Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zdesperowana Domowa Żona

wlasna firma w uk

Polecane posty

ktos ma swoja, albo ma plany zalozyc? bo ja mam takie plany i chce je zrealizowac jak najszyciej. znalazl by sie ktos kto by umial cos doradzic. powiedziec co po kolei trzeba zalatwiac? gdzie sie sglosic? czy daja jakies dofinansowania? jak sie rozliczac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna ...............
wpisz sobie w google otwieranie firmy w uk i grants to start the company uk i na pewno cos znajdziesz. ja sobie caly folder wydrukowalam kiedys jak maz chcial otworzyc firme. o tym jakie sa zasadu itp. poza tym rejestracja firmy llt to chyba koszt 100. musisz tez miec kogos kto Cie bedzie rozliczal, chyba, ze umiesz zrobic to sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
Zdesperowana- wszystko zależy czy chcesz założyć własną działalność (co jest szybkie i proste), czy coś większego? Co do czegoś większego to nie mam pojęcia:) tu masz dwa linki a propos własnej działalności, a w nich dalsze odnośniki: http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/Taxes/WorkingAndPayingTax/DG_10016920 http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Jobseekers/LookingForWork/DG_173931 Jeśli to jest to co Cię interesuje to moge Ci dalej opowiedzieć jak to praktycznie wygląda - a co do grantów to lokalnie się musisz rozeznać - pytaj w job centre, warto zadzwonić do councilu (mają doradców od biznesu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za rady, prawdopodobnie przejade sie do job centre zeby z kims na ten temat pogadac. a oplaca sie zatrudnic kogos na umowe-zlecenie? ile sie placi podatku?? firma uslugowa - naprawa i upgrade laptopow, jezeli mialabym kogos jeszcze to do tego dochodza desktopy. chcialbym miec pomocnika ale zeby nie byl wspolwlascielem firmy. anna ............... --> a maz jaka ma dzialnosc? i jak finansowo na tym wychodzi? kijevna --> a ty masz swoja dzialanosc? chetnie bym skorzystala z twoich rad i uwag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli to ma byc tylko
to co piszesz to wystarczy sie self emp, placisz jedynie ubezp co 3 m-ce, a rozliczasz sie raz w roku z rachunkow, pomocnika mozesz miec na takich samych zasadach, masz 3 m-ce na rejestracje wiec masz sporo czasu zeby zobaczyc czy bedzie sie oplacalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
tak mam działalność od jakichś trzech lat... możesz zacząć działać i zobaczyć jak idzie i dopiero zarejestrować - jak napisała osoba powyżej - masz na to trzy miesiące; Dzwonisz podajesz kilka detali (nie pamiętam dokładnie, ale nazwę firmy, rodzaj działalności, kiedy załozyłaś itede.) i już. Przysyłają Ci kwit na zapłacenie NI (ok. 31f co kwartał). Tu masz linka z telefonem lub formularzami - co Ci wygodniej: http://www.hmrc.gov.uk/selfemployed/iwtregister-as-self-employed.htm Potem jeszcze trzeba raz zadzwonić i poprosić o numer UTR - potrzebny do rozliczenia podatku. Inland Revenue będzie Ci potem upierdliwie przysyłało przypomnienia o rozliczniu więc się nie będę zagłębiać - tylko tyle napiszę, że jeśli rok podatkowy kończy się w kwietniu to papierowo musisz rozliczyć sie do końca września (albo października - nie pamiętam, ale trąbią w tv też o tym zazwyczaj), a przez internet do końca stycznia następnego roku (zacznij najpóźniej jakieś dwa tyg. przed deadline, bo czasem wysłanie głupiego przelewu trochę trwa!). Ja nie prowadzę skomplikowanej księgowości i nikogo nie zatrudniam, więc jakoś na razie sama to ogarniam. Jeśli chcesz kogoś podnająć, to najlepiej też samozatrudnionego - podpisujecie umowę, on wystawia Ci rachunek za to co zrobił, Ty to sobie odliczasz... Podatku się płaci tyle co wszyscy, chociaż pierwsze rozliczenie może zaskoczyć wysokością. Bo oprócz podatku jest jeszcze wyrównanie składki NI oraz zadatek na podatek na przyszły rok (płatny w dwóch ratach - jedna również do końca stycznia, druga w lipcu). Ja sobie odkładam 20% od każdego zlecenia na bok, żeby mieć spokój. Tu masz trochę detali: http://www.emito.net/poradniki/finanse/podatki/podatek_dochodowy Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
