będziemy się zamartwiać. A czy może wiecie czy takie badania dają 100% pewności że dziecko będzie zdrowe lub chore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytdfr
to zdecyduj się na in vitro - wyselekcjonują plemniki i połączą zdrowe z jajeczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest duze ryzyko
ale moze bedzie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrunia
na razie musimy spróbować naturalnie tylko chcemy wykluczyć wszystkie genetyczne "nieprawidłowości". Wiecie ile mogą kosztować takie badania i gdzie na podkarpaciu można je wykonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdeee
Zależy co było przyczyną upośledzenia poszczególnych osób, może matka miała nadciśnienie i doszło do niedotlenienia wewnątrzmacicznego, albo były powikłania okołoporodowe. Kiedyś niestety częste, przy porodach pośladkowych, badanie USG nie było dla wszystkich dostepne. Na początek potrzebny będzie wywiad rodzinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie, między 11-14tyg. robisz badanie genetyczne, możesz zrobić do tego test podwójny, w razie czego amniopunkcję, która daje 99% pewności. będzie dobrze. pamiętaj, że najważniejsze to pozytywne myślenie;) i to wszystko będziesz miała robione w ramach funduszu, jeśli w rodzinie są takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×