Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bardzo sucha skóra

Co polecacie do naprawde BARDZO suchej skóry

Polecane posty

Gość Bardzo sucha skóra

Mam bardzo suchą skórę. Łuszczy sie naprawde wszędzie. Nie moge nawet golić często nóg bo pozniej wysycha pęka i nawet krwawi. Wyprobowalam juz wiele znanych balsamow ale zaden nie daje dobrego efektu nawilzenia. Co polecacie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka dla dzieci( do stosowania " na mokro"), albo Garnier ( ten czerwony) a pijesz duzo wody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem brzydka mam piegi i psa
lipikar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo sucha skóra
tak, bardzo duzo, i mam wrazenie ze im wiecej pije wody tym bardziej sie "wysuszam". Rece i nogi wygladaja niefajnie. Są w aptekach rozne balsamy/mleczka ale sa one drogie. Dlatego wolalabym nie kupowac w ciemno. moze ktoras wyprobowala cos z tych drozszych i moze polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz z tym do dermatolod=ga... ja mialam bardzo suchą skóre na rękach i dostałm w aptece próbki różnych kremów.. więc mogłam wypróbowac różne ogłnie na sóchą skóre pomagaja kosmetyki z dodatkiem uryny (zmiekcza skóre) ja na takie dolegiwości nie urzywam drogryjnych kosmetyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam sucha skóre tak jak Ty. Mi pomogła ziaja kozie mleko. teraz jest w rossmanie promocja za 7 zł z groszami mozesz kupic wielka butle tego balsamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poproś o próbki balsamów w aptece :) i te kosmetyki nie sa az tak drogie :) polecam ci jeszcze tabletki nawilżające od środka... ale wydaje mi sie ze powinnaś iśc do lekarza bo moze masz jakas groźna chorobe skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojemu dziecku
lekarz przepisywał maśc robioną w aptece za 5 zł.i tylko ta dawała efekty,balsamy i oliwki to mogą stosowac osoby które nie mają poważnych problemów skórnych.Tylko zapach jest typowo apteczny i nie nadaje się na randkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej iść do dermatologa. Pij dużo wody, do wanny dolewaj sobie oliwki (polecam Bambino) i się w niej kąp. A po kąpieli polecam Nivea (taki granatowy) do skóry bardzo suchej (z olejkiem migdałowym chyba)- świetnie pachnie i naprawdę nawilża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyxell
ja też polecam ziaję, ale maslo kakaowe:) super pachnie i fajnie nawilża. ewentualnie mozesz kupić krem Emolium, ale to w aptece. jest on polecany na suchą łuszczącą się skórę noworodkow przenoszonych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ererfff
kuzynka ma to samo. Pomagają jej kapsułki zatrzymujące wode Hydro coś tam i smarowanie oliwką. Niestety jak przestaje takiej kuracji wszytsko wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba najlepiej będzie jak skonsultujesz to z dermatologiem a jeżeli nie możesz się wybrać do lekarza to mimo wszystko zainwestuj w dobry, apteczny kosmetyk, taki który nie będzie zawierał żadnych podrażniających świństw, tych z drogerii chociaż tańsze nie polecam mnie bardzo pomógł balsam Xerialine 500 SVR - jest dość drogi ale bardzooo wydajny i bardzooo skuteczny jeżeli nie możesz wydać ok 60 zł na dobry balsam apteczny to kup sobie tą piankę - link poniżej - działa cuda a kosztuje mniej niż balsam http://www.i-apteka.pl/product-pol-2543-PANTHENOL-5-pianka-150ml.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bardzo sucha skora
ja jestem alergikiem, dermatolog polecilam mi emulsje z mocznikiem EXCIPIAL U HYDROLOTION. kosztuje ok 38 zl ale warto. ale jak nie pomaga nic to idz do dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i podobnie jak dziewczyny polecam zwykłą oliwkę ja osobiście nigdy ich nie lubiłam, ale znalazłam na nie sposób używam w ten sposób że mieszam ją z żelem pod prysznic i jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bardzo sucha skora
tak, działa cuda. ten balsam excipial jest jak woda po zetknieciu ze skora, nie pozostawia tlustych sladow a swietnie nawilza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo sucha skóra
dziekuje za rady, oliwki i masci z wit a probowalam. tych balsamow z koziego mleka i garniera , neutrogena rowniez. hm nie wiem czy to choroba, wydaje mi sie ze bardziej centralne ogrzewanie, bo latem nie jest tak zle. najgorzej zimą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze spróbuj serii z rosmana babydream - podobno nie zawiera jakiegos SLS co niekorzystnie wplywa na skóre. to kosmetyki dla dzieci i sa smiesznie tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowa 09435
Po pierwsze zapytam jak z Twoją dietą? Powinno być w niej sporo orzechów, migdałów, olei: lnianego, oliwy z oliwek (albo dobrego oleju rzepakowego, takiego z pierwszego tłoczenia na zimno a nie z Biedronki ;)), ewentualnie ogórecznik/wiesiołek/omega 3 w kapsułkach. Po drugie: czym się myjesz? Wszystko co ma w składzie sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate - won! Poszukaj rzeczy bez tego (dobrze podpowiadają produkty dla dzieci z Rossmana, więcej możesz znaleźć tu: http://www.laboratoriumurody.pl/forum/produkty-do-oczyszczania-skory-warte-uwagi,t317.html) Po trzecie: też dobrze piszą osoby doradzające rzeczy z mocznikiem, Emolium, Lipikar, Balneum i inne rzeczy dla skóry atopowej. Możesz też kupi sam mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezmiciooos
Mrowa dobrze gada :) Mnie przy może nie aż tak, ale też bardzo suchej skórze, pomogło bardzo właśnie dodanie orzechów i tranu do diety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezmiciooos
Mrowa dobrze gada Mnie przy może nie aż tak, ale też bardzo suchej skórze, pomogło bardzo właśnie dodanie orzechów i tranu do diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shiraz81
Z kosmetyków to bym poleciła naturalne, bez detergentów i najlepiej z dużą dawką masła Shea . Spróbuj na www.crafterie.pl - produkty są droższe niż te z Rossmana, ale różnica kolosalna. Koniecznie mydło zmień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Mój sposób na piękne i zadbane ciało, nawilżoną i odżywioną skórę, to pielęgnacja z żelem BAMBOO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×