tak mam działalność od jakichś trzech lat... możesz zacząć działać i zobaczyć jak idzie i dopiero zarejestrować - jak napisała osoba powyżej - masz na to trzy miesiące; Dzwonisz podajesz kilka detali (nie pamiętam dokładnie, ale nazwę firmy, rodzaj działalności, kiedy załozyłaś itede.) i już. Przysyłają Ci kwit na zapłacenie NI (ok. 31f co kwartał). Tu masz linka z telefonem lub formularzami - co Ci wygodniej: http://www.hmrc.gov.uk/selfemployed/iwtregister-as-self-employed.htm Potem jeszcze trzeba raz zadzwonić i poprosić o numer UTR - potrzebny do rozliczenia podatku. Inland Revenue będzie Ci potem upierdliwie przysyłało przypomnienia o rozliczniu więc się nie będę zagłębiać - tylko tyle napiszę, że jeśli rok podatkowy kończy się w kwietniu to papierowo musisz rozliczyć sie do końca września (albo października - nie pamiętam, ale trąbią w tv też o tym zazwyczaj), a przez internet do końca stycznia następnego roku (zacznij najpóźniej jakieś dwa tyg. przed deadline, bo czasem wysłanie głupiego przelewu trochę trwa!). Ja nie prowadzę skomplikowanej księgowości i nikogo nie zatrudniam, więc jakoś na razie sama to ogarniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna ...............
maz ma dzialanosc od dawna, jakis 7 lat. wychodzi na tym dobrze. nie wszystko 'przepuszcza' przez firme, ale na tyle, ze moglismy dostac kredyt na dom itp. takze zawsze warto myslec w dwie strony. mozna duzo robic ' na czarno' i wtedy mniej podatku zaplacisz, ale jak bedziesz potrzebowac wykazac wysokie zarobki do kredytu czy mortgage to wtedy moga sie okazac np zbyt male. podatek sie placi oczywiscie w zaleznosci od dochodu, nie wiem, jakie sa pulapy dokladnie. maz chcial otworzyc inna firma i wtedy szukalam w necie info na temat grants. poszukaj w google, moze cos zanjdziesz i bedziesz mogla aplikowac. a ksiegowosc wlasnie ktos mu prowadzi i placi za rozliczenie raz na rok. duzo mozna odliczyc od podatku w zaleznosci od biznesu i trzeba zbierac wszystkie rachunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaz
Witaj, jeśli chcesz założyć firmę w UK to po prostu znajdż dobre biuro księgowe, skontatkuje się z nim a oni zrobią wszystko za CIebie. Firma zostanie zarejestrowana w ciągu 1 dnia, bez zbędnej biurokracji. Podam numer do biura księgowego w Londynie- polska obsługa- 0785 243 1110. Jak masz pytania i chcesz uzyskać więcej informacji- dzwoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihaaaaaaaaa
ile za taka przyjemnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-antidotum
Ja slyszalam ze na rejestracje firmy ma sie rok,ale moze przepisy sie zmienily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elczankaaaz
Ile wynosi usluga? Rejestracja firmy, miesieczna ksiegowosc, roczne rozliczenia firmy wraz z lista plac wynosi mniej niz 50 funtow za miesiac. Powtarzam jeszcze raz nr tel: 0785 243 1110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łatwe pieniądze
CHCESZ ZARABIAĆ SIEDZĄC PRZY KOMPIE? Nie ma nic prostszego! Wszystko co musisz zrobić to zalogować się tutaj: http://www.20dollars2surf.com/?ref=250275 i zainstalować banner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal kalenda
Tutaj - http://www.pawelkurnik.pl/dlaczego masz dokładny opis oraz kontakt do gościa, który zajmuje się takimi tematami. Generalnie celem jest wykorzystanie przepisów unijnych - mamy prawo do tego, aby wykorzystywać możliwości podatkowe tj. możliwości ograniczania kosztów podatkowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja znajoma ma własną polska cukiernia w uk i bardzo dobrze presperuje. Chociaz założenie nie było łatwe i trzeba spełnić sporo wymogów, to warto. Poza tym w Polsce mieć własny biznes też nie jest łatwo, więc nie ma co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosleep27
