Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pluszaq

kilka pytan o barszcz ukrainski

Polecane posty

Gość pluszaq

czytalam rozne przepisy, co jeden to troche inaczej, no i juz nie wiem ... chcialabym zrobic taki z kapusta, fasola, ziemniaczkami ... jesli kapusta, to kiszona, czy surowa? i jesli fasolka, to jaka najlepiej? czerwona? biala? zielona? jakies wyjatkowe przyprawy polecacie moze? z gory bardzo dziekuje za podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brudny_Maurycy
Kapusta kiszona, fasola zielona szparagowa, a z przypraw to polecam kminek i curry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz to masz
a gdzie kurwa buraczki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellabonda
a po co buraczki w barszczu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co kraj to obyczaj
Gotuję buraczki całe, ziemniaki w kostkę na wędzonej kości, do tego marchew cała a osobno gotuję namoczoną fasolę - ten mniejszy jaś. Warzywa wyjmuję, wtedy kroję kapustę słodką (może być kiszona (wtedy nie zakwaszasz octem). Warzywa starte na jarynówce dorzucam do zupy, dodaję ugotowaną fasolę (z wodą i przyprawiam pieprzem i gniecionym świeżym czosnkiem. Do gotowania zupy daję sól, liść laurowy i ziele angielskie. Całość na końcu zakwasić elkko octem. Na talerz wlewam zupę i n środek łyżka kwaśnej śmietany, posypane zieloną pietruszką. Inna wersja to zagęszczenie zupy utatrtą gotowaną kaszą jaglaną - to jadłam w oryginale na Ukrainie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
bardzo dziekuje za odpowiedzi :) moj barszczyk bedzie taki baaardzo uproszczony, albowiem dostalam od kogos torebke barszczu w proszku, winiary o nazwie barszcz ukreinski ;) zeby torebka sie nie zmarnowala, wykorzystam ja do pol-domowego barszczu, czyli dodam cos od siebie, czyli o to wlasnie pytalam. mysle, ze wrzuce do barszczyku puszke bialej fasoli i troche kiszonej kapusty :) moze jeszcze starta marchewke i ziemniaka. dobrze tak bedzie? wiem, ze to nie to samo, co normalny barszcz z burakow, ale jak juz mam ta torebke (normalnie nie kupuje) to musze ja jakos wykorzystac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×