Jesli chcesz otworzyć swoją firmę w Anglii to warto zgłosic się do tego biura http://accountancylondon.co/ pracuja tam równiez polscy urzednicy. Są na prawdę świetni, sluża radą, pomocą. Ja korzystałem z ich usług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
a ja nie jestem niepełnosprawna, więc poradziłam sobie sama;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiec 007
@ex_debill_konkubina - oby nazwa fitmy byla lepsza niz nick na kafe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś zadowolony, bo założyłeś? a zarabiasz chociaż 20 funtów dziennie w tej swojej nędznej firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast iść do jobcentre lepiej idź to księgowego, najlepiej do kilku np 3 różnych, powiedz im jaką działalność chcesz założyć i słuchaj co ci zapropnują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o polskich księgowych to ich omijam z daleka . Miałem przykre doświadczenia w przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajduczka
Wszystkich, którzy myślą o założeniu własnej firmy serdecznie zapraszam na mojego bloga www.mojafirmawuk.blog.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jeżeli chcą Państwo założyć spółkę Limited w Wielkiej Brytanii to zapraszam do skorzystania z oferty TaxLimited.pl Oferujemy założenie spółki LTD nawet tego samego dnia. W ramach pakietu wraz z adresem oferujemy: - Zgłoszenie spółki do Companies House - Usługa wirtualnego biura (Przesyłanie korespondencji z HMRC i Companies House) - Adres rejestracyjny w Londynie - Ukrycie adresu dyrektora - Zgłoszenie do HMRC W cenie 599 zł Prowadzimy także księgowość spółek brytyjskich. 30 dokumentów księgowych miesięcznie Rozliczenia płac w systemie PAYE wraz z wystawieniem payslipów (dowody naliczenia wynagrodzeń) ( Wykonywania w trybie rocznym sprawozdania z wypłaconych wynagrodzeń; Annual Return do Companies House (informacja statystyczna); Rozliczenia self-assesment dla Dyrektora; Rozliczenia pracowników P60; Przygotowania Annual Accounts dla HMRC wraz z CT600; Przygotowania Annual Accounts do Companies House; Świadczenia usług doradczych w trakcie trwania kontraktu. za 379 miesięcznie lub płatne za rok z góry 3600 zł (300 zł/ miesięcznie) Dodatkowo dla każdego klienta oferujemy DARMOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ z hostingiem i domeną za 0 zł. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej. Zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarysiaKK
Gdy otwiera się własną firmę czy biuro w UK , to warto pomyśleć o zatrudnieniu konkretnej firmy sprzątającej. Takich firm jest pełno bo sama orientowałam się trochę na rynku ale wiele osób chwali sobie tą firmę http://www.anna-officecleaning-london.co.uk/ , jest mała ale rzetelna. Warto do tego typu usług zatrudnić kogoś kto jest odpowiedzialny i dobrze wykona swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za bezczelne reklamy! my tu rozmawiamy o tym jak sobie razić , co się opłaca a ci się wpieprzają żeby kasę z nas wyciągnąć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sseee
Ja polecam firmę Intermedio. Tu masz link do ich strony Drozd.biz Zakładałem jakiś czas temu firmę w Wielkiej Brytanii za ich pośrednictwem. Faktycznie mają atrakcyjne ceny, no i wszystko szybko załatwiają. Dodatkowo w miesięcznym abonamencie klient otrzymuje pełen pakiet usług i konsultacje z nimi bez limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndfdf
Ja polecam firmę Intermedio. Tu masz link do ich strony Drozd.biz Zakładałem jakiś czas temu firmę w Wielkiej Brytanii za ich pośrednictwem. Faktycznie mają atrakcyjne ceny, no i wszystko szybko załatwiają. Dodatkowo w miesięcznym abonamencie klient otrzymuje pełen pakiet usług i konsultacje z nimi bez limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×